Úprava domácí sítě

Routery, modemy, Wifi AP, switche, kabely, konektory…

Moderátoři: Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Kimkong
Level 2
Level 2
Příspěvky: 167
Registrován: květen 14
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Úprava domácí sítě

Příspěvekod Kimkong » 25 říj 2014 18:02

Ahoj,
rozhodl jsem se, že když už kupuji nový PC, tak rovnou předělám domácí síť.

Aktuálně je venku pod střechou http://www.czc.cz/ubiquiti-nanostation- ... wwod7UcA1g
Za ním je asi po 10 metrech přes datový kabel https://www.discomp.cz/?cls=stoitem&stiid=20015
Z něj to pak vede do 8 let stařičkého routeru http://www.ovislink.com/newovislink/pro ... 5460ap.asp

Někdy ještě vkládám snad 12 starý switch mezi adaptér a router pro připojení PC kabelem.

Změna bude taková, že vzdálenost mezi adaptérem a prvním routerem se zdvojnásobí. Za adaptérem pak potřebuji NĚCO, na co bude možné kabelem připojit alespoň 2 PC a bude mít wifi pro notebooky a mobily v domě. Barák celkem tlustostěnný, ale i Ovislink si s tím zatím poradil.

Potřebuji tedy kabel asi 20+m délky mezi prvním routerem a adaptérem. A dále pak něco, co spojí router ovislink + switch na kabely. Žádné jiné specifické požadavky nemám.

Reklama
Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23603
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Úprava domácí sítě

Příspěvekod ITCrowd » 25 říj 2014 19:25

Za adaptérem musí být vždy router. Pak teprve můžeš připojovat PC.
Viděl bych to tak, že za adaptér si koupíš nový router, na ten připojíš ty 2 PC + bude mít WiFi. Z routeru si natáhneš LAN kabel, kam budeš potřebovat. Na konec můžeš připojit ten Ovislink zapojený jako switch - viewtopic.php?p=979776#p979776
Případný další switch můžeš připojit kdekoli po cestě mezi routery, nebo do LAN portu ovislinku.
Délka kabelů pod 100m
Pokud bys chtěl interní gigabit LAN, pak musíš mít odpovídající prvky. Tedy první router, případný switch a kabely kategorie 5e (a vyšší). To co připojíš k ovislinku už gigabit mít nebude.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

Kimkong
Level 2
Level 2
Příspěvky: 167
Registrován: květen 14
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Úprava domácí sítě

Příspěvekod Kimkong » 25 říj 2014 22:51

Do toho adaptéru občas PC zapojuji přímo, když není potřeba wifi a nepotřebuji zapojit více PC. Pokud bych koupil nový router, předpokládám, že ovislink by skončil někde v krabici. Interní Gigabit lan nebude potřeba. Mohl bys mi tedy doporučit nějaký slušný, ale levný router jako náhradu ovislinku?

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23603
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Úprava domácí sítě

Příspěvekod ITCrowd » 25 říj 2014 23:27

Tak si tam klidně nech ovislink.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

Kimkong
Level 2
Level 2
Příspěvky: 167
Registrován: květen 14
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Úprava domácí sítě

Příspěvekod Kimkong » 26 říj 2014 16:53

Ten má ale jen 2 lanky, jedna na příjem a druhou stejně nevím jak nastavit na vysílání :(

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23603
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Úprava domácí sítě

Příspěvekod ITCrowd » 26 říj 2014 19:36

A kde ti běží DHCP co se stará o IP adresy? To zvládá ten ubiqiti? Když připojíš 2PC přes switch, tak to funguje? Ip adresu dostanou?
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

Kimkong
Level 2
Level 2
Příspěvky: 167
Registrován: květen 14
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Úprava domácí sítě

Příspěvekod Kimkong » 26 říj 2014 19:40

Nevím. První router a adaptér je od poskytovatele internetu, po dědině je možnost mít internet jen přes wifi. Vlastní mám jen ovislink (který zůstal z předešlého internetu), ten jsem nějak podle návodu nastavil, aby místo přijmu wifi vysílal.

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23603
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Úprava domácí sítě

Příspěvekod ITCrowd » 26 říj 2014 19:44

Těžko radit, když nevíš. Pokud nemám informace, nemůžu ti poradit.
Standardně by to bylo tak jak jsem napsal v prvním příspěvku.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

Kimkong
Level 2
Level 2
Příspěvky: 167
Registrován: květen 14
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Úprava domácí sítě

Příspěvekod Kimkong » 26 říj 2014 22:42

Ubiqiti si nastavil poskytovatel internetu. O něm nic nevím. Často jsem to zapojoval podle tohoto schématu. http://2imgs.com/dba385af7c Ovislink jsem pravděpodobně nastavil dle tohoto návodu http://wiki.pvfree.net/index.php/Nastav ... imu_klient
Na všech zařízeních fingoval internet. Připojených jak přes switch tak přes wifi na ovislink.

Kimkong
Level 2
Level 2
Příspěvky: 167
Registrován: květen 14
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Úprava domácí sítě

Příspěvekod Kimkong » 28 říj 2014 18:13

Vysvětlil jsem to předchozím příspěvkem dostatečně?

Uživatelský avatar
ondoubek
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 4324
Registrován: leden 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Úprava domácí sítě

Příspěvekod ondoubek » 28 říj 2014 18:18

Pokud se na ovise připojuješ přes WiFi notebookama atd. tak rozhodně v režimu klient nebude.

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23603
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Úprava domácí sítě

Příspěvekod ITCrowd » 28 říj 2014 19:48

Řeknu ti to asi takhle: nedokážeš nic zjistit, nic popsat, nějak ti to funguje. Na žádný dotaz jsi nedal uspokojivou odpověď. Nepomůžu ti. Nemám křišťálovou kouli a opravdu se nemůžu kvalifikovaně rozhodnout. Jediné doporučení je - nech to tak, jak to je.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Nesprávný klíč k zabezpečení domácí sítě Příloha(y)
    od dedky » 16 dub 2024 12:12 » v Sítě - hardware
    4
    523
    od dedky Zobrazit poslední příspěvek
    17 dub 2024 15:16
  • Přístup na domácí server (WebDAV) z lokální sítě i z internetu
    od remkren » 30 pro 2023 17:19 » v Administrace sítě
    5
    1278
    od Microsheep Zobrazit poslední příspěvek
    31 pro 2023 08:29
  • Wodpress úprava šablony
    od teichmann.ondrej » 26 zář 2023 15:45 » v Programování a tvorba webu
    6
    2281
    od teichmann.ondrej Zobrazit poslední příspěvek
    27 zář 2023 12:21
  • PrestaShop 1.7.7.4 - úprava blogu
    od Bublajs28 » 10 kvě 2023 10:59 » v Programování a tvorba webu
    2
    1878
    od lamin_cz Zobrazit poslední příspěvek
    13 kvě 2023 18:18
  • WIN7 nefunguje uprava jasu
    od Bary-Jan » 08 říj 2023 14:02 » v Windows 11, 10, 8...
    16
    5994
    od Bary-Jan Zobrazit poslední příspěvek
    08 lis 2023 09:53

Zpět na “Sítě - hardware”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google Adsense [Bot] a 12 hostů