Acces point

Routery, modemy, Wifi AP, switche, kabely, konektory…

Moderátoři: Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

majkl555
nováček
Příspěvky: 27
Registrován: březen 15
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Acces point

Příspěvekod majkl555 » 06 črc 2015 18:49

Kdyz jsem pripojeny primo tak jsou DNS servery: 10.255.255.10 a 10.255.255.20

Reklama
Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23605
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Acces point

Příspěvekod ITCrowd » 06 črc 2015 18:55

A přes "switch"?
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

majkl555
nováček
Příspěvky: 27
Registrován: březen 15
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Acces point

Příspěvekod majkl555 » 06 črc 2015 20:59

Ted jsem zkousel jenom zmenit LAN adresu switche. Pokud zmenim adresu(v rozsahu nebo i mimo nej), tak se uz nemuzu prihlasit do administrace. Nemohl by byt teda vadny "switch"? Zkusim nastavit router jeste jednou podle navodu a pak napisu DNS server.

--- Doplnění předchozího příspěvku (06 Črc 2015 21:07) ---

Tak po dalsim pokusu kdyz jsem nezmenil LAN adresu switche mi to dalo IP adresu z rozsahu: 192.168.0.100 gateway 192.168.0.1 ale DNS server taky 192.168.0.1

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23605
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Acces point

Příspěvekod ITCrowd » 06 črc 2015 21:28

IP adresa switche nemá na nic vliv. Switch samotný nepracuje na třetí vrstvě. Ta IP adresa je zvolená pevná proto, abyses dostal do administrace když potřebuješ a nemusel absolvovat tovární restart.
Změň DNS server na: " DNS servery: 10.255.255.10 a 10.255.255.20". Popřípadě na 8.8.8.8 nebo 8.8.4.4.
Vyzkoušej.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

majkl555
nováček
Příspěvky: 27
Registrován: březen 15
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Acces point

Příspěvekod majkl555 » 06 črc 2015 21:30

To už jsem taky zkusil změnit na 8.8.8.8 a pořád nic.. i když jsem dal IP adresu počitače natvrdo z rozsahu..

--- Doplnění předchozího příspěvku (06 Črc 2015 21:37) ---

Zdá se mi, že je ten TP-LINK WR841N asi rozbitý. Nemáte prosím na doporučení nějaký levnější, který by fungoval? Už mi trochu dochází trpělivost s tímto routerem :)

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23605
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Acces point

Příspěvekod ITCrowd » 06 črc 2015 21:55

Zkus klidně koupit jiný. Stejný, nebo podobný model seženeš za stovku.
Např.: viewtopic.php?f=76&t=152538
Já ho tehdy nekoupil, dostal jsem jiný.
Ale ještě bych zkusil restart do továrního nastavení a aktualizovat firmware.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

majkl555
nováček
Příspěvky: 27
Registrován: březen 15
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Acces point

Příspěvekod majkl555 » 10 črc 2015 06:34

Zdravim.Omlouvam se,ale nemel jsem vubec cas odepsat.Zkusim jeste tedy restart a aktualizaci. A pokud bych kupoval neco noveho, tak jsem se chtel zeptatjestli by nebylo lepsi koupit acces point. Tam by mela byt jistota,ze to bude fungovat ne?

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23605
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Acces point

Příspěvekod ITCrowd » 10 črc 2015 08:14

Fungovat by mělo i tohle. Je to běžné řešení.
AccesPoint samozřejmě bude fungovat taky. Kdyby nefungoval, pak bude závada jinde a tak jako tak ji budeš muset najít.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

majkl555
nováček
Příspěvky: 27
Registrován: březen 15
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Acces point

Příspěvekod majkl555 » 18 črc 2015 09:21

Myslíte, že je dostačující npříklad tento acces point? https://www.alza.cz/tenda-a3-d525197.htm

Nebo byste mi doporučili nějaký jiný? Díky :)

majkl555
nováček
Příspěvky: 27
Registrován: březen 15
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Acces point

Příspěvekod majkl555 » 18 srp 2015 19:31

Dobrý den.
Omlouvám se za dlouhou odmlku,ale az dnes jsem se dostal zpět k problému. Nakonec jsem objednal Tenda N30(vím, že to není žádné extra zařízení,ale pro domácnost by mělo být dostačující), ale mám stejný problém jako s předchodzím routerem. Nevím jestli není špatný kabel, ale pokud dám kabel přímo do síťovky pc, tak internet funguje bez problému. Nemátě někdo nějaký nápad jak pokračovat? Díky!

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23605
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Acces point

Příspěvekod ITCrowd » 18 srp 2015 21:02

Nemáš ten kabel třeba křížený? Dnešní síťovky si s tím bez problémů poradí, ale u starších routerů by mohl být problém.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

majkl555
nováček
Příspěvky: 27
Registrován: březen 15
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Acces point

Příspěvekod majkl555 » 18 srp 2015 21:30

Mám tam přímý kabel. Ještě mohu zkusit předělat konektory, ale snad by měl být v pořádku. Když přípojím přímo PC, tak internet funguje normálně. Přijde mi to nějaký zakletý :)


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na “Sítě - hardware”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host