e-TRAYz, problém s připojením

Routery, modemy, Wifi AP, switche, kabely, konektory…

Moderátoři: Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Marethyu_1
Level 1
Level 1
Příspěvky: 94
Registrován: květen 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

e-TRAYz, problém s připojením

Příspěvekod Marethyu_1 » 14 úno 2015 15:44

Ahoj lidi. Nedávno jsem si doma zprovoznil Xtreamer e-TREAYz. Je to nějaké osobní internetové úložište a vzhledem k tomu že mi zatím funguje jenom na lokální síti, se mi zdá že jsou to zbytečně vyhozené peníze. Když se k tomu nemůžu připojit odkudkoli... to jsem si mohl rovnou koupit externí hdd a bylo by i rychlejší... Když ho připojím jako disk do pc (přes oficiální aplikaci), tak to asi 4x za sebou vyhodí hlášku "connection error", ale připojí se a jde na něj nahrávat. Ovšem jenom z lokální sítě. Na internetu psali, že to má normálně fungovat i jako server, což mi nejde za žádnou cenu rozběhat. Chtěl jsem na tom sdílet soubory s kamarády. Tendle docela podstatný problém, že se připojí jenom do lokální sítě, sám prostě nedokážu vyřešit. Na internetu sem hledal jako praštěnej a stejně se mi problém nepodařilo vyřešit. Zkoušel jsem e-TRAYz připojit jak přes UPnP, tak přes DMZ a štval jsem se i s nějakým manuálním forwardingem (virtual servers). Samozřejmě to není jediný problém. Server má mít svojí vlastní DDNS, abych nemusel pokaždé do prohlížeče zadávat IP toho serveru... no ta jaksi taky nefunguje. Prohlížeč mi napíše: "Prohlížeči Google Chrome se nepodařilo načíst stránku, protože odezva serveru anymu.myetrayz.net byla příliš dlouhá."
Jakékoli screeny dodám, stačí říct jaké potřebujete, já totiž nevím co bych k tomu měl ještě přidat.
Predem dík za odpovědi a omlouvám se jesti jsem to dal do špatného vlákna.

Reklama
cejny
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 766
Registrován: leden 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: e-TRAYz, problém s připojením

Příspěvekod cejny » 14 úno 2015 19:27

DDNS potrebujes jen pokud nemas verejnou IP a pokud ji nemas tak si musis zalozit ddns ucet u nekoho kdo to poskytuje. Presmerovani portu te nemyne a pravdepodobne i jejich povoleni ve firewalilu. Vic ti neporadim. Pokud extreamer zvlada ftp nebo sftp/shh, tak radej pouzij sftp/ssh. Sftp je aspon na normalnim linuxu ssh a da se na nej napojit treba pres filezilu. Pokud ti nejde o bezpecnost, tak klidne pouzij ftp, teorericky i sambu. Jake porty presmerovat ti poradi google.
Thinkpad T540p, i7-4810MQ, 16 GB RAM, 240 GB SSD, 15,6", 1920 x 1080, bedny Yamaha hs8, zvukovka Audinst HUD-mx2, ekvalizer Shiit Loki

Marethyu_1
Level 1
Level 1
Příspěvky: 94
Registrován: květen 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: e-TRAYz, problém s připojením

Příspěvekod Marethyu_1 » 15 úno 2015 14:42

Tak koukam ze ten etrayz vyhodim z okna :D vubec netusim co bych s tim mel delat :D

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23605
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: e-TRAYz, problém s připojením

Příspěvekod ITCrowd » 15 úno 2015 20:03

Pokud na czc nelžou, tak by měl umět FTP. Doporučuji tedy zprovoznit FTP, pro přihlášení zvenku FTP přes SSL a změnit port. Port přesměruješ ve svém routeru.
Jako klienta pak můžeš použít Filezillu. Pochopitelně je nutná veřejná IP adresa.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

Marethyu_1
Level 1
Level 1
Příspěvky: 94
Registrován: květen 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: e-TRAYz, problém s připojením

Příspěvekod Marethyu_1 » 15 úno 2015 20:28

Takze pokud nemam verejnou IP tak nema cenu se snazit?

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23605
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: e-TRAYz, problém s připojením

Příspěvekod ITCrowd » 15 úno 2015 20:41

Teoreticky to jde i bez oevné IP, záleží jak je na tom provider. Pokud jsi až za NATem, tak k tomu slouží např. služba noip.com, která to umí, ale to bys nejprve musel spustit počítač a ani pak si nejsem jist, zda by to fungovalo. Mimo jiné k tomu slouží i ono DDNS, které bys měl zprovoznit na stránce xxxx.myxtreamer.net. Pak místo veřejné IP adresy zadáš prefix.noip.com, nebo prefix.myxtreamer.net (záleží na tom co so vybereš). A bude to fungovat i na FTP. DDNS ale nikdy nezprovozníš, pokud máš router a ještě jsi za NATem providera - NAS by měl rovnou vypsat hlášku, že to nelze. V tomto případě pomůže jen veřejná IP adresa.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Problem s připojením Příloha(y)
    od Fantousek » 04 zář 2023 11:10 » v Internet a internetové prohlížeče
    8
    1797
    od Fantousek Zobrazit poslední příspěvek
    04 zář 2023 16:23
  • Problém s připojením na wifi síť při změně PC Příloha(y)
    od Baader » 09 srp 2023 10:38 » v Sítě - hardware
    18
    3084
    od Baader Zobrazit poslední příspěvek
    10 srp 2023 14:16
  • USB HDD - problém Příloha(y)
    od andrej71 » 13 pro 2023 13:29 » v Problémy s hardwarem
    17
    2065
    od RIKI22 Zobrazit poslední příspěvek
    14 pro 2023 17:30
  • Problem s fps Příloha(y)
    od Shokata88 » 02 úno 2024 00:10 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    15
    1146
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    03 úno 2024 12:32
  • Vir? - CMD problém Příloha(y)
    od glajdowicz » 09 lis 2023 15:49 » v Windows 11, 10, 8...
    6
    1590
    od mmmartin Zobrazit poslední příspěvek
    09 lis 2023 21:09

Zpět na “Sítě - hardware”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů