NAS - problém s internetem Vyřešeno

Routery, modemy, Wifi AP, switche, kabely, konektory…

Moderátoři: Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Uživatelský avatar
Magnat
Level 3
Level 3
Příspěvky: 493
Registrován: listopad 07
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

NAS - problém s internetem  Vyřešeno

Příspěvekod Magnat » 08 srp 2015 16:29

Zdravím,

poslední dobou se potýkám s problémem, u něhož nejsem schopný detekovat příčinu. Vlastním NAS QNAP TS-212P. Dle mého zcela funkční, ale od určité doby způsobuje problémy se sítí. Kdy to začalo přesně nevím. Původně jsem totiž myslel, že je to u poskytovatele (trochu se to shodovalo s výpadkem), ale to jsem záhy vyvrátil. Problém nastane, jakmile NAS zapnu. Poté dochází k nestabilitě připojení. Stránky v prohlížeči se mi timeoutují, rozpadá se mi synchronizace u aplikací. Nicméně třeba vliv na stream (do TV i z Internetu), či kopírování souborů to vliv nemá.

Sledoval jsem vytížení jak v NAS, tak na routeru a k žádnému razantnímu nárůstu nedochází. Vypínal jsem antivir a i historii souborů, také bez viditelné změny. Od doby, co se s tím potýkám jsem měnil i router a switch, v NAS dvakrát aktualizoval firmware (nyní mám poslední 4.1.4) a provedl i tovární restart. Vůbec nic z toho situaci nezměnilo. Nenapadá Vás čím by to mohlo být, případně, co bych mohl ještě zkusit?

Díky
"Pro zdravé jsou největším nebezpečím nemocní, silným hrozí zkáza nikoli od silnějších,nýbrž od těch nejslabších"

-Friedrich Nietzsche-

Reklama
Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23605
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: NAS - problém s internetem

Příspěvekod ITCrowd » 08 srp 2015 17:52

Jak máš nastaveno DHCP?
Stahuješ něco na NAS?
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

Uživatelský avatar
Magnat
Level 3
Level 3
Příspěvky: 493
Registrován: listopad 07
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: NAS - problém s internetem

Příspěvekod Magnat » 08 srp 2015 20:32

DHCP je statické kvůli službám. Občas tam byl nastaven torent (nyní ne), samozřejmě i ten jsem zkoušel vypínat. Nicméně dnes jsem opět navštívil ofic stránky a všiml jsem si, že 5.8. vydali opravný patch pro stávající firmware. Podle seznamu toho opravuje dost co se týče stability a běhu. Vyzkouším jej a dám vědět.
"Pro zdravé jsou největším nebezpečím nemocní, silným hrozí zkáza nikoli od silnějších,nýbrž od těch nejslabších"



-Friedrich Nietzsche-

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23605
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: NAS - problém s internetem

Příspěvekod ITCrowd » 09 srp 2015 19:35

Magnat píše:DHCP je statické kvůli službám.

Statické DHCP neexistuje. Buď je vypnuté a pak se IP adresy nastavují ručně, nebo je zapnuté, pak se nastavují automaticky. Lze i kombinaci obého - např. 192.168.1.100 - 199 dynamicky a ostatní staticky. Co chci vědět je, zda náhodou nemáš zapnuto DHCP jak na routeru, tak na NASu.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

Uživatelský avatar
Magnat
Level 3
Level 3
Příspěvky: 493
Registrován: listopad 07
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: NAS - problém s internetem

Příspěvekod Magnat » 11 srp 2015 23:50

Ano máš pravdu, vyjádřil jsem se zcela stupidně. DHCP mám zapnuté, pouze pro NAS přiděluji statickou adresu. A NAS DHCP zapnuté nemá. Nicméně po instalaci toho patche sice problém nevymizel, ale jeho intenzita je nyní minimální. Což mi ke spokojenosti stačí. Ještě budu sledovat a projdu si ten log oprav. Docela by mě zajímalo, co to způsobilo.
"Pro zdravé jsou největším nebezpečím nemocní, silným hrozí zkáza nikoli od silnějších,nýbrž od těch nejslabších"



-Friedrich Nietzsche-

Uživatelský avatar
Magnat
Level 3
Level 3
Příspěvky: 493
Registrován: listopad 07
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: NAS - problém s internetem

Příspěvekod Magnat » 23 říj 2015 20:43

Vlákno zavírám. Nakonec to bylo skutečně firmwarem, NAS. Po poslední aktualizaci problém zcela vymizel.
"Pro zdravé jsou největším nebezpečím nemocní, silným hrozí zkáza nikoli od silnějších,nýbrž od těch nejslabších"



-Friedrich Nietzsche-


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Problém s internetem Příloha(y)
    od Fantousek » 08 led 2024 13:07 » v Internet a internetové prohlížeče
    27
    3603
    od rhsCZ Zobrazit poslední příspěvek
    14 led 2024 21:44
  • Problém s internetem
    od Stenatko » 01 úno 2024 19:14 » v Internet a internetové prohlížeče
    4
    798
    od Stenatko Zobrazit poslední příspěvek
    02 úno 2024 07:49
  • USB HDD - problém Příloha(y)
    od andrej71 » 13 pro 2023 13:29 » v Problémy s hardwarem
    17
    2079
    od RIKI22 Zobrazit poslední příspěvek
    14 pro 2023 17:30
  • Vir? - CMD problém Příloha(y)
    od glajdowicz » 09 lis 2023 15:49 » v Windows 11, 10, 8...
    6
    1593
    od mmmartin Zobrazit poslední příspěvek
    09 lis 2023 21:09
  • Problem s fps Příloha(y)
    od Shokata88 » 02 úno 2024 00:10 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    15
    1150
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    03 úno 2024 12:32

Zpět na “Sítě - hardware”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů