Nový switch ?

Routery, modemy, Wifi AP, switche, kabely, konektory…

Moderátoři: Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Monkeyskunk
nováček
Příspěvky: 8
Registrován: září 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Nový switch ?

Příspěvekod Monkeyskunk » 27 říj 2015 13:17

Zdravím,

potřeboval bych se ujistit, že mám pravdu a servisák mě balamutí. Začlo to tak, že nám v rodiném domě přestal fungovat internet. Abych to zkrátil, vylučovací metodou jsem se dopracoval k tomu, že nám odešel switch. Naši teda zavolali servisákovi, jestli by nám tam nedal novej a nezprovoznil to (přecijen se v tom moc nevyznám a asi mi úplně nevěřili, že jsem na to přišel). Servisák přišel o 2 dny později a donesl nový switch, přes který to zapojil a tady to začíná být zajímavé. Zaprvé během toho víkendu došlo ke změně smlouvy a náš 40mbit internet navýšili na 200mbit (což on samozřejmě vědět nemohl, na druhou stranu se ani neptal jakej switch chceme nebo tak). Switch tedy zapojil, internet fungoval, vzal si 1000kc - 500 prace 500 cena switche. V tu chvíli mi to začínalo smrdět, jelikož závadu jsem určil já a on tu byl všehovšudy 10 min s tím, že vlastně jen zapojil 4 drátky, což bych zvládl taky. Takže mzda 500kc/10min mi přišla prostě moc. Podíval jsem se přesně na ten typ switche a co nevidím, jeho cena +- 300kč. Říkám okej, tak hold naše pěkně natáhl, i takový jsou lidi... Jenže po změření rychlosti jsem naměřil pouze 100mbit a né avizovaných 200. Ovšem při zapojení přímo do PC (bez switche) těch 200mbit naměřím, tudíž si říkám, že nám dal nejen předražený switch, ale navíc nedostatečně silný pro náš nový net. Tak jsem řekl našim, že za ty prachy, ať ho aspoň vymění a dá nám tam nějaký, který utáhne i těch 200mbit pro všechny. Načež jeho odpovědi mě opravdu dostaly do kolen. Prvně, prý se žádný silnější switche nevyrábí, kdyžuž tak pro obří servery a jsou řádově mnohem mnohem dražší. Potom říkal, že naše kabely ve zdech tuhle rychlost stejně neutáhnou ikdyby jsme měli ten lepší switch (zajímavé, protože kapacitu kabelů vůbec neměřil, navíc při zapojení z routeru do zdi jsem na PC těch 200 naměřil). No a nakonec to shrnul nějak tak, že ikdyž si koupíme ten lepší switch, tak těch 200mbit bude rozdělovat mezi všechny díry a my tak stejně na PC budeme mít méně, než avizovaných 200.

Tak jsem se díval na net a našel jsem přesně ten náš co nám dal on - http://www.czc.cz/tp-link-tl-sf1008d/65413/produkt
kde je jasně napsáno, že sloty jsou maximálně 100mbitové, takže ani víc prostě přenést nemůžou. Ale hned jsem si všiml možnosti výběru switchů se sloty s max rychlostí 1000mbit, tudíž podle mé logiky, by už zvládly těch 200mbit. Tak jsem si odvodil, že kdybych koupil například tenhle - http://www.czc.cz/tp-link-tl-sg105/122873/produkt náš problém by tím byl vyřešen a měli bychom na všech PC onu avizovanou rychlost 200mbit. Ano je dražší, ale né řádově, jak se nám snažil tvrdit a je to jen o 130kc víc, než byla jeho vymyšlená cena toho koupeného switche, čili pro nás skoro nulový rozdíl v investici. Mám tedy pravdu ? Stačí koupit nějaký tady ten lepší switch ? Nebude se to dále nějak dělit ta rychlost nebo tak něco ? Osobně si myslím, že v kabelech by opravdu problém být neměl (minimálně jsem o tom ještě neslyšel, navíc přímo z routeru mi těch 200mbit zvládly přenést). Jakože teď nám to na 4 PC dává těch 100mbit a ono zas takový rozdíl s těmi 200 už to nebude, ale zase když to platíme, proč toho nevyužít naplno, že. Děkuji za případné rady a odpovědi. Možná má fakt pravdu, já se v tom nevyznám. Ale prostě mi to přišlo jako jedná velká blbost a výmluva, to co nám k tomu řekl.

Reklama
petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53597
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nový switch ?

Příspěvekod petr22 » 27 říj 2015 13:24

Ano, potrebujes gigabitovy switch (1000 Mbit/s) - na CZC i Alze nich maji plno.

To co ti prodal servisak je stary switch co umi pouze 100 Mbit/s. To ze neexistuje rychlejsi je samozrejmne nesmysl - takze budto vedome lze, nebo je to nevzdelana trubka co ma 10 let stare informace.

Pochopitelne sis ho mohl koupit i zapojit sam, ale na to je ted uz pozde.

Uživatelský avatar
beather
Herní spec. / Tvůrce článků
Master Level 7
Master Level 7
Příspěvky: 4480
Registrován: únor 13
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nový switch ?

Příspěvekod beather » 27 říj 2015 13:26

máš pravdu ty :-)

pokud koupíš lepší směřovač, tak dosáhneš plné rychlosti co ti jde od providera

To, že rychlejší směřovače než 100Mb mají jen velké servery a stojí miliony mě rozesmálo :D podle mě šlo o troubu, který o tom ví prd :-)
Návod na HijackThisNávod na BSODZákladní diagnostika počítačePříspěvek fóru

„Inteligentní lidé se snaží problémy řešit, geniální se je snaží nedělat!“ - Albert Einstein :punish:
[b]Rozcestník mých článků

d1amond
člen HW spec týmu
Elite Level 12
Elite Level 12
Příspěvky: 16106
Registrován: květen 08
Bydliště: České Budějovice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nový switch ?

Příspěvekod d1amond » 27 říj 2015 13:31

Servisák je předně idiot, když nepozná rozdíl mezi 100 a 1000Mb switchem a ještě tvrdí, že rychlejší není. Pokud je na kabelu rychlsot normální, je v PC gigabitová síťovka a je vše v pořádku. Samozřejmě že ten switch co vám dal, brzdí provoz. A ani nechápu, jaký k tomu měl důvod, že ho tam dal.
Rychlost se samozřejmě podělí mezi zásuvky, ale to na nich musí být zařízení v provozu.
Cena je samozřejmě standardní, jak práce, tak zařízení. Ale kdyby ses tu zeptal dřív, už si to mohl mít vyřešeno po svém.
Nikdy neříkej, že to nejde, protože se najde někdo, kdo o tom neví a udělá to!
Chcete si nechat sestavit nový počítač?

Monkeyskunk
nováček
Příspěvky: 8
Registrován: září 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nový switch ?

Příspěvekod Monkeyskunk » 27 říj 2015 13:49

Parádá díky všem. Já si to myslel no, jen jsem se chtěl ujistit. A hlavně teda naše no. Jako on úplně blbej nebude, páč máti ho volá vždycky ještě k takovému zazobanému strýčkovi na satelit a prej dokázal zprovoznit to, co jiným servisákům prostě nešlo na té vesnici v rámci satelitu. A strýček má pěněz dost, tak mu nevadí to rozhazovat. Ovšem pro nás je to něco jiného no. Taky jsem si říkal, co ho k tomu sakra vůbec vede, vždyť mu může být jedno jestli nám tam dá dražší nebo levnější součástku. Ale tak možná chtěl zamluvit to, že bysme mu tady ten slabej vrátili výměnou za lepší (sme si říkali, že by ho mohl dát jinému klientovi, který bude potřebovat a má net do těch 100mbit). Každopádně práci bych bral jako standartní cenu - beru že se musel zvednout, dojet to koupit a dojet k nám (ikdyž dohromady asi půl hodiny), ale neberu jako standartní cenu součástky jako téměř dvojnásobnou. Ono za ty 300 kc na CZC je to jedna z nejvyssich cen daneho typu. A takhle nam uvedl vlastne lzive informace, protoze ta se normalne udava bez jakychkoliv provizi (jakoze ceny materialu/soucastek). On neni zadny prodejce, ani by si nemel pripocitavat nejakou provizi, penize dostava za praci ne za prodej. Jinak by to mel i danit, coz pochybuju ze dela :-D Kazdopadne diky za postrehy a rady, ja se podle toho zaridim a priste mu to vpalim primo do xichtu a uvidime jestli se odvazi lhat mi do oci, kdyz o tom precijen neco malo vim (narozdil od nasich, ktere muze natahnout na vsem). Takze diky a asi muzete lock ;-)

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53597
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nový switch ?

Příspěvekod petr22 » 27 říj 2015 13:57

Strucne receno - kdo si neumi sam koupit a zapojit switch, tak at plati :-)

Takhle jednou servisak z Autocontu znamemu co mu odesel port daval ISA radic portu, tak jsem ho vyhnal s tim, ze budto prinese v ramci reklamace novou zakladni desku nebo at se uz nevraci.

Uživatelský avatar
beather
Herní spec. / Tvůrce článků
Master Level 7
Master Level 7
Příspěvky: 4480
Registrován: únor 13
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nový switch ?

Příspěvekod beather » 27 říj 2015 14:17

petr22 píše:Takhle jednou servisak z Autocontu znamemu co mu odesel port daval ISA radic portu, tak jsem ho vyhnal s tim, ze budto prinese v ramci reklamace novou zakladni desku nebo at se uz nevraci.


a přinesl? :-D
Návod na HijackThisNávod na BSODZákladní diagnostika počítačePříspěvek fóru

„Inteligentní lidé se snaží problémy řešit, geniální se je snaží nedělat!“ - Albert Einstein :punish:
[b]Rozcestník mých článků

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53597
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nový switch ?

Příspěvekod petr22 » 27 říj 2015 14:22

Ja myslim ze jo, bohuzel se neni koho zeptat - spoluzak ktery tenkrat ten pocitac vlastnil nedavno zemrel.

V kazdem pripade mi to prijde jako podobne reseni - prodat zakaznikovi nejakou historickou lacinou soucastku.

Cenu prace bych neresil - je na to nejspis sazba za kazdou zapocatou hodinu nebo pulhodinu, ktera je dopredu znama - takze by se zakaznik nemel divit.
Naposledy upravil(a) petr22 dne 27 říj 2015 14:27, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
beather
Herní spec. / Tvůrce článků
Master Level 7
Master Level 7
Příspěvky: 4480
Registrován: únor 13
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nový switch ?

Příspěvekod beather » 27 říj 2015 14:24

to je mi líto
Návod na HijackThisNávod na BSODZákladní diagnostika počítačePříspěvek fóru

„Inteligentní lidé se snaží problémy řešit, geniální se je snaží nedělat!“ - Albert Einstein :punish:
[b]Rozcestník mých článků


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • KVM Switch Příloha(y)
    od FrankEden » 06 led 2024 18:53 » v Vše ostatní (hw)
    10
    1719
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    14 led 2024 14:13
  • Switch s POE
    od Revolucionar » 29 úno 2024 15:38 » v Sítě - hardware
    0
    738
    od Revolucionar Zobrazit poslední příspěvek
    29 úno 2024 15:38
  • KVM switch u MSI MAG 274UPF
    od michalkoo10 » 22 bře 2024 09:59 » v Vše ostatní (hw)
    4
    759
    od zeus Zobrazit poslední příspěvek
    23 bře 2024 10:22
  • Nový poskytovatel internetu - nový modem
    od HarryS21 » 28 bře 2024 19:07 » v Sítě - hardware
    4
    1168
    od HarryS21 Zobrazit poslední příspěvek
    29 bře 2024 19:48
  • Je lepší před pomalý router dát switch 1Gbit/s, nebo pořídit dražší router 1Gbit/s?
    od atari » 27 zář 2023 11:15 » v Sítě - hardware
    3
    2502
    od ITCrowd Zobrazit poslední příspěvek
    27 zář 2023 14:06

Zpět na “Sítě - hardware”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů