WIFI do zahradního domku

Routery, modemy, Wifi AP, switche, kabely, konektory…

Moderátoři: Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

piggyslav
nováček
Příspěvky: 2
Registrován: květen 15
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

WIFI do zahradního domku

Příspěvekod piggyslav » 19 kvě 2015 11:52

Dobrý den mám zahradní domek který je cca 250 m od mého domu (bohužel není na něj přímo vidět). V hlavním domě je připojení k Internetu s rychlostí 240 Mb/s. Pomozte mi prosím navrhnout jaký HW použít. Moc se v tom nevyznám, našel jsem nějaké směrové antény, ale ty prý vyžadují přímou viditelnost :( . Moc děkuji za ochotu.

Reklama
zeus
Elite Level 10.5
Elite Level 10.5
Příspěvky: 10917
Registrován: únor 12
Bydliště: Pankrac
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: WIFI do zahradního domku

Příspěvekod zeus » 19 kvě 2015 15:14

Powerline adapter by to na tu vzdalenost mel taky zvladat, na UTP uz je to moc daleko. Na wifi zapomen.
Prazaci jo ty se maj, az kdyz si me zavolaj..

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23605
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: WIFI do zahradního domku

Příspěvekod ITCrowd » 19 kvě 2015 18:30

Ono UTP resp. STP, či jiná forma stíněného kabelu by použít šla. Nicméně to přepokládá buď dva switche v cestě po 100m (možná by stačil i jeden na půl cesty), nebo použít ethernet extender - http://www.comar.cz/produkty/878/1214E/
pokud je do domku zavedena elektřina, pak by to powerline adaptér zvládnout měl.
Jinak je možnost použít optiku + převodníky. To se ale dost prodraží.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

piggyslav
nováček
Příspěvky: 2
Registrován: květen 15
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: WIFI do zahradního domku

Příspěvekod piggyslav » 19 kvě 2015 19:32

Mockrát děkuji za všechny odpovědi. Jestli jsem to spravne pochopil tak powerline adapter funguje "přes zásuvku" ? Opravdu do tohodle moc nevidím, mohl by mi to nekdo osvětlit? :( V domku je elektrina navedena z baráku.

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23605
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: WIFI do zahradního domku

Příspěvekod ITCrowd » 20 kvě 2015 07:31

Viz zde: http://www.czc.cz/tp-link-tl-wpa4220kit ... wwodnXAAGw
Ideálně by měly být adaptéry na stejném drátu.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

libjelibje
nováček
Příspěvky: 6
Registrován: srpen 14
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: WIFI do zahradního domku

Příspěvekod libjelibje » 24 kvě 2015 20:44

Nejspolehvliejsi je kopnout a hodit tam kabel se switchem po ceste. Takze pokud to jen trochu pujde, rozhodne doporucuju tuhle variantu.

Uživatelský avatar
majel007
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 146
Registrován: červenec 10
Bydliště: Vsetín
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: WIFI do zahradního domku

Příspěvekod majel007 » 24 kvě 2015 22:18

no do pr**** chlape co to máš za pole za barákem? :D

teď vážně
Jako servisní technik u spol. poskytující internet bych vám hodně doporučil obrátit se s touhle problematikou u poskytovatele internetu. Protože tohle není tak lehké jak se zdá, hraje tu hodně faktorů, a nejlíp se zapojení vymýšlí když to člověk vidí. Navíc mám špatné zkušenosti s tím když si někdo něco vymyslí a pak zjistí že to nefunguje, nebo funguje špatně a nakonec stejně volá někoho kdo tomu rozumí. Pokud jsou lidi co vám poskytují internet jsou faj staví se k vám kouknou se nato vy si zaplatíte výjezd a zdarma vám udělají plán jak by to mělo vypadat a poslaly by vám i cenu kterou by bylo potřeba zaplatit za potřebný materiál.
a rady typu kabel, router a kabel v domácích podmínkách jsou na dvě věci, kor když ten člověk o tom nic neví (bez urážky) si říká o dlouhou latenci a milion dalších problému.

jako řešení je několik, to co tu padlo,
ale nejlíp zní kabelovka víc info zde http://www.svethardware.cz/forum/showth ... UTP-kabelu, nebo možnost vzduchem ale to chce prachy a prachy.

ptrhusek
nováček
Příspěvky: 10
Registrován: květen 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: WIFI do zahradního domku

Příspěvekod ptrhusek » 24 kvě 2015 22:31

Powerline adaptér sice funguje přes zásuvku, ale na tuhle vzdálenost budete mít na konci sotva „vytáčené“ připojení. Na něj je to moc daleko a hlavně musíte být na tejné fázi, ideálně bez dalších jističů apod. Spíš zvažte, jestli by přeci jen nešlo použít WiFi. Kdyby se antény umístili na střechu apod. Z vlastní zkušenosti vím, že s tímhle http://eshop.netfox.cz/media-tech-wifi- ... 59297.html se na přímou viditelnost dostanete až do 2 km. Jednoduché výpočty jsem pak našel zde: http://www.czfree.net/forum/showthread.php?postid=19484

Uživatelský avatar
majel007
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 146
Registrován: červenec 10
Bydliště: Vsetín
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: WIFI do zahradního domku

Příspěvekod majel007 » 24 kvě 2015 22:57

ptrhusek:

nechci nějak rýpat, ale započítal jsi do toho rušení? asi ne . . . protože nevíš kolik tam toho ve vzduchu lítá . . .

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23605
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: WIFI do zahradního domku

Příspěvekod ITCrowd » 25 kvě 2015 10:09

WiFi nikdy. Za tu cenu, co vysolíš za antény si klidně kup převodníky a natáhni si optiku. U WiFi ti zaprší a máš po internetu.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • O2 wifi Příloha(y)
    od bilbo02 » 26 kvě 2023 22:47 » v Administrace sítě
    9
    2441
    od ITCrowd Zobrazit poslední příspěvek
    30 kvě 2023 22:11
  • Přepnutí wifi 4/N na 5/AC
    od zik9 » 20 kvě 2023 02:07 » v Problémy s hardwarem
    3
    688
    od zik9 Zobrazit poslední příspěvek
    20 kvě 2023 13:59
  • MSI pc a wifi driver
    od shockwave » 08 led 2024 19:15 » v Sítě - hardware
    3
    932
    od ITCrowd Zobrazit poslední příspěvek
    09 led 2024 07:43
  • USB Adapter WIFI
    od krakenus600 » 06 zář 2023 10:22 » v Sítě - hardware
    6
    2122
    od krakenus600 Zobrazit poslední příspěvek
    06 zář 2023 23:32
  • Wifi karta do PC pro Win 10
    od Edom » 10 srp 2023 11:11 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    4
    534
    od ITCrowd Zobrazit poslední příspěvek
    10 srp 2023 11:59

Zpět na “Sítě - hardware”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti