Potíže se sítí

Routery, modemy, Wifi AP, switche, kabely, konektory…

Moderátoři: Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Uživatelský avatar
kulisek1978
nováček
Příspěvky: 12
Registrován: duben 13
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Potíže se sítí

Příspěvekod kulisek1978 » 25 zář 2015 14:11

Zdravim.

Prosím o radu. Mám doma bezdrátové připojení k internetu. Síť mám postavenou viz příloha obrázek.

Celá síť funguje normálně az na PC označené červeně. U něj to vždycky chvilku funguje a pak se nedostanu ani na příkaz PING, potažmo do routeru.
Řeším to tak, že odinstaluju síťovku a nainstaluju. V daném PC je VIA ethernet adapter. Momentálně k tomuto nemám přístup, ale hned jak budu moci, dodám jeho veškeré parametry. V celé síti mají počítače nainstalované win 7.

Poraďte prosím jak odstranit tento problém...
Děkuji

kabeláž.png

Reklama
Uživatelský avatar
Oxxid
člen BSOD týmu
Master Level 8
Master Level 8
Příspěvky: 6194
Registrován: prosinec 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Potíže se sítí

Příspěvekod Oxxid » 25 zář 2015 14:15

Muj tip je vadny sitovy adapter v PC 001.

Uživatelský avatar
kulisek1978
nováček
Příspěvky: 12
Registrován: duben 13
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Potíže se sítí

Příspěvekod kulisek1978 » 25 zář 2015 14:21

Já si to myslím taky. Ale když ho připojím přes křížový kabel s jiným PC a zatížím síť tak, že tahám velké douboty najednou z pc 001 a 002, do toho ještě dám vzdálenou plochu, tak adaptér funguje...

Ale díky za radu. Pokusím se dát něco na sběrnici PCI

Dodatečně přidáno po 8 minutách 39 vteřinách:
Potom ještě jednu otázku...

Když chci z PC 002 do routeru 1, tak se dostanu bez jakýchkoliv problémů, ale k routeru 3 musím chodit a připojit se na něj kabelelem, nebo se přihlásit na jeho wifi. Ani mapa sítě ho nevidí.

Router 3 je připojen do konektoru WAN

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23591
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Potíže se sítí

Příspěvekod ITCrowd » 25 zář 2015 14:37

Pouze první router by měl být ve WAN. Ostatní routery zapoj jako switch: viewtopic.php?f=109&t=125575
PC001 buď vadná síťovka, jak je psáno, nebo ji má systém povolenu vypínat z důvodu spotřeby.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

Uživatelský avatar
kulisek1978
nováček
Příspěvky: 12
Registrován: duben 13
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Potíže se sítí

Příspěvekod kulisek1978 » 27 zář 2015 17:24

Zdravím.
Tak jsem to zapojil podle návodu a kompletně mi to všechno na dva dny spadlo... Dva dny jsem se snažil nastavit routery a PC do počátečního stavu. Myslíš, že by mohly být routery přetížené???

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23591
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Potíže se sítí

Příspěvekod ITCrowd » 27 zář 2015 19:00

Rozhodně ne. Někde jsi udělal chybu.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

Uživatelský avatar
kulisek1978
nováček
Příspěvky: 12
Registrován: duben 13
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Potíže se sítí

Příspěvekod kulisek1978 » 28 zář 2015 13:58

síť.jpg
asi ano... Rozhodně je asi problém mezi routerem a podlahou...

Nicméně pokud vypnu celou síť a po chvíli jí zapnu, tak to běží cca 3 minuty a pak to celé spadne. Přepojil jsem síť podle následujícího obrázku, ale stejně to nefunguje... Na wifi net mám, ale to je vše. Kabeláž je v pořádku...

Když jsem takhle řešil síť u minulého poskytovatele, tak vše fungovalo bez problémů.

Mohli byste mi prosímporadit jestli je to mnou???

cejny
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 766
Registrován: leden 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Potíže se sítí

Příspěvekod cejny » 28 zář 2015 20:48

Jak to mas s tou antenou od isp vede k ethernetova kabel. Co se stane pokud se pripojis primo na ethernet co pripadne vede k antene? Neprekvapilo by mne ze na ni jede dhcp server a ten prideluje IP do site. Pokud ti takto pojede internet, tak dej pres prikazovou radku ipconfig -all a hod sem vypis.

Nejak mne totiz neni jasne na co by tam ten switch jinak byl, kdyz ne na to ze je potreba zvysit pocet lan portu za wifi od isp, tim padem dhcp pojede na zarizeni isp.
Podle mne proste na wifi od isp jede dhcp (bavime se o lan casti) a dalsi nema v siti co delat (pripojenim routru pres lan dosahnes jen dalsiho natu, asi nechces doma dalsi podsit, pak samozrejme dhcp na lan tohoto routru nevadi), vsechny routry by mely bit pripojeny pres lan (ne wan), mit ip z rozsahu lan casti wifi od isp, s tim ze lan castem vsech routru das ip mimo dhcp wifi od isp.
Pak se ti i celou sit bude starat dhcp wifi isp, bude to jedna si, routry budou ja switche a tak to ma bit.

Skus to pripojit na primo a hod sem ten ipconfig. Pak se da radit dal.

PS: Doufam ze to nemotam. ITcrowd mne snad opravy, at nemas gulas.
Thinkpad T540p, i7-4810MQ, 16 GB RAM, 240 GB SSD, 15,6", 1920 x 1080, bedny Yamaha hs8, zvukovka Audinst HUD-mx2, ekvalizer Shiit Loki

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23591
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Potíže se sítí

Příspěvekod ITCrowd » 29 zář 2015 15:53

Na síti musí být jako první router. Teprve za ním můžou být switche.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

Uživatelský avatar
kulisek1978
nováček
Příspěvky: 12
Registrován: duben 13
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Potíže se sítí

Příspěvekod kulisek1978 » 06 říj 2015 20:04

IPCONFIG 001.gif
Díky za všechny rady.

S tímto problémech jsem se ještě nesetkal, ale asi je vše již vyřešeno. Resetoval jsem komponenty kromě antény do továrního nastavení, obnovil jsem jen názvy a hesla na WIFI a ponechal jsem síť podle obrázku na mém prvním příspěvku. Zatím vše funguje jak má a na všech počítačích a zařízeních se připojím. Jen co mi stále nefunguje, že se nedostanu do routeru 3 z žádného PC nebo mobilu připojeného přes routery 1 a 2.

Dokonce zmiňované PC 001 se připojí pokaždé. Chyba, jak se rychle oběvila stejně rychle i zmizela. Děkuji všem zůčastněným za pomoc a rady.
Tady je ten ipconfig. Zaškrtal jsem tam adresy pokud to nevadí...

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23591
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Potíže se sítí

Příspěvekod ITCrowd » 06 říj 2015 22:42

Pořád si trváš na svém, tak se nediv. IP adresy na vnitřní síti zaškrtávat vůbec nemusíš, do vnitřní sítě stejně nikdo nevidí. Znovu opakuji, že sítě mají pravidla, která je třeba dodržet. Víc k tomu nemám co říct.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

cejny
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 766
Registrován: leden 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Potíže se sítí

Příspěvekod cejny » 06 říj 2015 22:57

Tusis jak bychom ty ip z ipconfigu vubec mohli zneuzit, vubec. Jsou totit interni/neverejne a dokud nezname tvoji verejnou ip, tak nam jsou k nicemu, 100pro sem lezes pras anonymizer nebo tor. Ten kdo se dostane do tve site je nepotrebuje znat dopredu. Vlastne ITcrowd ji asi zna, je to mod fora, takze k tomu ma pristup. Takze pokud neco chces tak sem hod neupravene ipconfig -all a nebo to res jinde. Takto nelze doporucit nic jineho nez nadrazi.
Thinkpad T540p, i7-4810MQ, 16 GB RAM, 240 GB SSD, 15,6", 1920 x 1080, bedny Yamaha hs8, zvukovka Audinst HUD-mx2, ekvalizer Shiit Loki


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Záhadné potíže se zvukem u hry.
    od liborek » 19 čer 2023 21:16 » v Problémy s hardwarem
    1
    848
    od liborek Zobrazit poslední příspěvek
    24 čer 2023 18:53
  • Připojení k síti Eduroam
    od adobereader » 23 kvě 2023 22:30 » v Vše ostatní (sw)
    1
    1288
    od meda2016 Zobrazit poslední příspěvek
    24 kvě 2023 08:40
  • v nouzovém režimu se sítí nejde internet
    od DeNNI85 » 08 pro 2023 11:14 » v Windows 11, 10, 8...
    3
    1570
    od DeNNI85 Zobrazit poslední příspěvek
    11 pro 2023 10:55

Zpět na “Sítě - hardware”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti