Vyber Router'u

Routery, modemy, Wifi AP, switche, kabely, konektory…

Moderátoři: Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Viktor_EX
nováček
Příspěvky: 3
Registrován: leden 15
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Vyber Router'u

Příspěvekod Viktor_EX » 24 led 2015 16:40

take koukam po novem routru. aktualne mam predpotopni Planet, myslim vcelku jednoducha zalezitost a beha snad uz 10 let vyborne. jenze domaci sit se rozrostla na polofiremni 2 LAN PC, 4 Wifi PC, 3 LAN tiskarny, 2 LAN NAS, 2 Wifi AccessPointy, a dalsich X LAN zarizeni specialni funkce(ovladac kotle, videorekorder k TV, vzdalene ovladani ventilu a osvetleni, atd). Celkem je tedy v siti Planet (wifirouter s DHCP), TP-Link router (jako wifi accesspoint a switch), pak 3 dalsi switche a spousta kabelu. Vse jsem si zapojoval sam s pomoci wikipedie apod. Kupodivu vsechno funguje fantasticky, streamovani videa (nekolikanasobne) vubec zadny problem. A nejsem zadny IT guru.
NAS 1. je starsi, ale pro domaci ucel suprovy Zyxel NSA210, zcela stabilni
NAS 2. jsem kupoval vloni, QNAP 469L, pekna hracicka
Tak tedy jen pro prestavu. Vse beha 100/10 Mbit a zridka narazim na hranice, snad jen pri kopirovani filmu, kdy to podminene trva.

ALE: nyni stojim pred problemem, MUSIM, at uz z jakychkoliv duvodu, NAS 2 (a hlavne jeho MySQL) zpristupnit internetu. Bude pevna IP, ... a co dal? Potrebuji router zaplatitelny, ktery poskytne pri spravnem nastaveni dostatecnou bezpecnost. Nejlepe, aby bylo mozne nastavit (at se to jmenuje jak chce), aby Hostingovy server z internetu mohl primo oslovit pouze NAS 2 - MySQL v me siti bez moznosti se dal z venku v siti hrabat. Cetl jsem nejake recenze, ze router xy za 5-6 tisic sice ma spusty šikan a uzasnych vlastnosti, ale VPN funguje jen jako server a ne jako klient, coz by bylo logictejsi. Takze mate nekdo tip na neco s 1xGWAN+4xGLAN (nemusi to mit wifi), se sofistikovanou bezpecnostni vybavou ? Cena 5-7K by mohla stacit.
Diky za tip, i arogantni

Reklama
Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23605
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Vyber Router'u

Příspěvekod ITCrowd » 24 led 2015 17:28

Když arogantní - tak ti jeden dám:
Vse jsem si zapojoval sam s pomoci wikipedie apod. Kupodivu vsechno funguje fantasticky, streamovani videa (nekolikanasobne) vubec zadny problem. A nejsem zadny IT guru.

To umí i moje desetiletá dcera.
A teď k té bezpečnosti - za tu si odpovídáš jen a jen ty sám. Nikdy ti žádný router nepomůže, pokud ho špatně nastavíš.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

Viktor_EX
nováček
Příspěvky: 3
Registrován: leden 15
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Vyber Router'u

Příspěvekod Viktor_EX » 24 led 2015 17:53

no, ajťáky bych nejradsi tloukl od rana do vecera. vsichni vsemu rozumej, od vseho maj klice. a kdyz neco potrebujes, jsou v prdeli. tak to bylo s moji siti tady doma. neni to nic tezkeho, kdyz se do problematiky ponoris. alespon tedy ten zaklad.
tvoje prispevky tady stuju nekolik dni a stojej za pr*. chudaci lidi, co si sem prijdou pro nejakou informaci. odejdou stejne rychle, jako prisli. 90% štěků, co by odpoved by se mohla smazat, protoze to zadna odpoved neni. mozna si dej do podminek radsi co reakce to 10 euro. treba nebudes tak otravenej, kdyz zas budes na neco odpovidat a odpoved bude pouzitelna. a jestli nechces odpovidat, tak radsi neodpovidej.
a je mi jasne, ze to bude muset nastavit nekdo, kdo vsem tem pojmum rozumi. nicmene neptal jsem se na nastaveni a na nejaky slusny router. vzdycky je dobre mit nejaky vnejsi nazor. kdyz jdes k prodejci, tak ti proda, co ma regale, bez ohledu na to, co vlastne ve skutecnosti potrebujes. znas to, ten co to prodava, to neumi nastavit, a ten co to umi nastavit nic neprodava....

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23605
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Vyber Router'u

Příspěvekod ITCrowd » 24 led 2015 18:25

Myslím, že by mohlo stačit tohle: http://www.czc.cz/cisco-rv180w-vpn-fire ... 63/produkt
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

Viktor_EX
nováček
Příspěvky: 3
Registrován: leden 15
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Vyber Router'u

Příspěvekod Viktor_EX » 25 led 2015 09:13

dik kouknu na to.
ostatni maji nejake tipy?


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Je lepší před pomalý router dát switch 1Gbit/s, nebo pořídit dražší router 1Gbit/s?
    od atari » 27 zář 2023 11:15 » v Sítě - hardware
    3
    2542
    od ITCrowd Zobrazit poslední příspěvek
    27 zář 2023 14:06
  • Router 2.4 vs 5
    od ShadowWord:Pain » 30 črc 2023 18:45 » v Vše ostatní (hw)
    4
    1328
    od ShadowWord:Pain Zobrazit poslední příspěvek
    30 črc 2023 19:52
  • Router
    od Drifty » 02 kvě 2023 20:35 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    4
    1237
    od Drifty Zobrazit poslední příspěvek
    03 kvě 2023 19:45
  • Nefunkční router ? Příloha(y)
    od cline » 22 říj 2023 19:48 » v Sítě - hardware
    26
    4014
    od ITCrowd Zobrazit poslední příspěvek
    23 říj 2023 22:39
  • Jaký router?
    od atari » 30 čer 2023 19:43 » v Sítě - hardware
    4
    1614
    od zeus Zobrazit poslední příspěvek
    02 črc 2023 10:09

Zpět na “Sítě - hardware”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti