Pevný internet - kterého poskytovatele? [P4] Vyřešeno

Routery, modemy, Wifi AP, switche, kabely, konektory…

Moderátoři: Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Tom1989
Level 1
Level 1
Příspěvky: 63
Registrován: únor 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Pevný internet - kterého poskytovatele? [P4]

Příspěvekod Tom1989 » 04 bře 2015 22:32

Já bych šel do toho UPC. Jsou to sice taky zloději, ale možná menší než O2. V porovnání s O2 ti UPC nabízí úplně převratnou nabídku, co se týče poměru cena/výkon. Já mám osobně UPC (modem od nich a router svůj) a jsem více méně spokojen. Solidní rychlost, stabilní a bez výpadků

Reklama
Uživatelský avatar
x-rated
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2124
Registrován: říjen 14
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Pevný internet - kterého poskytovatele? [P4]

Příspěvekod x-rated » 05 bře 2015 09:55

Tom1989 píše:- Já bych šel do toho UPC. Jsou to sice taky zloději...
- UPC nabízí úplně převratnou nabídku
- Solidní rychlost, stabilní a bez výpadků

možná sem jenom vyjímečně blbej, ale sem jedinej, komu tohle nedává smysl? :shock:
9900K / G.Skill 32GB@4 GHz / MXI Formula / RTX 2080 Ti / Sabrent 4 TB NVMe / X-Fi THD / HD660S / G403 / G815 / UP2715K 5K IPS / HX1000i / Define R6 / EKWB full

Uživatelský avatar
Myloš
Master Level 8.5
Master Level 8.5
Příspěvky: 6990
Registrován: duben 06
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Pevný internet - kterého poskytovatele? [P4]

Příspěvekod Myloš » 05 bře 2015 10:04

Těmi zloději měl Tom1989 očividně na mysli, že by rád platil míň.
Osobně si na UPC nemůžu stěžovat. Mám net od UPC už na druhé adrese (na přelomu roku jsem se stěhoval z Barrandova d Braníka) a jediné co bych fakt uvítal (krom ceny, ale tu by rád srazil každý zákazník ;-)) je ryhlejší upload, klidně za cenu nižšího downloadu.
Máma nedávno přešla od UPC k Pe3ny.net, které mají lepší nabídku, ale jsou s optickým internetem dostupní jen v některých lokalitách (ale nejen na Petřinách a v okolí). Pokud bys měl možnost, vřele doporučuji – nejlevnější varianta je 30/30 Mb/s + nevím kolik televizních stanic za 300 Kč bez závazku a za každý rok zrychlení + 10 Mb/s až do 90/90. No a jen o 100 Kč dražší mají rovnou 100/100 Mb/s.
V Braníku mi mohli bohužel nabídnout jen VDSL a v tom případě jsem rád, že v baráku máme UPC. Fakt si na ně nestěžuju.
  • Než položíte dotaz, nejprve se ptejte strejdy Gůůgla.
  • Výňatek z pravidel fóra PC-HELP:
    • Název tématu zvolte takový, aby co nejvýstižněji charakterizoval obsah tématu.
    • Nesnažte se řešit jiný problém (i když podobný) v jednom tématu. Raději založte nové téma.
  • Mýliti se je Myloš. ;-)

Tom1989
Level 1
Level 1
Příspěvky: 63
Registrován: únor 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Pevný internet - kterého poskytovatele? [P4]

Příspěvekod Tom1989 » 05 bře 2015 14:21

x-rated : Hezky jsi to vystříhal, abych vypadal jako úplný ťulpas :D , ale myslím, že se dá pochopit jak jsem to myslel. Když to tedy zkrátím bez té omáčky okolo, tak užitateli doporučím spíš UPC než O2

Charliequatro
nováček
Příspěvky: 37
Registrován: listopad 09
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Pevný internet - kterého poskytovatele? [P4]

Příspěvekod Charliequatro » 21 bře 2015 22:26

Už pár let mám balíček od UPC a jsou jakž takž slušní. Ale v modemu od nich je i router, takže o jednu krabičku na stole méně. Platím si 120 Mb/s, mám stále 100, takže klid

Uživatelský avatar
Martin63
Level 5.5
Level 5.5
Příspěvky: 2862
Registrován: prosinec 10
Bydliště: Horní Bříza
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Pevný internet - kterého poskytovatele? [P4]

Příspěvekod Martin63 » 21 bře 2015 22:53

Mrkni se, jestli náhodou nemáš v baráku Centrio, nebo NetBox. Pokud ano, tak vřele doporučuji...
Dále se mrkni na mapu CZFree, jak to vypadá v tvém bydlišti, jestli poblíž tebe třeba není Wi-Fi v n MIMO 2x2, což zaručuje 50+ Mb/s za 300 Kč/měsíc. AP bod by od tebe měl být maximálně 300 metrů, na víc bych to nedával, protože v Praha je sama o sobě zarušená a měl by jsi to hodně nekvalitní.

Vše, co jsem napsal je ale minimálně možné, že by jsi měl to štěstí a bylo u tebe pokrytí, kabely. Nicméně stejně si to zkontroluj, zdali náhodou nepatříš mezi ty šťastlivce v Praze.

Jinak kdyby ani jedna z navrhovaných možností nevyšla, tak bych šel do UPC už jen kvůli kvalitě jejich sítě na rozdíl od O2.
Soukromé poskytovatele prosím neházej všechny do jednoho pytle. Zrovna Pe3ny.net je velmi dobrý poskytovatel... Jestli chceš, můžeš napsat všechny soukromé poskytovatele, které jsou u tebe dostupní. Já pak zhodnotím proč tohodle ano a proč tamtoho zase ne. V mnoha případech se dá vybrat něco mnohem levnějšího a i lepšího, než je UPC.
Raději se 3x zeptej, než provedeš něco, čeho bys pak mohl litovat. :lama:

Je lepší to opravit přes TeamViewer a do fóra pak napsat konečné řešení problému, než trávit drahocenný čas radou, kterou méně znalý člověk může pojmout jinak, než byla samotným tvůrcem myšlena.

Jsem tu, pokud nemůžu spát, a pokud nemůžu spát, tak je něco špatně.

Uživatelský avatar
ahcym
Level 2
Level 2
Příspěvky: 211
Registrován: září 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Pevný internet - kterého poskytovatele? [P4]

Příspěvekod ahcym » 22 bře 2015 00:35

Taky něco přidám :)

O2 - Dovoláš se, "rádi" ti pomůžu, ... ale ta kvalita je oproti konkurenci opravdu hrozná. Teda alespoň co jsem měl já ..

N-SYS - Ano, jak již bylo zmíněno ten problém s komunikací jsem měl taky. Vše trvalo déle než by mělo, ale O2 jsem se chtěl tak zbavit, že jsem to risknul a teď? Spokojenost :) Co je mínus > na podporu se dovoláš za pár minut, ale technik se na to koukne až za pár hodin/dní :lookround:

ponik
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 677
Registrován: květen 09
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Pevný internet - kterého poskytovatele? [P4]

Příspěvekod ponik » 22 bře 2015 01:50

Dlouho jsem využíval UPC a pořád spokojenost, po tom co jsem se přestěhoval mimo dosah UPC (cca 2 roky) tak už nemůžu UPC hodnotit z první ruky, ale vzhledem k tomu že babička ho má pořád tak vidím i současné jednání. UPC sice občas zvedne cenu, ale stejně tak zvedá i rychlost. Co do stability spojení tak jsem nikdy neměl problém a stejně tak babička. Moje skušenost je sice z Teplic, ale ať de o Prahu nebo o Teplice pořád je to UPC. UPC jsme doma měli ještě dřív než se jmenovali UPC (dřív to byl snad Kabel+, tady se jmenovali snad Karneval už si to nepamatuju přesně) Ale nikdy s UPC nebyli problémy. Občas se zvedla rychlost občas cena, ale pořád byla jejich nabídka lepší než u ostatních poskytovatelů. Osobně teď lituji že jsem se přestěhoval mimo dosah UPC. A co se týče modemu. tak UPC průběžně mění modemy. Za dobu co jsme od nich měli internet tak jsme vystřídali asi 2 nebo 3 modemy a každý bezplatně. I babička, která původně tvrdila že internet nepotřebuje, už od nich má druhý modem. Jednoho dne jí zavolal operátor z UPC a nabídl jí ke kabelovce internet zdarma ( 1MBPS ). před pár dny jí navyšovali rychlost na 40mbps. Zase jen tak zavolal operátor a oznámil že se zvyšuje rychlost a že jestli souhlasí. Ne nejsem zaměstanec UPC :D jenom s nima mám opravdu dobrou zkušenost.

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53594
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Pevný internet - kterého poskytovatele? [P4]

Příspěvekod petr22 » 22 bře 2015 08:46

V miste, kde je kabelovka od UPC nema smysl uvazovat o ADSL nebo dokonce nejake pomale zarusene wifine.

cejny
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 766
Registrován: leden 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Pevný internet - kterého poskytovatele? [P4]

Příspěvekod cejny » 22 bře 2015 10:56

UPC, prece jen utp nebo optika (driv optiika, i pokud k tobe vede utp, tak nekde v baraku bude optika a za ni switch) je neco jineho nez telefonni kabl. Je to na tobe, ja bych do adsl/vdsl nesel, nakecat ti mohou cokoliv, rychlost je zavusla na vzdalenosti od ustredny a kvalite kablu.
Thinkpad T540p, i7-4810MQ, 16 GB RAM, 240 GB SSD, 15,6", 1920 x 1080, bedny Yamaha hs8, zvukovka Audinst HUD-mx2, ekvalizer Shiit Loki

Uživatelský avatar
Rewqa
Moderátor
Master Level 9
Master Level 9
Příspěvky: 8114
Registrován: říjen 06
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Pevný internet - kterého poskytovatele? [P4]

Příspěvekod Rewqa » 22 bře 2015 11:06

Nedávno jsem si taky objednal UPC a není jediný problém. Do O2 bych nešel.
ASUS TUF Gaming B550-PLUS | Ryzen 5 3600 | ASUS ROG Strix GTX 1070 OC | 16GB Crucial DDR4 | Be Quiet! Pure Power L8 500W | Corsair 230T Graphite Series
Pravidla PC-Help

Uživatelský avatar
Myloš
Master Level 8.5
Master Level 8.5
Příspěvky: 6990
Registrován: duben 06
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Pevný internet - kterého poskytovatele? [P4]

Příspěvekod Myloš » 22 bře 2015 12:23

Taky bych do [A/V]DSL nešel, pokud bych měl na výběr mezi ním a kabelem. To už radši Wi-Fi. U xDSL technologií je pro mě dost limitující upload, to je vysloveně utrpení.
  • Než položíte dotaz, nejprve se ptejte strejdy Gůůgla.
  • Výňatek z pravidel fóra PC-HELP:
    • Název tématu zvolte takový, aby co nejvýstižněji charakterizoval obsah tématu.
    • Nesnažte se řešit jiný problém (i když podobný) v jednom tématu. Raději založte nové téma.
  • Mýliti se je Myloš. ;-)


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • o2 pevný internet ´´jaky modem´´?
    od Fantousek » 02 srp 2023 21:31 » v Sítě - hardware
    3
    1596
    od ITCrowd Zobrazit poslední příspěvek
    03 srp 2023 14:20
  • pevný disk Příloha(y)
    od Terka05 » 23 kvě 2023 05:47 » v Problémy s hardwarem
    31
    2682
    od Zivan Zobrazit poslední příspěvek
    24 kvě 2023 18:30
  • o2 internet + o2 smart box 2
    od Glicker » 22 zář 2023 20:28 » v Vše ostatní (inet)
    4
    5204
    od Glicker Zobrazit poslední příspěvek
    25 zář 2023 16:03
  • Nejde internet na W7
    od Zeppelin » 08 srp 2023 07:51 » v Windows 11, 10, 8...
    14
    2206
    od Zeppelin Zobrazit poslední příspěvek
    08 srp 2023 21:35
  • zásuvka internet natipování Příloha(y)
    od souky5 » 06 lis 2023 15:34 » v Vše ostatní (inet)
    2
    1137
    od souky5 Zobrazit poslední příspěvek
    06 lis 2023 16:00

Zpět na “Sítě - hardware”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů