Pomoc s vyberem routeru Vyřešeno

Routery, modemy, Wifi AP, switche, kabely, konektory…

Moderátoři: Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Eida
nováček
Příspěvky: 40
Registrován: leden 13
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Pomoc s vyberem routeru

Příspěvekod Eida » 19 dub 2015 21:30

Ahoj, shanim wifi router, využití bude následující:

max. 10 připojených zařízení, většina z nich pouze prohlížeč + mail apod., 1 apple TV (měl by tedy slušně zvládat stream full hd videa přes AirPlay), 1 desktop připojený přes ethernet (žádná velká data nebude stahovat ani posílat).

Rychlost mého internetu je cca 40Mb/s

V rámci sítě budou používány i novější notebooky, které umí využít 5ghz síť, koukal bych tedy po dual-band (tím se chci spíš zeptat jestli to přinese nějaký užitek..?)

Nevím moc po jakých parametrech koukat a zároveň jaká specifika mého využití jsou podstatná, takže se ptejte.

Zatím jsem koukal po něčem takovém:
http://www.czc.cz/tp-link-archer-c2-ac7 ... 34/produkt

Současně mám ale prastarý TP-LINK TLWR340GD, který má problém s více připojenými zařízeními a když už připojení funguje, neskutečně brzdí rychlost, nevím tedy zda vůbec znovu pořizovat TP-LINK

Díky!
Naposledy upravil(a) Eida dne 19 dub 2015 21:53, celkem upraveno 1 x.

Reklama
Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23605
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Pomoc s vyberem routeru

Příspěvekod ITCrowd » 19 dub 2015 21:40

Nějak jsi zapomněl napsat, jaké vlastně budeš mít připojení.
Odpovím na těch 5 GHz - prověř si, kolik máš v okolí sítí pomocí programu inSSIDer - viewtopic.php?t=148894&p=1176651#p1176651
5GHz je rychlejší, je zde volno, takže můžeš použít větší šířku pásma (=> větší datový tok). Na druhou stranu má menší dosah.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

Eida
nováček
Příspěvky: 40
Registrován: leden 13
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Pomoc s vyberem routeru

Příspěvekod Eida » 19 dub 2015 21:55

ITCrowd píše:Nějak jsi zapomněl napsat, jaké vlastně budeš mít připojení.
Odpovím na těch 5 GHz - prověř si, kolik máš v okolí sítí pomocí programu inSSIDer - viewtopic.php?t=148894&p=1176651#p1176651
5GHz je rychlejší, je zde volno, takže můžeš použít větší šířku pásma (=> větší datový tok). Na druhou stranu má menší dosah.

Cca 40Mb/s. Jinak sítí v okolí není moc. Ale přišla mi zajímavá varianta používat 5ghz alespoň na streaming do Apple tv apod., která bude ve stejné místnosti jako router.

Tom1989
Level 1
Level 1
Příspěvky: 63
Registrován: únor 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Pomoc s vyberem routeru

Příspěvekod Tom1989 » 19 dub 2015 22:51

Tak s tím WR340GD se při dnešních standartech a požadavcích na wifi moc velkých kousků dělat nedá a neumí ani n-kovou wifi, což je další mínus. Tenhle kus už má nejlepší léta za sebou. Archer C2 není špatná volba. Možná bys mohl nakouknou i na TP Link WDR4300 https://www.alza.cz/tp-link-tl-wdr4300-d334211.htm nebo Archer C5 https://www.alza.cz/tp-link-archer-c5-d2144038.htm , který umí AC wifi. Když jsem zkoušel tu C5 na 120mbit internetu, tak mi to po kabelu dalo v plný síle 120mbit a po wifi na tabletu jsem naměřil ve stejné místnosti co router byl ňákých 35mbit a to máme v okolí hodně wifin. 5Ghz jsem nemohl vyzkoušet bohužel.

Eida
nováček
Příspěvky: 40
Registrován: leden 13
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Pomoc s vyberem routeru

Příspěvekod Eida » 19 dub 2015 23:29

Tom1989 píše:Tak s tím WR340GD se při dnešních standartech a požadavcích na wifi moc velkých kousků dělat nedá a neumí ani n-kovou wifi, což je další mínus. Tenhle kus už má nejlepší léta za sebou. Archer C2 není špatná volba. Možná bys mohl nakouknou i na TP Link WDR4300 https://www.alza.cz/tp-link-tl-wdr4300-d334211.htm nebo Archer C5 https://www.alza.cz/tp-link-archer-c5-d2144038.htm , který umí AC wifi. Když jsem zkoušel tu C5 na 120mbit internetu, tak mi to po kabelu dalo v plný síle 120mbit a po wifi na tabletu jsem naměřil ve stejné místnosti co router byl ňákých 35mbit a to máme v okolí hodně wifin. 5Ghz jsem nemohl vyzkoušet bohužel.

Ten Archer C2 by měl být taky AC, alespoň podle specifikací na tom linku z CZC, který jsem uváděl v první zprávě. A ta uváděná rychlost by mi bohatě stačila i na příštích pár let i za předpokladu že by reálná rychlost byla třeba o třetinu nižší. Spíš mě zajímalo, jestli nemá nějaké jiné nevýhody oproti těm, které jsi uváděl, popřípadě jestli tu s ním někdo nemá osobní zkušenost

Tom1989
Level 1
Level 1
Příspěvky: 63
Registrován: únor 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Pomoc s vyberem routeru

Příspěvekod Tom1989 » 19 dub 2015 23:36

Ta C2 je super model. I co se týče poměru cena/výkon. AC standart umí také, simultánně pracuje na obou frekvencích, má protokol IPv6 a de facto splňuje, co by měl dnešní moderní router umět. O nevýhodách oproti těm dvou modelům bych neříkal, neboť to nejsou ani tak nevýhody, jako spíš pár jiných čísel v charakteristice. C5 má šest antén (tři interní pro 2,4Ghz a tři externí pro 5Ghz), C2 má dvě dualband antény, C5 má o jedno USB víc a nabízí vyšší teoretické přenosové rychlosti. Jinak to jsou více méně stejné modely až na těhlech pár ''detailů''. Ta WDR4300 neumí zase AC wifi, také umí pracovat simultánně, podporuje IPv6 a má také dvě USB. A oba Archery jsou novější modely než 4300. Tuším nikdy z poloviny roku 2014. Červenec/srpen. U TP Linku umí AC wifi vše, co má předponu Archer

Eida
nováček
Příspěvky: 40
Registrován: leden 13
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Pomoc s vyberem routeru

Příspěvekod Eida » 25 dub 2015 00:28

Včera mi tedy přišel ten C2. Nějak ho nemůžu rozchodit. Zkoušel jsem nastavit připojení pomocí jejich software Quick setup. Dual band wifi jsem tak vytvořil bez problémů. Připojení ale nemůžu rozchodit. Když nový router C2 připojím ethernetem ze starého TP-Linku (výše jsem uváděl model), internet funguje. Když ale připojím samotný C2, nemůžu to rozchodit. Nechápu čím to může být. Poradíte někdo prosím?

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23605
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Pomoc s vyberem routeru  Vyřešeno

Příspěvekod ITCrowd » 25 dub 2015 09:53

Musíš ho nastavit tak, jak požaduje poskytovatel. V podstatě by mělo stačit, pokud opíšeš z TP-Linku nastavení WAN - včwtně MAC adresy.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Pomoc s výběrem Linuxu
    od Luis » 02 pro 2023 14:33 » v LiNuX a ostatní alternativní OS
    5
    4218
    od KubaCZE Zobrazit poslední příspěvek
    20 úno 2024 11:05
  • Pomoc s výběrem SSD disku
    od eli125 » 25 dub 2023 12:37 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    1
    1281
    od Zivan Zobrazit poslední příspěvek
    25 dub 2023 15:07
  • Pomoc s výběrem přepěťové ochrany
    od geekercz » 28 srp 2023 21:20 » v Vše ostatní (hw)
    6
    2335
    od X Zobrazit poslední příspěvek
    30 srp 2023 21:45
  • Pomoc s výběrem objektivu k zrcadlovce Nikon Příloha(y)
    od Zakk » 28 lis 2023 20:06 » v Mobily, tablety a jiná přenosná zařízení
    21
    4859
    od Zakk Zobrazit poslední příspěvek
    10 úno 2024 22:25
  • Pomoc s výběrem ntb pro grafickou práci do 30tis
    od janaxsynkova » 31 led 2024 10:37 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    6
    740
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    31 led 2024 19:14

Zpět na “Sítě - hardware”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti