Čo všetko zapojiť?

Routery, modemy, Wifi AP, switche, kabely, konektory…

Moderátoři: Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

ROCK4891
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 307
Registrován: červenec 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Čo všetko zapojiť?

Příspěvekod ROCK4891 » 28 pro 2015 08:21

Ahojte...potreboval by som pomoc...pár stránok som už prečítal ale nejako som nenašiel čo by som potreboval!
V práci ( reštaurácia ) máme internet v kancelárii a tento internet by som chcel nejako rozšíriť aj dom vedľajšieho domu (20m).
Rozmýšlal som že pripojím ešte jeden router káblom čo najbližšie k oknu a potom do toho druhého domu by som dal zosilovač a potom poprípade ešte jeden zosilovač v dome ak to bude málo...bolo by to možné? zosilovač d-link dir 505 druhý je tplink : tento
http://www.arp.ch/en/tp-link-300mbps-wi ... oCNyzw_wcB

nemožem prepojiť budovy káblom...bohužiaľ
ešte by bola jedna možnosť že dať router vonku na terasu ale bolo mi ´povedané že nevydrží zimu ( -20 ) čo je na tom pravda????? sneh a dážd by som vyriešil ale čo s tou zimou ?

Ďakujem za pomoc

Reklama
Uživatelský avatar
cervcek
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2241
Registrován: leden 12
Bydliště: Vrchlabí
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Čo všetko zapojiť?

Příspěvekod cervcek » 28 pro 2015 10:21

Na zesilovače bych se vykašlal, každý z nich ti zpomalí rychlost na polovinu.
Popřemýšlej o nákupu dvou 5GHz AP. Třeba Ubiquiti nanostation.
Jaký máš cenový strop?
Děkuju za vaše názory a rady. :thumbup:

ROCK4891
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 307
Registrován: červenec 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Čo všetko zapojiť?

Příspěvekod ROCK4891 » 28 pro 2015 15:52

tak takmer žiadny lebo kamarát kúpil jeden zosilovač a ja druhý a potom sme našli ešte ten router...je to nejaký zyxel ale momentálne ho nemám pri sebe! Tak neviem potom čo idem robiť! ja do toho nechcem dávať už prachy keď je to len v práci!!!tak neviem potom...
iba až by som ten kábel s toho routra potiahol do druhej budovy ale neviem ako lebo zemou momentálne ťažko a vzduchom musím popozerať...videl som tak nejaký kábel čo ide ide vzduchom...možno potiahnem popri ňom...kábel som nejaký našiel...
Keď sa tam vrátim dačo musím skúsiť lebo bez netu je ťažko :D
Ďakujem

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53597
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Online

Re: Čo všetko zapojiť?

Příspěvekod petr22 » 28 pro 2015 16:00

Nekric na nas - vykricnikem se veta oznamovaci ukoncuje v Blesku a jinych bulvarnich casopisech, v normalni komunikaci se na konci oznamovaci vety pouziva tecka.

Kdyz uz ty opakovace mas a nemas zadne dalsi prostredky, tak ti stejne nezbyva nic jineho nez je skusit pouzit - se vsemi negativy co z toho vyplyvaji. WIFI je pomala uz z principu, navic pocitej s tim ze to AP co je v tom dalsim dome bude muset byt zapojene jako klient te hlavni site a pres dva opakovace to bude zpomalene opravdu hodne, nehlede na to ze nikdo netusi kolik stovek dalsich siti to bude rusit z okoli.

Pokud pujde natahnout ten kabel, bude to aspon zarucene funkcni a hlavne bez omezeni rychlosti.

ROCK4891
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 307
Registrován: červenec 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Čo všetko zapojiť?

Příspěvekod ROCK4891 » 28 pro 2015 22:11

Ospravedlňujem sa za tie výkričníky.Ja ich píšem keď som troška nahnevaný ale nie na vás. To nie. Nekričím :D Sorry.
Potiahnem ten kábel ak nejaký taký dlhý zoženiem pri najhoršom switch ale ten asi vo vzduchu nebude OK :D
Je tam len jedna ďalšia sieť nejaká verejná ale tá je strašne slabá a nezabezpečená. Je to reštaurácia na kopci. Dookola len stromy :D
Uvidím čo sa s tím bude dať spraviť. Zatiaľ Ďakujem
A ešte raz sorry.

Uživatelský avatar
cervcek
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2241
Registrován: leden 12
Bydliště: Vrchlabí
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Čo všetko zapojiť?

Příspěvekod cervcek » 29 pro 2015 14:07

Koupit několik metrů UTP kabelu vcelku je mnohem jednodušší a levnější řešení, než nějaký switch :D Ještě k tomu ve vzduchu, jak bys k němu tahal 230V?
Děkuju za vaše názory a rady. :thumbup:

ROCK4891
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 307
Registrován: červenec 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Čo všetko zapojiť?

Příspěvekod ROCK4891 » 29 pro 2015 15:16

Ne ne to je blbosť. :D poviem šéfovi nech kúpi kábel :D :D možno skúsim len tak ten zosilovač či to pojde aspon nejako ale inak neviem...potrebujem aspoň min. 20m káblu a tu je to drahé takže ak ho nekúpi on tak asi kašlem na to.

ROCK4891
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 307
Registrován: červenec 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Čo všetko zapojiť?

Příspěvekod ROCK4891 » 03 led 2016 19:29

No takze akurat sa chystam objednat kabel can6 50m ale mam jeden strasne velky problem ze mi nejde internet na notebooku na mobile v pohode ale na notebooku pripoji ale napise ziadny internet.co som sa dozvedel je to kvoli skvelemu win 10 ale nepodarilo sa mi to opravit.
Ked dam ze skusit najst chyby tak mi nepise :::
One or more networkprotocol are missing on your computer...je to nieco stim ovladacom asi skusil som vymazat a nech sa obnovi ale vysledok ziadny.uz rozmislam nad kupou win7 ale 150e nechcem teraz dat za to...prosim mohli by ste mi pomoct? Prepacte za gramitiku ale pisem na mobile.inak doma mi internet pekne isiel aj v druhej praci ale tu mi nejde.nechapem.su tu dve siete jedna verejna a jedna nasa sukromna.ale nejde ani jedna.
Dakujem

Dodatečně přidáno po 5 minutách 7 vteřinách:
A nemoze byt ftp rj 45? Cat 6

ROCK4891
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 307
Registrován: červenec 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Čo všetko zapojiť?

Příspěvekod ROCK4891 » 08 led 2016 19:26

Neviete nikto čo by to mohlo byť...už sa mi podarilo pripojiť na ten net cez kábel priamo na router ale keď sa chcem pripojiť cez wifi tak nie stále ide...pripojí ale napíše žiadny internet.


Zpět na “Sítě - hardware”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů