Potíže se sítí

Routery, modemy, Wifi AP, switche, kabely, konektory…

Moderátoři: Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Uživatelský avatar
kulisek1978
nováček
Příspěvky: 12
Registrován: duben 13
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Potíže se sítí

Příspěvekod kulisek1978 » 07 říj 2015 14:27

Možná tvrdím stále to samé...

Ale když jsem zkoušel jak mi radil ITCrowd, tak mi to nefungovalo. Nevím proč, ale zkrátka to nešlo ani na jednom PC. Chtěl jsem poslat ipconfig, ale nejde mi to. Ať dělám co dělám, furt mi to píše, že jsem překročil velikost souboru. A když to zmenším pod 10kB, tak je to nečitelné...
Já jsem jako "PC 002"
Mě to v mé místnosti funguje normálně. Jen nevidím "router 3" když zadám jeho IP, tak mi to napíše, že stránka mebyla nalezena. Ale o tom všem už jsem se tu zmiňoval.

Problém je stále ten, že to zničehonic spadne, ale počítače se mezi sebou vidí a komunikují. takhle to trvá někdy i dva dny (když se pokouším restartovat celou síť tím, že jí odpojím celou od napájení i od PC a pak to postupně zapojuju, tak to drží jen chvíli.) a pak se to zničehonic SAMO dá zase do normálu.

popis síťě...

Z antény jdu do prvního routeru do portu WAN a ostatní routery jsou přes LAN. PC jsou po kabelu a ostatní zařízení se připojují po WIFI. Síť mám zapojenou správně (tesy doufám že jo. dodržel jsem u všech kabelů barvy). Zaím je to stabilní a to i v případě PC 001 je vše OK... ZATÍM...

Na druhou stranu, pokud Vám ani toto vysvětlení nestačí, tak opravdu asi nechápu co po mě chcete...
Popřípadě děkuji za Váš čas.

Reklama
Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23605
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Potíže se sítí

Příspěvekod ITCrowd » 11 říj 2015 12:23

Znovu opakuji, že jsi někde udělal chybu. Ten návod funguje, proto je zde. Nejsi první, ani poslední, kdo ho nečte pořádně, nebo se jím neřídí a potom mu to nefunguje. Viz. třeba zde: viewtopic.php?f=8&t=162274&hilit=router kde tazatel nevypnul DHCP a proto mu to nefungovalo.
My po tobě nechceme nic, ty chceš pomoci. Takže bys měl dodat, co se po tobě chce, jinak je to vaření z vody. Křišťálové koule jsme taky nefasovali...
Samozřejmě může být taky chyba v hardwaru, ale většinou ji lze vyloučit.
Tedy zopakuji:
do WAN pouze první router. Na něm DHCP. Z něj kabelem na PC001 a ostaní PC (switche).
Ostatní routery dát do režimu switch dle článku.
IP adresy např.: Router 192.168.1.1, DHCP rozsah 192.168.100-200. Router(switch) 192.168.1.50, druhý Router(switch) 192.168.1.51 - oba připojení do LAN, vypnuté DHCP. Tím bude zajištěno správné nastavení všech prvků v síti.
Pak to musí fungovat.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Záhadné potíže se zvukem u hry.
    od liborek » 19 čer 2023 21:16 » v Problémy s hardwarem
    1
    877
    od liborek Zobrazit poslední příspěvek
    24 čer 2023 18:53
  • Připojení k síti Eduroam
    od adobereader » 23 kvě 2023 22:30 » v Vše ostatní (sw)
    1
    1340
    od meda2016 Zobrazit poslední příspěvek
    24 kvě 2023 08:40
  • v nouzovém režimu se sítí nejde internet
    od DeNNI85 » 08 pro 2023 11:14 » v Windows 11, 10, 8...
    3
    1710
    od DeNNI85 Zobrazit poslední příspěvek
    11 pro 2023 10:55

Zpět na “Sítě - hardware”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů