Připojení routeru k Cisco modemu a a jeho nastavení Vyřešeno

Routery, modemy, Wifi AP, switche, kabely, konektory…

Moderátoři: Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Uživatelský avatar
Honzis
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1047
Registrován: srpen 14
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Připojení routeru k Cisco modemu a a jeho nastavení

Příspěvekod Honzis » 31 led 2015 14:13

Když propojím wan routeru s ethernetem na ciscu tak co potom zapojím do pc.Teď mám ten žlutej kabel(ethernet) propojený s pc konektorem od netu.
AMD Ryzen 5 3600, ASUS ROG CROSSHAIR VI HERO, Sapphire Radeon NITRO+ RX 5700 XT 8G GDDR6, HyperX Predator 16GB DDR4 3333mhz, Be quiet! Dark Rock Slim, Transcend MTE220S, M.2 - 512GB, SilentiumPC Armis AR7 TG RGB, HDD WD Blue 1TB

Reklama
Uživatelský avatar
x-rated
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2124
Registrován: říjen 14
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Připojení routeru k Cisco modemu a a jeho nastavení

Příspěvekod x-rated » 31 led 2015 14:31

seš si vědom toho, že připojením tohohle "routeru" si s největší pravděpodobností úplně zprasíš celej internet? :evil: co máš mít vůbec za rychlost?
9900K / G.Skill 32GB@4 GHz / MXI Formula / RTX 2080 Ti / Sabrent 4 TB NVMe / X-Fi THD / HD660S / G403 / G815 / UP2715K 5K IPS / HX1000i / Define R6 / EKWB full

Uživatelský avatar
Honzis
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1047
Registrován: srpen 14
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Připojení routeru k Cisco modemu a a jeho nastavení

Příspěvekod Honzis » 31 led 2015 14:36

Já vím,že je to už starší router chci mít wifi v domě a proto to chci vyzkoušet ale zatím jsem se nedozvěděl jak to zapojit. :? Když nebude vyhovovat tak si buď koupím nový nebo řeknu providentovi a on mi dá už nějaký zadarmo.Rychlost mám 20 mb/s.
AMD Ryzen 5 3600, ASUS ROG CROSSHAIR VI HERO, Sapphire Radeon NITRO+ RX 5700 XT 8G GDDR6, HyperX Predator 16GB DDR4 3333mhz, Be quiet! Dark Rock Slim, Transcend MTE220S, M.2 - 512GB, SilentiumPC Armis AR7 TG RGB, HDD WD Blue 1TB

Uživatelský avatar
x-rated
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2124
Registrován: říjen 14
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Připojení routeru k Cisco modemu a a jeho nastavení

Příspěvekod x-rated » 31 led 2015 14:39

tak 20 Mb/s by snad ještě zvládnout moh, na to ani neni potřeba Nková wifi :smile: itself, že? :P
na zapojení neni nic složitýho - kabel ze žlutýho konektoru modemu narveš do wan v "routeru" a druhym kabelem spojíš LAN "routeru" se síťovkou v počítači... pak jenom vytáhneš modem na minutu ze zásuvky a teoreticky by to mohlo fungovat
9900K / G.Skill 32GB@4 GHz / MXI Formula / RTX 2080 Ti / Sabrent 4 TB NVMe / X-Fi THD / HD660S / G403 / G815 / UP2715K 5K IPS / HX1000i / Define R6 / EKWB full

Uživatelský avatar
Honzis
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1047
Registrován: srpen 14
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Připojení routeru k Cisco modemu a a jeho nastavení

Příspěvekod Honzis » 31 led 2015 14:45

Honzis píše:Když propojím wan routeru s ethernetem na ciscu tak co potom zapojím do pc.Teď mám ten žlutej kabel(ethernet) propojený s pc konektorem od netu.



Poradí mi prosím teda někdo ?
AMD Ryzen 5 3600, ASUS ROG CROSSHAIR VI HERO, Sapphire Radeon NITRO+ RX 5700 XT 8G GDDR6, HyperX Predator 16GB DDR4 3333mhz, Be quiet! Dark Rock Slim, Transcend MTE220S, M.2 - 512GB, SilentiumPC Armis AR7 TG RGB, HDD WD Blue 1TB

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23605
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Připojení routeru k Cisco modemu a a jeho nastavení

Příspěvekod ITCrowd » 31 led 2015 17:33

Budeš si muset koupit ještě jeden kabel. zapoj to podle obrázku.
Přílohy
LANpropoj.jpg
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

Uživatelský avatar
Honzis
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1047
Registrován: srpen 14
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Připojení routeru k Cisco modemu a a jeho nastavení

Příspěvekod Honzis » 31 led 2015 23:05

Díky moc za to že sis s tím dal tak záležet. :thumbup: :thumbup: :thumbup:
Jak to mám teď nakonfigurovat?
AMD Ryzen 5 3600, ASUS ROG CROSSHAIR VI HERO, Sapphire Radeon NITRO+ RX 5700 XT 8G GDDR6, HyperX Predator 16GB DDR4 3333mhz, Be quiet! Dark Rock Slim, Transcend MTE220S, M.2 - 512GB, SilentiumPC Armis AR7 TG RGB, HDD WD Blue 1TB

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23605
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Připojení routeru k Cisco modemu a a jeho nastavení

Příspěvekod ITCrowd » 31 led 2015 23:11

hledej nastavení routeru v článcích a návodech. Vzhledem k tvé chápavosti se do takových akcí pouštět nebudu. Vřele doporučuji, aby sis zaplatil někoho, kdo tomu rozumí.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

qcp
Level 2
Level 2
Příspěvky: 205
Registrován: únor 13
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Připojení routeru k Cisco modemu a a jeho nastavení

Příspěvekod qcp » 01 úno 2015 00:01

Tvl a ja myslel ze jsem to napsal jasne, ono je potreba kreslit a jeste se pta?

Prosimte, kdyz ti da provider router zadax, tak ho ber a neres kraviny, jeste sem nevidel router bez minimalne 1, ale spise 2 kabelu v baleni... :-)

Jak uz jsem napsal 10x, tak VETSINA routeru po vyresetovani, natuje WAN na LAN porty, tedy NEMUSIS NIC NASTAVOVAT!!! Vcetne libovolnyho mikrotiku.

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23605
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Připojení routeru k Cisco modemu a a jeho nastavení

Příspěvekod ITCrowd » 01 úno 2015 00:13

to qcp: buď tak velmi laskav a nevstupuj do témat, kterým nerozumíš. Zbytečně tazatele mateš a je pak složité vše uvést na pravou míru.
A k tvému poslednímu příspěvku:
Prosimte, kdyz ti da provider router zadax, tak ho ber a neres kraviny,

Co dá provider zadax stojí většinou za h...o. Takže je vždy lepší jít do vlastního řešení.
ak uz jsem napsal 10x, tak VETSINA routeru po vyresetovani, natuje WAN na LAN porty, tedy NEMUSIS NIC NASTAVOVAT!!!

Vždy se musí nastavovat.
1. Je klidně možné, že provider poskytuje IP adresu v síti 192.168.1.0 a tohle může být i výchozí síť routeru. V tomhle případě síť chodit nebude.
2. Vždy se nastavuje DHCP, rozsah adres a přístup a heslo do administrace routeru
3. Vždy se nastavuje WiFi, šifrování a klíč.
Vcetne libovolnyho mikrotiku.

Mikrotiky jsou spíše pro fajnšmekry, než pro obyčejné smrtelníky. A zrovna ony potřebují nastavení.
A ještě jsem neviděl router, který by měl v balení 2 kabely.
V japonsku by takový japonský qcp odešel za dveře a spáchal sepuku.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

qcp
Level 2
Level 2
Příspěvky: 205
Registrován: únor 13
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Připojení routeru k Cisco modemu a a jeho nastavení

Příspěvekod qcp » 01 úno 2015 00:21

1. Aby se potkala adresa site a jeste shodny subnet s providerem? Resil bych az nastane, pravdepodobnost je celkem miziva...

2. Defaulne predkonfigurovano

3. Defaulne predkonfigurovano, typicky na SN routeru (mikrotik, AMV fritz)


Prosimte nepis blbosti, mas mikrotika? Co jsem popsal 100% plati... Vybalis pripojis jedes presne tak, jak jsem napsal... http://wiki.mikrotik.com/wiki/Manual:De ... igurations

NENI NUTNE nic nastavovat !!! RB951 bere 1,5Wattu a je to docela mini router... Doporucuji.

Nerikej mi, ze TP link v defaultni konfiguraci to ma jinak?


Ted mi rekni, ktery router v tovarnim nastaveni nepojede tak, ze nebude routovat z wanu na lan...?

Zes nevidel takovy router co vyrobce mysli na BFU uzivatele? Tak co treba FON fonera anebo AVM?

----

To jsme odbocili, problem vlakna je v tom, ze tazatel nema LAN kabel a radsi napise dalsich x postu, nez by si ho sehnal. Maji ho v obi i v tescu ;-)

Ja jich mam plnou krabici ;-)
Naposledy upravil(a) qcp dne 01 úno 2015 00:32, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Honzis
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1047
Registrován: srpen 14
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Připojení routeru k Cisco modemu a a jeho nastavení

Příspěvekod Honzis » 01 úno 2015 00:31

Tak nechápavej nejsem. Pokud vím tak lidi tady by měli radit ne si utahovat s lidi kteří něčemu nerozumí.Kdyby mi někdo už na začátku napsal,že potřebuji dva kabely a srozumitelně to napsal tak bych to hned pochopil jedinej ITCrowd to dokázal normálně vysvětlit.Podle návodu to snad dokáži nastavit na to si nepotřebuji nikoho zaplatit.V nejhorším to zadarmo udělá provident a ještě mi k tomu dá zdarma router.

--- Doplnění předchozího příspěvku (01 Úno 2015 00:35) ---

Podle tohoto to snad zvládnu viewtopic.php?f=8&t=2175
AMD Ryzen 5 3600, ASUS ROG CROSSHAIR VI HERO, Sapphire Radeon NITRO+ RX 5700 XT 8G GDDR6, HyperX Predator 16GB DDR4 3333mhz, Be quiet! Dark Rock Slim, Transcend MTE220S, M.2 - 512GB, SilentiumPC Armis AR7 TG RGB, HDD WD Blue 1TB


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Je nutná kombinace routeru a modemu.
    od Nyashiru » 06 srp 2023 00:28 » v Sítě - hardware
    2
    1611
    od mmmartin Zobrazit poslední příspěvek
    07 srp 2023 16:44
  • Nastavení modemu - bridge
    od FIDLIK » 08 úno 2024 16:26 » v Sítě - hardware
    0
    769
    od FIDLIK Zobrazit poslední příspěvek
    08 úno 2024 16:26
  • Nastavení routeru
    od nej017 » 26 úno 2024 07:42 » v Sítě - hardware
    3
    719
    od nej017 Zobrazit poslední příspěvek
    26 úno 2024 16:12
  • Nastavení druhého routeru Příloha(y)
    od šulda » 28 led 2024 11:10 » v Administrace sítě
    2
    933
    od šulda Zobrazit poslední příspěvek
    28 led 2024 16:12
  • Výběr VDSL modemu
    od cervcek » 11 čer 2023 07:16 » v Sítě - hardware
    7
    1551
    od ITCrowd Zobrazit poslední příspěvek
    13 čer 2023 09:39

Zpět na “Sítě - hardware”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů