HDD vs TV Vyřešeno

Routery, modemy, Wifi AP, switche, kabely, konektory…

Moderátoři: Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

kafous
nováček
Příspěvky: 2
Registrován: květen 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

HDD vs TV  Vyřešeno

Příspěvekod kafous » 31 kvě 2016 18:14

Dobrý den,
prosím vás touto cestou o radu. Jsem začátečník a zprovoznil jsem si domácí wifi síť přes router DIR 850L od D-linku. Wifi mi chodí pro obě pásma, kde 2.4 pásmo mám pro tel, ntb či tablet a pásmo 5.0 používám pro stolní PC a smart TV. K routeru jsem si připojil externí harddisk, na kterém mám především filmy s úmyslem sdílení pro TV a PC. Po prvním připojení se filmy v obou televizích načtou a bez problému fungují. Problémem je, že při správě HDD ze stolního PC, kdy například smažu staré a nahraju nové filmy nejsem schopen zjistit, jakým způsobem zaktualizovat data na disku i pro jednotlivé televize. Na těchto televizích zůstávají původní data a moji správu z PC vůbec neregistrují. Prošel jsem nastavení v televizích i v počítači, ale stále se mi nedaří vědomě aktualizovat data na disku pro TV. Vědomě proto, protože občas se stane, že se data pro televize zaktualizují. Já bych ale chtěl znát postup, jakým lze toto přímo a hned ovlivnit.

Prosím tedy o jakoukoliv pomoc. Budu vděčný za každou odpověď. :-)

Reklama
Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23605
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: HDD vs TV

Příspěvekod ITCrowd » 31 kvě 2016 22:42

Vítej na PC-HELP!
restartuj DLNA server na d-linku. A pokud onen sw na d-linku oplývá nějakými možnostmi nastavení, pak tam bude něco jako aktualizace adresářů i s nastavením hodnoty po jaké době má tak činiti.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

kafous
nováček
Příspěvky: 2
Registrován: květen 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: HDD vs TV

Příspěvekod kafous » 01 čer 2016 14:22

Perfektní, sice jsem prošel všechny možnosti nastavení v sw d-link a nastavení aktualizace adresářů jsem nedokázal najít (spíš si ale vzhledem k mojí úrovni nejsem moc jistý, že bych si změnou nastavení nerozhasil všechno :-)), ale ten restart funguje.

Mockrát díky za radu :-)

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23605
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: HDD vs TV

Příspěvekod ITCrowd » 01 čer 2016 17:05

Není zač. Je-li to vše, označ téma jako vyřešené (zelené zatržítko).
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router


Zpět na “Sítě - hardware”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti