VDSL modem s wifi, komplikace

Routery, modemy, Wifi AP, switche, kabely, konektory…

Moderátoři: Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Tom1989
Level 1
Level 1
Příspěvky: 63
Registrován: únor 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

VDSL modem s wifi, komplikace

Příspěvekod Tom1989 » 19 dub 2015 17:42

Ahoj

Nedávno jsem tu psal o ''stavbě'' sítě s VDSL modem routerem. S asusem DSL-AC68U to moc nedopadlo a tak budu muset za stávající modem (Zyxel p-870hn-53b) dát router. Momentálně za tím modemem je Edimax br-6428ns, který už moc nesplňuje očekávání. Mám v plánu tam nakonec za ten modem zapojit TP Link Archer C8 a prosil bych o radu, jak nastavit WAN a celý to spíchnout. Co jsem se ptal a četl, tak každý více méně říká něco jiného. Jeden člověk mi dokonce řekl, že ''obyčejný'' router použít nejde, že to musí být router s funkcí klient. Pak někdo říká Dynamickou IP, nikdo zase PPPoE. Našel jsem i článek, jak se to dá taky spíchnout http://it.cestuji.info/wifi-router/wifi ... outeru.php
, ale částečně si to odporuje s tím, že nikde se píše nastavit dynamickou IP. Tak nevím. Pak jsem se díval na článek zde na PC-Help router jako switch.Ale ten návod v odkaze se mi docela zamlouvá.

Díky

Reklama
cejny
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 766
Registrován: leden 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: VDSL modem s wifi, komplikace

Příspěvekod cejny » 19 dub 2015 20:12

Ten návod je OK. Stačí modem hodit jako bridge a na wan routru nastavit pppoe. Ja to tak měl na hueawey modemu, jenom jsem na modemu mel vypnute dhcp. Vyhoda pppoe je v tom, ze mas ip pridelenou poskytovatelem primo na routru a ne wan modemu.
Thinkpad T540p, i7-4810MQ, 16 GB RAM, 240 GB SSD, 15,6", 1920 x 1080, bedny Yamaha hs8, zvukovka Audinst HUD-mx2, ekvalizer Shiit Loki

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23605
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: VDSL modem s wifi, komplikace

Příspěvekod ITCrowd » 19 dub 2015 21:44

Zajímalo by mě, co ti nedopadlo s tím asusem.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

Tom1989
Level 1
Level 1
Příspěvky: 63
Registrován: únor 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: VDSL modem s wifi, komplikace

Příspěvekod Tom1989 » 19 dub 2015 22:10

Teď jsem nastavil Archera u sebe doma ( na modemu od UPC bez wifi ), nastavil dynamickou IP, heslo pro 2Ghz, 5 Ghz.. a šel to zkusit ke kamarádovi na modem WR8961NB, který je v bridge módu, má zapnuté DHCP a vypnul jsem na něm wifi, a překvapivě to fungovalo, jak lanka, tak wifi. Jen jsem nemohl najít na síti 5Ghz wifi, ale pravděpodobně to bylo tím, že žádné zařízení, které je a bylo v jeho domácnosti 5Gzh pásmo nepodporuje a já také nemám nic, co by v tom pracovalo nebo umělo pracovat.

S asusem jsem vyhořel ( pravděpodobně), protože jsem si myslel, že vyhodím Zyxela P-870HN-53b, a dám tam místo něho tu gigabit mašinu, ale jen co jsem vytáhl kabel ze Zyxelu, tak jsem tušil, že až tak úplně podle mých představ to nebude. Ze zdi totiž vedl klasický síťový kabel s konektorem RJ45. A ten asus je klasický modemrouter s RJ11. Měl jsem totiž vždycky zato, že do modemů vedou RJ11. Zkoušel jsem i nastavit jednu lanku jako WAN port, ale k ničemu to nevedlo. Pak jsem pátral a do stříhání drátů se mi moc nechtělo, páč kdybych něco pokazil, tak by internet ten člověk pravděpodobně neviděl dlouho.

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23605
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: VDSL modem s wifi, komplikace

Příspěvekod ITCrowd » 19 dub 2015 22:41

Nojoo, to je klasika. Prostě ten kabel střihni, cvakni na něj RJ11 a je hotovo (tedy předpokládám, že k němu vede klasický telefonní 4drát). Moc se nemáš jak splést, jsou tam sice 4 dráty, ale signál jde jen po dvou. A kdyby něco, ten RJ11, jde bez problémů zastrčit i do toho zyxela do RJ45. Pak jen dotaz na O2, zda AnnexA, nebo AnnexB a asus si vše sám najde. A neplaš se, někdy to pár minut trvá. U mě se chytil v momentě, když jsem zavolal na podporu :D
Byla by škoda nechávat starý modem, když můžeš použít nový.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

Tom1989
Level 1
Level 1
Příspěvky: 63
Registrován: únor 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: VDSL modem s wifi, komplikace

Příspěvekod Tom1989 » 19 dub 2015 23:05

Čoveče já myslim, že tam vedl klasický síťový s osmi dráty

U mě taky došlo na technickou podporu. Volal jsem na asus co tedy teď s tím a tam mi chlapík řekl, že to je v pohodě, že stačí jen koupit redukci z RJ45 na RJ11 za třicet korun. Tak jsem si řekl super a vyrazil do obchodu, respektivě obchodů. Lítal jsem tedy od elektra k elektru, až mi v jednom řekli, že taková redukce ani neexistuje :D
Máš pravdu, že je škoda nechávat starý modem, ale ono se to tím trochu zkomplikovalo, kdy sem řekl, že se na modem vykašlu a hodím za něj router. A mezitím se zase ten asus vrátil do obchodu a já koupil toho Archera... No achjo, asi osud a mělo to tak být

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23605
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: VDSL modem s wifi, komplikace

Příspěvekod ITCrowd » 19 dub 2015 23:20

No mohls třeba použít tohle: http://www.datart.cz/Kabely-konektory-a ... 11-3m.html a k tomu RJ45 spojku http://www.czc.cz/spojka-konektoru-rj45 ... tAodyWEATQ
Oni se s tím telefoňáci moc nese*ou, co jim padne pod ruku, to použijí. Nicméně na věci to nic nemění.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

Tom1989
Level 1
Level 1
Příspěvky: 63
Registrován: únor 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: VDSL modem s wifi, komplikace

Příspěvekod Tom1989 » 19 dub 2015 23:50

Čím jednodužší zapojení, tím je těžší na něj příjít. Já nato už teď radši nechci myslet, že bych za stovku v podstatě ten problém vyřešil a je s tím teď takový harakiri :D
Co si myslíš potom o tom, že na té síti nebyl vůbec ten 5Ghz vidět ( to 5Ghz pásmo bylo normálně nastaveno. žádné skryté SSID ) ? Zkoušel jsem tedy jen hledat tu síť na věcech, které v tom 5ti Ghz neumí pracovat. Starší notebook, tablet a starší iphone. Ale i tak myslím, že by se ta síť alespoň mohla ukázat, i když posléze by se na ní nedalo připojit. Router byl klasicky nastavený na dynamic IP, nastavené SSID obou pásem, hesla a tyhle droboty... a byl píchnutý do W8961NB (adsl modem routeru ). Propojen byl z modemu LAN do WAN portu na routeru. Jinak v tom 2,4 Ghz to běželo slušně. I po lance

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23605
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: VDSL modem s wifi, komplikace

Příspěvekod ITCrowd » 20 dub 2015 06:04

5GHz nebylo vidět, protože jsi neměl zařízení na 5GHz. A ta síť se nemohla ani ukázat. Je to jako bys chtěl po rádiu co má jen VKV (FM) zobrazit stanice i na dlouhých vlnách.
A teď mi tak došlo, že úplně nejjednodušší řešení, které jsi mohl aspoň vyzkoušet, bylo zastrčit ten telefonní kablík dodaný s routerem do splitteru a připojit asus.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

Tom1989
Level 1
Level 1
Příspěvky: 63
Registrován: únor 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: VDSL modem s wifi, komplikace

Příspěvekod Tom1989 » 20 dub 2015 19:14

Ano, buďto jsem mohl zkusit tohle a nebo se mi líbil ten nápad se spojkama a redukčnim kabelem RJ45-RJ11. Bohužel to už nejde, nebo by se vracelo horko těžko nazpátek, ale pro příště už budu vědět co s tím.
A co se týče samotného zapojení modemu s wifi ( byl v režimu bridge a zapnutý DHCP ) a na routeru také zapnutý DHCP, nemůže dojít k nějaké kolizi IP adres ? V téhle terminologii úplný expert nejsem, spíše začátečník, ale když jsem to měl takhle propojený, tak zařízení byla přes ten Archer plně funkční, jak na mobilu, tabletu, notebooku (i po lance). Tak snad třeba při delším používání nebo v budoucnu připojení více klientů nedošlo k nějakým kolizím.
PS.: Toho Archera jsem nastavoval doma na modemu od UPC bez wifi a jen sem ho píchnul u kamaráda za ten W8961NB. Z modemu přes LAN do WAN na Archeru.


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Výběr VDSL modemu
    od cervcek » 11 čer 2023 07:16 » v Sítě - hardware
    7
    1551
    od ITCrowd Zobrazit poslední příspěvek
    13 čer 2023 09:39
  • Modem O2
    od slanecek » 11 srp 2023 22:07 » v Administrace sítě
    3
    2773
    od ITCrowd Zobrazit poslední příspěvek
    12 srp 2023 20:14
  • Modem ZTE H267A a bonding.
    od kasy » 02 led 2024 13:47 » v Sítě - hardware
    2
    962
    od kasy Zobrazit poslední příspěvek
    02 led 2024 15:18
  • o2 pevný internet ´´jaky modem´´?
    od Fantousek » 02 srp 2023 21:31 » v Sítě - hardware
    3
    1600
    od ITCrowd Zobrazit poslední příspěvek
    03 srp 2023 14:20
  • Modem ZTE H267A funguje, ale Internet stále bliká
    od Milo » 08 led 2024 16:04 » v Sítě - hardware
    2
    1001
    od Milo Zobrazit poslední příspěvek
    13 led 2024 18:15

Zpět na “Sítě - hardware”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů