WIfi lan pro hraní her na 3-4 pc

Routery, modemy, Wifi AP, switche, kabely, konektory…

Moderátoři: Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

petr34
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: prosinec 11
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

WIfi lan pro hraní her na 3-4 pc

Příspěvekod petr34 » 26 kvě 2015 18:23

Ahoj chtěl bych poradit zda je možné udělat wifi lan pro občasné hraní síťových her přes lan.
V rodině máme 3 notebooky a z toho 2 nemají lan konektor na kabel ale jen wifi ci bluetooth.
Proto mě zajímá jak a zda se to dá mezi sebou propojit celkem 3 možná až 4 počítače ideálně asi vše přes wifi.
Máme doma internet a modem-wifi router od UPC a a pak už nepoužívám ale leží mě doma starší router od belkiun který dřív poskytoval internet z obyčejného modemu upc který neměl wifi vysílač. Lze to nějak z jednoho nebo druhého zařízení připojit?
je k tomu nutné například v Esetu Smart secuirty nastavit ochranu sítě na menší ochranu na domácí místo veřejnou která je více chráněná a nesdílená?
Máme všude WIndows 8/8.1.
Děkuju za rady moc se v tom nevyznám a na webu v google jsem taky nic moc nenašel pouze maximálně o propojeni pouze 2 pc přes wifi.
Budu rád zajakýkoli návod pro blbce jako jsem já.

Reklama
Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23606
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: WIfi lan pro hraní her na 3-4 pc

Příspěvekod ITCrowd » 26 kvě 2015 18:37

routery samozřejmě propojit lze: viewtopic.php?p=979776#p979776
Nicméně pro hry se wifi opravdu nehodí. Jestli to myslíš s hraním vážně, pak k notebookům, co nemají LAN kup LAN/USB adaptér a síť udělej celou kabelem.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

petr34
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: prosinec 11
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: WIfi lan pro hraní her na 3-4 pc

Příspěvekod petr34 » 26 kvě 2015 19:00

Ahoj. Je to jen občasně když někdo přijede jinak já to moc nevyužiju jako nouzovka myslím že bude stačit. Kabel by problém nebyl o USB adaptérech jsem četl ale dle lidí co je mají šíleně hřejí a odcházejí bu ty lanky usb nebo někomu odešlo i usb notebooku to bych se bál strčit třeba do dražšího noťasu. Po tomo ci lidi psali jak to topí si myslím, že to není dobře navržené, proto bych radeji volil wifi, dík přečtu si odkaz sna d tomu porozumím.

PS: četl jsem to to mě moc nepomohlo jak mě to pomůže že jako prodloužím dosah wifi? Nezlob se třeba to chápu špatně, ale já potřebuji spojit 3-4 počítače k osbě aby fungovala lan ideálně přes wifi. Všechny zařízení mají Windows 8,wifi a doma mám modem s wifi od upc a případně z dřívějška wifi router od Belkinu krterý dřív taky poskytoval připojení je mě jedno přes který z nich to připojím. Navzájem k sobě přes wifi počítač a spočítačem propojím asi jen dva jako bych to duělal kabelem kříženým jen to tak?dík

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23606
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: WIfi lan pro hraní her na 3-4 pc

Příspěvekod ITCrowd » 26 kvě 2015 19:15

Ptal ses na tohle a proto ten odkaz na článek.
petr34 píše: ale leží mě doma starší router od belkiun který dřív poskytoval internet z obyčejného modemu upc který neměl wifi vysílač. Lze to nějak z jednoho nebo druhého zařízení připojit?

K WiFi acces pointu lze připojit kolik zařízení ten bod zvládne. Takže 4 PC není problém. Problém je, že rychlost bude pomalá, bude se to sekat a odezva vzroste tak, že si nezahraješ.
Nicméně, nic ti nebrání to zkusit, pokud bude mít WiFi ideální podmínky bez rušení, je možné, že to bude fungovat.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

petr34
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: prosinec 11
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: WIfi lan pro hraní her na 3-4 pc

Příspěvekod petr34 » 26 kvě 2015 21:06

Aha takže nechám upc zapojené jak je na internet, opět zapojím svůj starý belkin nebude připojen k internetu a jen jej nastavim jako AP-kouknus e na tgo co a jak a pak se k němu připojím X pc a ty se navzáájem uvidí a půjdou užít jako lan na hry? Super no snad to nějak na hry půjde použít ten belkin zas nebyl tak špatný a pomalý


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na “Sítě - hardware”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů