nelze nacist automaticky ip

Routery, modemy, Wifi AP, switche, kabely, konektory…

Moderátoři: Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

alcatraZZZ
nováček
Příspěvky: 2
Registrován: leden 15
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

nelze nacist automaticky ip

Příspěvekod alcatraZZZ » 30 led 2015 22:42

Dobrý den, mám problém.
Koupil jsem nový router Tenda w308r. Ať nastavuji jak nastavuji, nejede mi nic, ani internet přes kabel, ani wifi. (každá stránka mě přesměruje na ip té wifi...)
Připojím router do elektřiny, dám do něj wan kabel, do slotu 1 dám kabel který mi vede do počítače.
Zapnu google chrome, automaticky naskočí ip adresa routeru, zadám heslo admin. Nyní nastavím síť DHCP (ať je to co je to, radí se to ve všech návodech), heslo tam je 12345678. TO bych změnil později.

Ovšem nyní nastane problém. Potvrdím to a objeví se mi menu, kde je psáno, že se síť připojuje, ale nikdy se to nepřipojí! Aby jste měli konkrétní představu, zde video návod (je to sice jiný typ routeru, ale také od TENDA a to menu je uplně totožné. http://www.youtube.com/watch?v=nY0xExWtXr8 .... dejte si tam 2:30.... píše to tam disconnected. Pak tam zapojí wan a chvíli to píše připojování. V tomto bodě mi to zůstane a už se nic nezmění. Na videu se to připojí ihned.......

Prosím tedy o radu, neváhejte sem ani psát nejmožnější triviálnosti čím to může být. Routerům sem nikdy nerozuměl, a netuším kde dělám chybu....

Reklama
Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23605
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: nelze nacist automaticky ip

Příspěvekod ITCrowd » 30 led 2015 22:52

Vítej na PC-HELP!
Pokud ti automaticky naskočí administrace routeru, pak je DHCP v pořádku a IP adresu máš přidělenu.
Problém bych viděl v nastavení portu WAN - ten musíš nastavit dle instrukcí tvého providera.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53620
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Online

Re: nelze nacist automaticky ip

Příspěvekod petr22 » 30 led 2015 22:55

Ten WAN kabel od internetu - co to je presne za pripojeni a odkud presne vede?

Moznosti je spousta - neco je spatne zapojene, je potreba registrovat MAC adresu u poskytovatele, chybne nastaveni......

Cely problem je v tom, ze router musi dostat IP adresu od DHCP serveru poskytovatele - coz z nejakeho duvodu nedostane.

alcatraZZZ
nováček
Příspěvky: 2
Registrován: leden 15
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: nelze nacist automaticky ip

Příspěvekod alcatraZZZ » 31 led 2015 08:13

Na toto sem fakt lama. Takze to nezprovoznim bez sveho poskytovatele internetu?? Ja jsem doma wifi mel.. jenze router odesel. Koupil jsem novy kabely zapojil presne jak byly privodni kabel co jde do bytu je ve wan portu a pak kabel do pc z jednoho ze čtyř portu. Dle navodu vyrobce i videa to nastavuji ale proste mi to nenajde tu DHCP adresu

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23605
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: nelze nacist automaticky ip

Příspěvekod ITCrowd » 31 led 2015 17:19

Zapojit kabely je jedna věc. Nastavit router je věc druhá.
Jak psal petr, možností je milion. Pevnou IP adresou počínaje, přes protokol a MAC adresou konče. Nicméně, poskytovatel ti dal potřebné informace. Pokud jsi je ztratil, tak to sám nedáš a s naší pomocí také ne. Takže volej poskytovatele.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Excel - automatický export listů xls do pdf včetně pojmenování Příloha(y)
    od kalosek » 28 čer 2023 20:31 » v Kancelářské balíky
    2
    2069
    od kalosek Zobrazit poslední příspěvek
    29 čer 2023 19:39
  • Excel - z jedné tabulky automaticky vytvořené jednotlivé listy Příloha(y)
    od yanetta » 09 říj 2023 10:55 » v Kancelářské balíky
    3
    3512
    od elninoslov Zobrazit poslední příspěvek
    10 říj 2023 11:38
  • macbook air 1466 2017 nelze reinsatlovat system "zotavovací server nelze kontaktovat"
    od drobino » 28 srp 2023 19:36 » v LiNuX a ostatní alternativní OS
    2
    5072
    od drobino Zobrazit poslední příspěvek
    28 srp 2023 21:31
  • Nelze zapnout PC
    od Deo » 26 kvě 2023 18:33 » v Problémy s hardwarem
    1
    955
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    26 kvě 2023 23:34
  • Nelze odinstalovat hru
    od Kincl6 » 11 říj 2023 18:57 » v Vše ostatní (sw)
    2
    2099
    od zeus Zobrazit poslední příspěvek
    11 říj 2023 19:24

Zpět na “Sítě - hardware”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů