Vylepšení Wifi

Routery, modemy, Wifi AP, switche, kabely, konektory…

Moderátoři: Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

$Iceman$
Level 2
Level 2
Příspěvky: 168
Registrován: leden 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Vylepšení Wifi

Příspěvekod $Iceman$ » 19 srp 2015 13:38

Zdravím!
Před delší dobou jsem si rozšiřoval doma wifi síť. Mám u stolního PC jeden wifi router, který beru jako "kořenový". Z něj mi vede kabel právě do stolního PC, tiskárny, NASu a dalších věcí. Potřeboval jsem vytvořit wifi síť i před domem, v pergole, apod. kam už signál z jediného wifi routeru nestačil. Bohužel, natáhnout kabely tak, kam by bylo potřeba je nemožné. Proto jsem využil powerline. Druhý powerline jsem dal tam, kam jsem potřeboval a zapojil jsem k němu další wifi router. Ten mi vytváří další síť, ale jako celek funguje stále jako jedna wifi síť (stejné SSID, heslo, přístroje se automticky připojují na tu se silnějším signálem, apod - asi tedy jsem ho nastavil do bridge, pokud se tomu tak říká). Funguje to výborně, nepociťuji žádné ztráty rychlosti a rozšířilo to signál tam, kde nebyl. Ale realisticky je rychlost internetu asi pomalejší na tom druhém wifi routeru zapojeném přes powerline. Každý koho potkám ale na powerline hodně nadává.
Teď se mi ale naskytl doma další volný wifi router a přemýšlím, jak ho využít a co je lepší, protože potřebuji internet i na dalších místech. Mohl bych ještě dokoupit i extender, kdyby to bylo nevyhnutelné, ale myslím, že wifi router je asi ještě lepší než extender.
Šlo by "vyřadit" powerline (s tím, že bych ho využil jinde) a wifi síť šířenou "kořenovým" routerem "chytat" tím druhým wifi routerem a hned jí rozšiřovat? Je toto vůbec realizovatelné? Případně jak? A co je lepší nebo rychlejší nebo výhodnější? To, jak mám teď zařízené nebo by lépe fungovalo to, co popisuji? Ptám se zkušenějších, protože sice tomu "trochu rozumím", ale profík v zasíťování určitě nejsem. Samozřejmě powerline bych nevyhodil a použil bych je tam, kde potřebuji. Pokud by rada byla nechat powerline tak, jak jsou, wifi router bych zapojil tam, kde potřebuji. Ale stejně bych pak potřeboval u něj nějak "chytat" wifi signál a dál ho "rozšiřovat". Jaký máte vy názor? Díky!

Reklama
Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23605
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Vylepšení Wifi

Příspěvekod ITCrowd » 19 srp 2015 15:00

Udělals to nejlíp jaks mohl.
Každý koho potkám ale na powerline hodně nadává.

To je blbost. Powerline je nejlepší alternativa, pokud se ti nechce tahat kabel. Ke zpomalení pochopitelně dojít může, zvláště pokud adaptéry nejsou na stejné fázi a vzdálenost je větší.
Na realisticky ti kašlu. Jediný spolehlivý způsob je přímé měření rychlosti.
Extender je největší svinstvo, automaticky budeš mít poloviční rychlost wifi.
Šlo by "vyřadit" powerline (s tím, že bych ho využil jinde) a wifi síť šířenou "kořenovým" routerem "chytat" tím druhým wifi routerem a hned jí rozšiřovat?

Teoreticky ano. Ale bude to daleko horší než powerline.
Jediné lepší řešení je z hlavního routeru natahat LAN kabely na potřebná místa a tam připojit routery jako switche.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

$Iceman$
Level 2
Level 2
Příspěvky: 168
Registrován: leden 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Vylepšení Wifi

Příspěvekod $Iceman$ » 19 srp 2015 23:15

Dobrá, díky za reakci.
A jak je to tedy se zapojením toho dalšího wifi routeru, kam potřebuji? Je reálné s ním nějak "chytit" aktuální wifi signál a nějak ho rozšířit v daném místě? Případně jak? Nebo by bylo lepší koupit další powerline adaptér a zapojit tento wifi router znovu přes něj?


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Drobné vylepšení staršího PC
    od mirbac » 10 črc 2023 16:49 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    9
    1018
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    11 črc 2023 16:28
  • O2 wifi Příloha(y)
    od bilbo02 » 26 kvě 2023 22:47 » v Administrace sítě
    9
    2447
    od ITCrowd Zobrazit poslední příspěvek
    30 kvě 2023 22:11
  • MSI pc a wifi driver
    od shockwave » 08 led 2024 19:15 » v Sítě - hardware
    3
    935
    od ITCrowd Zobrazit poslední příspěvek
    09 led 2024 07:43
  • USB Adapter WIFI
    od krakenus600 » 06 zář 2023 10:22 » v Sítě - hardware
    6
    2122
    od krakenus600 Zobrazit poslední příspěvek
    06 zář 2023 23:32
  • Wifi karta do PC pro Win 10
    od Edom » 10 srp 2023 11:11 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    4
    535
    od ITCrowd Zobrazit poslední příspěvek
    10 srp 2023 11:59

Zpět na “Sítě - hardware”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 hostů