Mohl si wifi router získat adresu serveru? Vyřešeno

Routery, modemy, Wifi AP, switche, kabely, konektory…

Moderátoři: Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Varess
nováček
Příspěvky: 23
Registrován: březen 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Mohl si wifi router získat adresu serveru?  Vyřešeno

Příspěvekod Varess » 20 dub 2015 13:08

Ahoj, předem se omlouvám, ale tohle bude asi trochu delší. Přivezl jsem si na intr svůj wifi router. Vzhledem k tomu že ta co tady je, věčně nefunguje a její rychlost kolikrát ani nenačte google. Píchl jsem jí v nepoužívané staré místnosti s pc(zdířkama na LAN ve zdi a vedoucí do routeru). Nastavil jsem ji jako AP, vypl DHCP, automatická ip adresa a připojil. Vše fungovalo jak mělo. Jak všechny wifi na intru tak ta moje. Jenže celý týden měli ve škole problémy se serverem(sice jsem přijel až v úterý odpoledne, ale tj detail). Připojené je to že servery jsou ve škole, kam jde internet a ten jde až poté na intr. Wifi mi moc nevydržela a zabavily mi ji. Jenže mi bylo řečeno, že prý problémy byli tím mým wifi routerem. Prý tam byla nastavená ip adresa serveru a proto blbnul. Pokud ste to dočetli až sem, tak předem děkuji a potřeboval bych něco zodpovědět. Mohl si nějakým způsobem ten wifi router sám zjistit adresu serveru, který je ve škole a nastavit si ji sám? a také jestli je vůbec možné že by to něčemu vadilo? maximálně rychlosti internetu, ale měli problém s přihlašováním do účtů(jen několik lidí, né všichni, a stejnej problém je tady jenom tento rok min po druhé). Předem díky za nějaké odpovědi

Reklama
Uživatelský avatar
Pic
Moderátor
Guru Level 13
Guru Level 13
Příspěvky: 23292
Registrován: září 06
Bydliště: Východní Čechy
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Mohl si wifi router získat adresu serveru?

Příspěvekod Pic » 20 dub 2015 14:40

Na dotaz neodpovím, ale vůbec se nedivím, že se správci sítě nelíbila nedovolená instalace zařízení na síť.
Přečti si pravidla tohoto fóra! Přečetl jsi si nejprve manuál? Piš tak, abychom Ti rozuměli! Na SZ neodpovídám na požadavky řešení Vašich problémů s PC!
Nic není dokonalé, ani člověk!

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23591
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Mohl si wifi router získat adresu serveru?

Příspěvekod ITCrowd » 20 dub 2015 19:27

Spíše bych to viděl na chybu mezi klávesnicí a židlí. Přidělit IP adresu mohls jen ty, nebo DHCP server - pokud tak bylo nastaveno.
V síti může být pouze jedna jedinečná IP adresa. Duplikace adres způsobí vždy kolizi. Na přesnou detekci problému bych musel znát nastavení školní sítě, popřípadě routovací tabulky.
A jak psal Pic, za něco takového bys měl na škole skončit. U nás je za připojení neodsouhlaseného zařízení do firemní sítě okamžitý vyhazov.
A že tam stejný problém měli podruhé se vůbec nediví, pokud tam je podobných ... víc.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

Varess
nováček
Příspěvky: 23
Registrován: březen 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Mohl si wifi router získat adresu serveru?

Příspěvekod Varess » 20 dub 2015 21:18

Vím moc dobře, že jsem neměl nic připojovat. O to se ale vůbec nejedná. Jde mi o to, že mi bylo řečeno, že tam byla nastavená ip adresa napevno a eště k tomu serveru. Jenže ip adresu serveru nevím a popravdě ani nevím jak bych ji mohl zjistit. A pokud dobře vím, tak ve wifi routeru se to snad samo přenastavit nemohlo.. ? a router rozdělí svou ip adresu každému zařízení..? a tady na škole dělá ajtáka člověk co vůbec nic o pc neví a nic neumí spravit. Takže problémy se vším možným tu jsou pořád a prakticky na celé škole nic nefunguje tak, jak by mělo. Většinou cokoliv příjde "spravit" , tak to jen víc rozdrbe a nechá to bejt


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Je lepší před pomalý router dát switch 1Gbit/s, nebo pořídit dražší router 1Gbit/s?
    od atari » 27 zář 2023 11:15 » v Sítě - hardware
    3
    2283
    od ITCrowd Zobrazit poslední příspěvek
    27 zář 2023 14:06
  • Správne nastavenie Serveru + Nextcloudu Příloha(y)
    od mimi973 » 26 úno 2024 15:40 » v Administrace sítě
    0
    622
    od mimi973 Zobrazit poslední příspěvek
    26 úno 2024 15:40
  • info Asus - 18.5.2023 výpadek serveru při aktualizaci firmware
    od FlanK3r » 19 kvě 2023 09:56 » v Sítě - hardware
    0
    1649
    od FlanK3r Zobrazit poslední příspěvek
    19 kvě 2023 09:56
  • Router
    od Drifty » 02 kvě 2023 20:35 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    4
    1042
    od Drifty Zobrazit poslední příspěvek
    03 kvě 2023 19:45
  • Router 2.4 vs 5
    od ShadowWord:Pain » 30 črc 2023 18:45 » v Vše ostatní (hw)
    4
    1177
    od ShadowWord:Pain Zobrazit poslední příspěvek
    30 črc 2023 19:52

Zpět na “Sítě - hardware”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů