Připojení routeru k Cisco modemu a a jeho nastavení Vyřešeno

Routery, modemy, Wifi AP, switche, kabely, konektory…

Moderátoři: Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

qcp
Level 2
Level 2
Příspěvky: 205
Registrován: únor 13
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Připojení routeru k Cisco modemu a a jeho nastavení

Příspěvekod qcp » 01 úno 2015 00:35

1) nepotrebujes 2 kabely, router ma wifi

2) pokud chces ethernet (lan) kabelem spojit 3 zarizeni, tak musis mit minimalne kabely 2, to da rozum!!!

Jak jsi chtel propojit kabelem 3 sitova zarizeni (cisco, router, pocitac), s 1 kabelem? To jsi myslel vazne?

Pokud analogicky pouziju jina tri zarizeni: elektricka_zasuvka, lednicka, pracka - tak kvizova otazka za MILION: kolik elektrickych kabelu potrebuji na zapojeni zarizeni? Chtel bych te videt s 1 kabelem...

Ve skole by se melo dbat na racionalni mysleni a formulace otazky, v prvnim dotazu neni nic o tom, ze mas 1 Ethernet kabel a ze trvas na pripojeni pocitace kabelem... Koho by to napadlo? Promin, pisu z tapatalku, treba jsem neco prehledl...

Ad ten navod - jen te to zmate - trvam na tom, ze nekdo, kdo nevi ktera bije, ma DHCP a nemusi v modernim routeru nic nastavovat :-) WPA2 byva predkonfigurovano ;-) do site se nehrab, pokud nevis, jak to funguje, uz jsem videl (opravoval) vselico...

----

Edit: i s 1 kabelem to jde v nouzi propojit (do 100Mbit), potrebujes ale krimpovaci kleste a nejmene 2 RJ45 a sadu urcitych znalosti... Radsi nebudu psat reseni, no poradil bych si...
Naposledy upravil(a) qcp dne 01 úno 2015 00:46, celkem upraveno 1 x.

Reklama
Uživatelský avatar
Honzis
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1047
Registrován: srpen 14
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Připojení routeru k Cisco modemu a a jeho nastavení

Příspěvekod Honzis » 01 úno 2015 00:45

já náhodou vím co je dhcp
AMD Ryzen 5 3600, ASUS ROG CROSSHAIR VI HERO, Sapphire Radeon NITRO+ RX 5700 XT 8G GDDR6, HyperX Predator 16GB DDR4 3333mhz, Be quiet! Dark Rock Slim, Transcend MTE220S, M.2 - 512GB, SilentiumPC Armis AR7 TG RGB, HDD WD Blue 1TB

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23605
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Připojení routeru k Cisco modemu a a jeho nastavení

Příspěvekod ITCrowd » 01 úno 2015 00:47

/2qcp
ad 1) Už jsem to zažil a ne jednou. Zde funguješ jako rádce a tudíž je tvoje povinnost s tím počítat. Nelze radit tak, aby to nefungovalo.
ad 2) jasně. Admin a nic, nebo admin/admin. DHCP je ve výchozím zapnutý, nicméně konfiguruji-li síť pak můžu některým zařízením (tiskárny, nasy, ap) chtít přidělit pevnou IP. Takže musím nastavit.
ad 3) WiFi bývá předkonfigurována bez zabezpečení.
Tedy po tvých radách se poměrně s velkou pravděpodobností stane, že vše poběží, nicméně, než se tazatel naděje, už bude mít v síti klienta. SSID prozradí typ routeru a stačí zadat admin/admin a je cizák v nastavení. Chudák tazatel. Opět, jako rádce, máš zodpovědnost - tedy aspoň bys měl mít.
Který router nebude v továrním nastavení routovat wan/lan? Každý. Málokterý provider jede tak, že postačí na WANu DHCP klient. V naprosté většině případů je vázán - např. MAC adresou.
Doporučuji odejít za dveře a naliskat si. A přitlač, děláš to pro sebe.
/
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

qcp
Level 2
Level 2
Příspěvky: 205
Registrován: únor 13
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Připojení routeru k Cisco modemu a a jeho nastavení

Příspěvekod qcp » 01 úno 2015 00:49

To je fajn ze znas dhcp, ale smyslem sdeleni bylo, ze na rozdil od ItCrowda, ja VIM, neb mam prakticky vyzkouseno, ze s mikrotikem a vetsinou beznych routeru, se nic NENASTAVUJE... Resp. doporucuji pripojit v zakladni konfiguraci.

HOWGH a dobrou noc, sitarine ZDAR!

-----
Edit ItCrowd:
Ad 2) nekdo, kdo nevi, ze potrebuje 2 kabely, bude konfigurovat pevnou IP? Tak jo! Mas pravdu ;-)

Ad 3) u modernich zarizeni co jsem jmenoval, v poslednich nekolika letech myslim ze nikoliv. Vzdy jsem videl WPA2 (opet viz AVM, mikrotik, Fonera). Nevim jak tplink, to je low smejd.

Takze UPC, O2 a dalsi nemaji podle tebe na WANu automaticke prideleni adresy? O2 ma zcela urcite! Vyjmenuj velke providery, kteri nemaji, prosim, at se neco priucim. Bo mam o2... Pokud by tomu tak bylo, podle mac (kde zijes?), tak se malokdo pripoji :-)

Ale jo, mas pravdu, tvuj navod je dokonaly ;-) prat se nebudeme, ze ne?
------


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Je nutná kombinace routeru a modemu.
    od Nyashiru » 06 srp 2023 00:28 » v Sítě - hardware
    2
    1611
    od mmmartin Zobrazit poslední příspěvek
    07 srp 2023 16:44
  • Nastavení modemu - bridge
    od FIDLIK » 08 úno 2024 16:26 » v Sítě - hardware
    0
    772
    od FIDLIK Zobrazit poslední příspěvek
    08 úno 2024 16:26
  • Nastavení routeru
    od nej017 » 26 úno 2024 07:42 » v Sítě - hardware
    3
    722
    od nej017 Zobrazit poslední příspěvek
    26 úno 2024 16:12
  • Nastavení druhého routeru Příloha(y)
    od šulda » 28 led 2024 11:10 » v Administrace sítě
    2
    934
    od šulda Zobrazit poslední příspěvek
    28 led 2024 16:12
  • Výběr VDSL modemu
    od cervcek » 11 čer 2023 07:16 » v Sítě - hardware
    7
    1551
    od ITCrowd Zobrazit poslední příspěvek
    13 čer 2023 09:39

Zpět na “Sítě - hardware”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů