UPC WiFi 100 MB

Routery, modemy, Wifi AP, switche, kabely, konektory…

Moderátoři: Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Indigho
nováček
Příspěvky: 21
Registrován: prosinec 12
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

UPC WiFi 100 MB

Příspěvekod Indigho » 08 led 2015 21:02

Ahoj,
mám byt na Pražských Vinohradech a internet od UPC. Měly bychom mít rychlost 100 Mbit ale reálně se často dostávám až na desítky kbit. Poskytovatel mi na to samozřejmě řekl ať připojím počítač přes kabel, což jsem udělal ( po tom co sem si kabel koupil) a rychlost připojení mi stoupla na 80-100 Mbit.

Tudíž chápu že přes jejich router mi to zjevně moc nepojede. Jenže v bytě jsme 4, každý z nás používá minimálně notebook a telefon, případně i tablet, takže s kabelem nejsme příliš kamarádi. Dá se to nějak řešit?
Tak jako tak, kabel nikam moc tahat nemůžu právě kvůli lokaci tj. i stáří bytu. Modem je v kuchyni a pokoje od ní odděluje metr silná cihlová zeď (která ale za rychlost nemůže, celý byt modem pokryje). Byl bych schopen natáhnout 25 m dlouhý kabel (oklikou kolem zdi) do jednoho z pokojů a na něj připojit další modem, ale nevím jak si tím pomůžu.

Je nějaké řešení aj k zo toho vymáčknout plnou rychlost? Internet nám totiž v podstatě nefunguje a situace s jinými poskytovateli je prý obdobná.
CPU: AMD Phenom II X4 840, 3,2 (OC 3,6) GHz; GPU: nVidia GeForce GTX 550 Ti; MB: ASRock M3A770DE, AM3; RAM: Kingstone 4 GB DDR3 1333MHz HyperX; HDD: SAMSUNG HD322HJ; LCD: 19" Acer V193WL;PSU: Corsair CX600, 600W;OS: Windows 8.1 Pro 64-bit;

Reklama
Uživatelský avatar
MrQvik
Level 2
Level 2
Příspěvky: 199
Registrován: říjen 13
Bydliště: Opava
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: UPC WiFi 100 MB

Příspěvekod MrQvik » 08 led 2015 21:29

Já ti asi neporadím ale ostatním by pomohlo zmínění jaký máš router?
Xubuntu 15.04/W7
Kubuntu 16.04/W10

Honor 8
EMUI 5.1 Nugat/ROOT
Huawei Honor 3c
LinageOS Marshmallow/ROOT
C:geo and BusyBox 4ever!

Instalace Linuxu je prvním krůčkem k tomu jak se stát programátorem. ©MrQvik

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53610
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: UPC WiFi 100 MB

Příspěvekod petr22 » 08 led 2015 22:08

Problem s wifi je ten, ze mas okolo dalsich 500 siti z nichz znacna cast funguje na stejnem kanale jako ta tvoje.

Skusil bych postupne toto:

1. vyzkouset vsechny kanaly na stavajicim wifi modemu, jestli nejaky nebude lepsi
2. poridil lepsi router - napr. http://www.alza.cz/tp-link-tl-wr1043nd-d515738.htm a pripojil ho k modemu (na modemu je treba vypnout wifi)
3. kdyz to nepujde na 2,4 Ghz tak to skusit na 5 GHz
4. pocitace pripojit kabelem (to bude vzdy rychlejsi a hlavne spolehlivejsi nez jakakoliv wifina)

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23605
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: UPC WiFi 100 MB

Příspěvekod ITCrowd » 09 led 2015 00:03

Na 5GHz se mu telefony nepřipojí.
jak píše petr, nad kabel není. S wifi jsou vždy komplikace. Nech si wifi pro tablety a telefony a v pokojích měj přípojky. Můžeš zkusit i powerline.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53610
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: UPC WiFi 100 MB

Příspěvekod petr22 » 09 led 2015 08:04

Ono je wifi bohuzel pohodlna, jenze ve chvili kdy si jeden nebo i vic wifi access pointu spusti kazdy, tak jsou to stovky siti jen v okruhu 100m okolo baraku. To vsecko se navzajem rusi a lidi se pak divi, ze je rychlost skoro nulova.

Kdyz uz wifinu, tak pouze pro zarizeni ktera nejdou pripojit kabelem.

Indigho
nováček
Příspěvky: 21
Registrován: prosinec 12
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: UPC WiFi 100 MB

Příspěvekod Indigho » 09 led 2015 12:55

Bohužel v bytě nemáme jediné zařízení které by bylo vhodné propojit kabelem, proto se ptám na především bezdrátové spojení. Respektive každý kromě jednoho tu má Mac a ten nemá ethernet port. Jinak kanály mi mění po zavolání na UPC support. Už jsem vyzkoušel asi 6. Všechno je přeplněné.

Modem od UPC je Cisco EPC3925.
CPU: AMD Phenom II X4 840, 3,2 (OC 3,6) GHz; GPU: nVidia GeForce GTX 550 Ti; MB: ASRock M3A770DE, AM3; RAM: Kingstone 4 GB DDR3 1333MHz HyperX; HDD: SAMSUNG HD322HJ; LCD: 19" Acer V193WL;PSU: Corsair CX600, 600W;OS: Windows 8.1 Pro 64-bit;

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53610
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: UPC WiFi 100 MB

Příspěvekod petr22 » 09 led 2015 13:00

Neznam Mac, ktery by nesel pripojit na kabel. MacBook Air ktery je tenci nez RJ45 konektor se pripojuje timhle: http://www.alza.cz/apple-thunderbolt-to ... 337627.htm

Jestli je preplnene pasmo tak neznam zadne pouzitelne reseni krome pouziti zarizeni pracujicich na nepovolenych frekvencich, ktere budou volne.

Uživatelský avatar
Oxxid
člen BSOD týmu
Master Level 8
Master Level 8
Příspěvky: 6194
Registrován: prosinec 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: UPC WiFi 100 MB

Příspěvekod Oxxid » 09 led 2015 13:46

5GHz uz dnes moderni smartphony umi. Na Android je aplikace WiFi Analyzer ktera, Ti ukaze alternativni lepsi kanal. Pro rozvod ethernetu bych pouzil powerline, jestli tedy nechces tahat kabely.

P.S.: Za 800???? Za polovičku už má USB 3.0 síťovku...

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53610
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: UPC WiFi 100 MB

Příspěvekod petr22 » 09 led 2015 13:57

Co jsme zkouseli ty lacine sitovky, tak ta rychlost je na gigabitovy ethernet ponekud nizka (cca polovicni).

Pro pristup ciste na net je to jedno jestli je to gigabit nebo stomegabit.

Indigho
nováček
Příspěvky: 21
Registrován: prosinec 12
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: UPC WiFi 100 MB

Příspěvekod Indigho » 09 led 2015 14:52

No dobře asi sem se vyjádřil špatně. Vím že se dá Mac připojit k ethernetu pomocí dalšího příslušenství. Pointa je že si ho tu nikdo nebude chtít kupovat (4*800) a HLAVNĚ ani za sebou nechce nechat courat kabel. Od toho má každý notebook, aby byl mobilní. Když bude notebook spoután kabelem, stává se z něj stolní PC a je po výhodách notebooku. Takže kabel prostě není řešení, ten bych úplně vyloučil pokud to jde.

Jak si můžu já sám nastavit kanál?

A powerline se používá tak, že jedna část je v zásuvce a připojena k modemu kabelem a druhá část je v jiné zásuvce ale na ní je také nutné připojení kabelem, že?

Dá se to řešit tak že natáhnu kabel z modemu od UPC v kuchyni ke svému modemu v pokoji (mám doma TP link WR740N)? S tím že budou vysílat oba dva a signál tak bude blíž? Předpokládám ale že bude stejně rušený takže si vlastně vůbec nepomůžu.. ?
CPU: AMD Phenom II X4 840, 3,2 (OC 3,6) GHz; GPU: nVidia GeForce GTX 550 Ti; MB: ASRock M3A770DE, AM3; RAM: Kingstone 4 GB DDR3 1333MHz HyperX; HDD: SAMSUNG HD322HJ; LCD: 19" Acer V193WL;PSU: Corsair CX600, 600W;OS: Windows 8.1 Pro 64-bit;

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23605
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: UPC WiFi 100 MB

Příspěvekod ITCrowd » 09 led 2015 19:13

S blbostí nehneš. Vše už tu bylo řečeno.
Mobilní ntb je kravina. Pokud chceš rychlost, tak ji potřebuješ na hry, nebo stahování. A pokud hraješ, tak se necouráš. S Wifi nic neuděláš a čím dřív to vezmeš na vědomí, tím lépe. Klidně můžeš natahat kabely do každého pokoje a v každém pokoji zřídit AP. Ale nikdy to nebue tak spolehlivé a rychlé, jako kabel.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

Indigho
nováček
Příspěvky: 21
Registrován: prosinec 12
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: UPC WiFi 100 MB

Příspěvekod Indigho » 09 led 2015 21:59

No já to teda napíšu jinak, snad to nebude nijak urážlivý nebo arogantní :smile:

Máme byt co má přes 140m2 jsme tu 4 studenti. V kuchyni je stůl kde se občas pracuje, poté máme obývák, tam občas někdo taky pracuje na konferenčním stolku a pak jsou dva pokoje po dvou v jednom sem já s mojí přítelkyní. Já jsem jediný kdo má v bytě pracovní stůl (není u stěny ale v prostoru - takový ten masivní, takže drát by šel po podlaze a do stolu by taky nešel schovat). Jakožto studenti potřebujeme internet k životu, pracujeme na něm každý den. Velmi pěkné mladé dívky ve vedlejším pokoji, sláva jim, pracují v posteli, což je moc pěkná věc. Mají dvě postele 2*2 metry každá na jiné straně místnosti. Pokoj má 40m2. Moje přítelkyně pracuje také v posteli a občas u již zmíněného stolu. Často však chodíme po bytě, scházíme se v obýváku a já navíc využívám především tablet (asi tak z 50% ze všech zařízení když jsem doma). Ostatní jsou na tom podobně. Dům je navíc z přelomu 18. a 19. století, to znamená že je velmi robustní. 3 metrové stropy (tj. 2-metrové dveře po jejichž obvodu bych musel tahat drát protože spodem by to nešlo), stěny mají přes jeden metr. Navíc je to podnájem a nerad bych cokoliv vrtal (respektive by muselo dojít také na vytrhávání parket, jinak to zde s kabely doopravdy nejde).

Vím že kabel je nejlepší řešení s minimálními ztrátami. Jako student strojírenství chápu že ostatní metody (pokud nějaké jsou) budou vždy o něco horší. Ale situace je taková, že třeba právě teď jsem napojený na hot-spot z mobilního telefonu (což jsem skoro každý večer a kolem oběda), protože v pátek v devět internet prostě nefunguje. Vůbec. Rychlost 0. Nejde tu o stahovaní ani hraní her (i když bych si nestěžoval, mám jich docela dost koupených přes steam z vánočních slev a nemůžu je hrát). Ten internet prostě vyloženě nejde. S UPC mám smlouvu ještě na rok a půl a nemohu jí vypovědět protože internet přes kabel pracuje jak má ale ani tak si nejsem jistý jestli by změna poskytovatele něčemu pomohla.

Proto se ptám jestli se to dá řešit jakkoli jinak než s kabelem, který bohužel nepřipadá v úvahu (jsem na něj v podstatě schopen napojit jen jedno jediné zařízení z 11-ti co doma používáme a ještě to bude dost na nic řešení). Nejde to proto, protože těch "pracovních míst" je příliš mnoho, stejně tak pracovních zařízení je mnoho a né každé má možnost připojení k ethernetu a i kdyby mělo, musel by k němu být veden vyloženě v prostoru (po podlaze, nikde neukrytý). Takže když říkám kabel ne, tak kabel ne, protože to vážně jinak nejde, jinak bych se Vás neptal na názor a už před týdnem, kdy mi došla trpělivost, kabel koupil.

Opravdu nevím co s tím. :cry:
CPU: AMD Phenom II X4 840, 3,2 (OC 3,6) GHz; GPU: nVidia GeForce GTX 550 Ti; MB: ASRock M3A770DE, AM3; RAM: Kingstone 4 GB DDR3 1333MHz HyperX; HDD: SAMSUNG HD322HJ; LCD: 19" Acer V193WL;PSU: Corsair CX600, 600W;OS: Windows 8.1 Pro 64-bit;


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • O2 wifi Příloha(y)
    od bilbo02 » 26 kvě 2023 22:47 » v Administrace sítě
    9
    2444
    od ITCrowd Zobrazit poslední příspěvek
    30 kvě 2023 22:11
  • MSI pc a wifi driver
    od shockwave » 08 led 2024 19:15 » v Sítě - hardware
    3
    935
    od ITCrowd Zobrazit poslední příspěvek
    09 led 2024 07:43
  • Přepnutí wifi 4/N na 5/AC
    od zik9 » 20 kvě 2023 02:07 » v Problémy s hardwarem
    3
    690
    od zik9 Zobrazit poslední příspěvek
    20 kvě 2023 13:59
  • Rozšiřovač WiFi
    od bugicek7lpCZ » 27 kvě 2023 15:33 » v Sítě - hardware
    1
    1050
    od ITCrowd Zobrazit poslední příspěvek
    29 kvě 2023 08:49
  • USB Adapter WIFI
    od krakenus600 » 06 zář 2023 10:22 » v Sítě - hardware
    6
    2122
    od krakenus600 Zobrazit poslední příspěvek
    06 zář 2023 23:32

Zpět na “Sítě - hardware”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů