DNS

Routery, modemy, Wifi AP, switche, kabely, konektory…

Moderátoři: Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

dred001
nováček
Příspěvky: 16
Registrován: leden 16
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

DNS

Příspěvekod dred001 » 16 bře 2016 08:06

Zdravím chtěl bych se zeptat jestli se tady najde někdo kdo je expert pres sítě. Jsem na internátu a každý den se v 9 hodin večer vypíná internet. Nevím jak je to u nás řešeny, navíc přišel nový správce sítě a ten tomu rozumí... neví si s tím rady. Nejde se dopingat ani na router. Hraní po síti funguje, ale nejde se dostat na celosvětovou síť. Je zde server s 2012. Vim že je této hrozné blba otázka. Moc toho o místní síti nevím tak jenom bych chtěl vědět jak by to mohlo byt řešený.

Reklama
Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23591
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: DNS

Příspěvekod ITCrowd » 16 bře 2016 09:27

osobně si myslím, že je to proto, že v 9 už máte spát a ne bloncat po netu.
Chceš-li vědět, jak je to řešeno, nic ti nebrání prostudovat sítě a nastavení windows serveru.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

Uživatelský avatar
faraon
Master Level 8.5
Master Level 8.5
Příspěvky: 7356
Registrován: prosinec 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: DNS

Příspěvekod faraon » 16 bře 2016 16:58

Jestli si (podle názvu tématu) myslíš že problém je v DNS, zkus dneska po deváté, až ti to zase vypne, tuhle adresu: http://77.75.77.53/
Pokud to půjde, můžeš přemýšlet co to znamená. Ale jestli tomu ten správce opravdu rozumí, tak to nepůjde.

Jeden způsob jak by to mohlo být řešené mě napadá. Úplně stejně jako zvonění ve škole. Prostě spínací hodiny, které v devět večer odpojí kabel ven do Internetu, a připojí ho zase až ráno :lol:
"Král Lávra má dlouhé oslí uši, král je ušatec!

(pravil K. H. Borovský o cenzuře internetu)

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23591
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: DNS

Příspěvekod ITCrowd » 16 bře 2016 17:18

O takovém řešení pochybuji. Podle mě je na serveru proxy, tam lze nastavit čas a IP adresy, které se mají odpojit/připojit.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router


Zpět na “Sítě - hardware”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů