Přístup na FTP z jiné LAN Vyřešeno

Routery, modemy, Wifi AP, switche, kabely, konektory…

Moderátoři: Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

jirka1022
nováček
Příspěvky: 3
Registrován: leden 15
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Přístup na FTP z jiné LAN

Příspěvekod jirka1022 » 09 led 2015 14:29

Ahoj,

chtěl jsem Vás poprosit, mám nový router TPLINK Archer C2, který umožňuje vytvořit FTP server, přes který se dostanu na disk, který je připojen do USB v routeru. Na data se cestou FTP dostanu v pohodě pokud jsem v mojí LAN. Moje otázka ale zní, jak se na disk dostat i přes jiný počítač, který je v jiné LAN (např. z práce, z mobilu, z dovolené).

V nastavení ROUTERU mám samozřejmě FTP internet access povoleno, ale nevím co dál.

Děkuji za reakci.

Reklama
Uživatelský avatar
rhsCZ
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1347
Registrován: červen 13
Bydliště: Jedna Velká díra ve středu Evropy :D
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Přístup na FTP z jiné LAN

Příspěvekod rhsCZ » 09 led 2015 16:30

Bude pravděpodobně potřeba veřejná ip adresa, pokud jsi nejsi jistý zda ji vlastníš kontaktuj poskytovatele tvého internetu. někteří podporují veřejnou ip adresu za příplatek myslim cca. 200 kč měsíčně.
Poté bude potřeba nastavit port forward na routeru kde zadáš port 21 pokud jsi nenastavil pro FTP server jiný port, zadáš lan adresu routeru, pokud bude TCP/UDP(popř. all) necháš to být popř. to tak nastavíš.
Mělo by to takto být.


„Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec. Nezeptáš-li se, budeš blbcem po celý život.“
„Mnozí z těch, co žijí, by zasluhovali smrt. A mnozí z těch, co zemřeli, by si zasloužili žít.“ - John Ronald Reuel Tolkien
„Je lepší být nenáviděn pro to, jaký jsi, než být milován pro to, co nejsi.“ - Kurt Cobain
https://rhscz.eu
https://github.com/rhsCZ

jirka1022
nováček
Příspěvky: 3
Registrován: leden 15
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Přístup na FTP z jiné LAN

Příspěvekod jirka1022 » 09 led 2015 20:41

Moji veřejnou IP adresu teoreticky znám (alespoň se mi nějaká zobrazí na stránce whatismyip.com).
|V příloze posílám nastavení mého routeru, mohl bys mi prosím říct, co kam napsat?
PORT jsem neměnil. Jenom upozorním, že pokud jsem v nastavení USB - ftp serveru zaškrtl přístup z internetu, zobrazila se mi jakási WAN IP (viz. obrázek 1) Pak je potřeba nastavit PORT FORWARD ale kde (obrázek č. 2) Předpokládám že hned první nabídka, tj. FORWARDING - VIRTUAL SERVER. A tam to nastavím jak?? PORT 21, IP bude co?? (ta WAN IP co se mi zobrazila v nastavení USB FTP serveru) nebo IP LAN routeru jak si psal, tzn. 162.168.0.1?? Nebo tu veřejnou IP??
Podotýkám že když to nastavím jako na obrázku č. 3, tak po APPLY mi to napíše, že nastavení koliduje z nastavením USB FTP serveru a že pokud souhlasím, položka přístup z internetu se zase zruší. A nakonec, když to tedy budu zkoušet různě nastavit, tak potom na jiném počítači, který je mimo moji sít se budu přihlašovat jak?? V prohlížeči budu psát ftp:// a co?? veřejná IP, nebo IP LAN, nebo tak WAN IP, která se mi ukáže když zaškrtnu že chci přístup z internetu?

Opravdu si vážím pomoci.

Děkuji

BTW: pokud dám ping na moji veřejnou adresu z počítače mimo moji LAN tak to normálně PINGuje.
Přílohy
4.jpg
obr. 4
3.jpg
obr. 3
2.jpg
obr. 2
1.jpg
obr. 1

Uživatelský avatar
Oxxid
člen BSOD týmu
Master Level 8
Master Level 8
Příspěvky: 6194
Registrován: prosinec 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Přístup na FTP z jiné LAN

Příspěvekod Oxxid » 09 led 2015 21:22

Pokud je WAN IP odlisna od IP adresy na whatismyip.com tak verejnou adresu nemas a muzes se jit klouzat. Virtual server a port forwarding nech byt, staci ten FTP server.

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23591
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Přístup na FTP z jiné LAN

Příspěvekod ITCrowd » 09 led 2015 21:56

FTP ti běží přímo na routeru. Takže žádný virtual server, žádný port forwarding. Podmínkou je veřejná adresa. To když zadáš do FTP klienta, tak se k FTP přihlásíš. "Pokud je WAN IP odlisna od IP adresy na whatismyip.com tak verejnou adresu nemas a muzes se jit klouzat."
Upozorňuji, že tyto FTP nemají žádné zabezpečení. Hesla jsou posílána v textové podobě a komunikaci lze jednoduše odposlechnout.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

jirka1022
nováček
Příspěvky: 3
Registrován: leden 15
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Přístup na FTP z jiné LAN

Příspěvekod jirka1022 » 11 led 2015 12:30

Tak Vám pánové děkuji za Vaše postřehy. Veřejnou IP adresu opravdu nemám. Můj ISP za ní chce měsíční poplatek, každopádně vzhledem k tomu, že bych to asi stejně mockrát nevyužíval a i vzhledem k Vašemu upozornění k zabezpečení to nebudu realizovat.

Děkuji ještě jednou.

Uživatelský avatar
Oxxid
člen BSOD týmu
Master Level 8
Master Level 8
Příspěvky: 6194
Registrován: prosinec 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Přístup na FTP z jiné LAN  Vyřešeno

Příspěvekod Oxxid » 11 led 2015 12:52

I za kolegy nemáš zač. Zeleným zatržítkem označíš téma jako vyřešené.


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Router na SIM nebo jiné řešení
    od Luis » 03 čer 2023 19:38 » v Sítě - hardware
    8
    1762
    od ITCrowd Zobrazit poslední příspěvek
    04 čer 2023 19:07
  • Obnovení facebook profilu-jiné jméno
    od freestyy23 » 08 lis 2023 21:04 » v Vše ostatní (inet)
    6
    5375
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    11 lis 2023 00:48
  • Nastavení měřítka obrazovky na jiné, než předdefinované hodnoty Příloha(y)
    od Grander » 29 čer 2023 17:34 » v Windows 11, 10, 8...
    0
    1050
    od Grander Zobrazit poslední příspěvek
    29 čer 2023 17:34
  • Přístup k flask app (spuštěné na VM - linux) z internetu (prohlížeče) Příloha(y)
    od d-pozz » 08 říj 2023 20:31 » v Internet a internetové prohlížeče
    34
    7600
    od d-pozz Zobrazit poslední příspěvek
    20 říj 2023 16:41
  • Přístup na domácí server (WebDAV) z lokální sítě i z internetu
    od remkren » 30 pro 2023 17:19 » v Administrace sítě
    5
    1158
    od Microsheep Zobrazit poslední příspěvek
    31 pro 2023 08:29

Zpět na “Sítě - hardware”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů