Nefunkční wifi

Routery, modemy, Wifi AP, switche, kabely, konektory…

Moderátoři: Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Bulis
Level 1
Level 1
Příspěvky: 81
Registrován: leden 09
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Nefunkční wifi

Příspěvekod Bulis » 16 pro 2015 15:24

Zdravím, včera mi ve firmě z ničeho nic přestala fungovat wifi a to velmi zvláštním způsobem. Je zprostředkovaná pomocí AP Netgear WG602. Pokud se chci na wifi připojit, tak mi počítač napíše klasickou chybu Systém windows se nemůže připojit k bezdrátové síti... Dělá to na všech počítačích a mobilech, které jsem vyzkoušel. AP funguje, a je nastavené dobře, zkoušel jsem ho přes router s jiným nastavením a tam jsem se normálně připojil. Podle mě je problém v komunikaci AP-DNS server-DHCP server-Výchozí brána, protože se mi wifi nepodařilo zprovoznit ani pomocí toho dalšího routeru, na kterém se dá vysvětlit, co se vlastně děje.

Na routeru jsem zakázal DHCP server, tak abych dostával IP od firemního DHCP, přidal jsem mu pevnou a jedinečnou IP z rozsahu sítě a zapojil jsem jeden LAN port do počítače, druhý LAN port pro příjem internetu. Přes kabel jsem dostal IP x.x.x.15 a vše funguje.
Potom jsem odpojil kabel a připojil se přes wifi. I zde jsem dostal nějakou IP adresu x.x.x.86 a všechny ostatní adresy (DNS, DHCP, výchozí brána) byly v pořádku, ikona v hlavním panelu ukazovala plný signál bez vykřičníku ale nic nefungovalo, nemohl jsem pingnout ani DNS, ani výchozí bránu, ani dokonce ten router, který wifi vysílá. Jediné, co jsem viděl, tak na firemním DHCP serveru se mi zarezervovala IP adresa x.x.x.86 s názvem mého počítače, takže nějaká komunikace tam je. Když už router funguje, tak je jedno, jestli je to z LAN portu nebo z wifi ne?

Pro kontrolu jsem router nastavil na to "klasické zapojení". Internet do WAN portu jeho IP x.x.y.1 zapnul DHCP a nastavil rozsah na x.x.y.50-x.x.y.150. Při tomto nastavení funguje i wifi i lan. Jak už jsem psal fuguje zde i ten původní AP. Jenže samozřejmě jsem na jiné síti a to nechci.

Dokážete mi prosím poradit co s tou nefunkční variantou? Stačí drobnosti, nějaký log na serveru, chybová událost, nová aktualizace, co vyzkoušet u té nefunkční komunikace, prostě cokoliv.

Reklama
Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23605
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nefunkční wifi

Příspěvekod ITCrowd » 16 pro 2015 16:02

Nejlépe uděláš, když se obrátíš na správce sítě - jde o firemní síť.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

Bulis
Level 1
Level 1
Příspěvky: 81
Registrován: leden 09
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nefunkční wifi

Příspěvekod Bulis » 16 pro 2015 16:14

Dobrá rada, ale nikdo takový není. U nás tomu nejvíc rozumím já a tohle je nad moje síly.


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Notebook, nefunkční WiFi
    od klimA. » 20 srp 2023 16:46 » v Problémy s hardwarem
    3
    627
    od klimA. Zobrazit poslední příspěvek
    20 srp 2023 17:07
  • Nefunkční router ? Příloha(y)
    od cline » 22 říj 2023 19:48 » v Sítě - hardware
    26
    4024
    od ITCrowd Zobrazit poslední příspěvek
    23 říj 2023 22:39
  • Nefunkční USB porty
    od Mario711 » 27 črc 2023 23:05 » v Problémy s hardwarem
    2
    1081
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    27 črc 2023 23:42
  • Nefunkční RGB podsvícení ventilátorů Příloha(y)
    od zezr » 23 črc 2023 19:35 » v Problémy s hardwarem
    8
    1363
    od Karrex Zobrazit poslední příspěvek
    26 črc 2023 08:24
  • Nefunkcni RAM, problemy se spustenim PC
    od Tukan » 19 čer 2023 15:04 » v Problémy s hardwarem
    1
    697
    od ITCrowd Zobrazit poslední příspěvek
    19 čer 2023 17:02

Zpět na “Sítě - hardware”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů