Ufonův modem Celot K300+Wi-Fi router TP-Link WR842ND

Routery, modemy, Wifi AP, switche, kabely, konektory…

Moderátoři: Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

drajfus
nováček
Příspěvky: 12
Registrován: říjen 14
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Ufonův modem Celot K300+Wi-Fi router TP-Link WR842ND

Příspěvekod drajfus » 21 říj 2014 08:23

Vyzkoušel jsem to v praxi a mohu doporučit ! http://www.ufon.cz/cs/osobni/pro-zakazniky/technicka-podpora/25
Popíšu zde nástrahy které by měly pomoci ostatním.

Router jsem zakoupil jinde než u Ufona (ušetřil jsem tím 200kč) Původní firmware jsem nahradil firmwarem staženým z této stránky.
Protože měl router TP-Link WR842ND verzi firmware 2.1 (uvedeno vespod na štítku) nahrával jsem teda Ufonův firmware V2.

Po prvním nahrání nového firmware (pomocí Ethernet kabelu) se zdálo že vše chodí naprosto k plné spokojenosti (nastavování parametrů routeru šlo) a domníval jsem se že je teda posekáno. Jaké však bylo moje rozčarování, když se z routeru po odpojení z elektrické sítě vždy vytratily (skoro nejdůležitější údaje - administrátorské heslo, název sítě a zabezpečení sítě). Za tyto údaje se dosadily defaultní údaje (naštěstí), takže jsem je tam vždy po opětovném zapnutí musel znova nastavit protože se mi nechtělo provozovat nezabezpečenou síť na kterou se může připojit kdekdo. V přiloženém PDF návodu se však dočtete že: U verze v2.0 je nahrání OpenWrt firmware NEVRATNÝ PROCES čímž nevíte zdali si ho můžete dovolit přehrát znova tím samým.

Obrátil jsem se proto na zákaznickou podporu Ufona a dostal jsem tuto odpověď:

Ano je možné přehrát firmware stejným firmwarem z našich webových stránek, pravděpodobně Vám to Vaše komplikace vyřeší.
Nevratným procesem je myšleno nemožnost přehrát firmware starším firmwarem s nižším číslem, tj. není možné provést Downgrade.



Nyní už k uvedenému problému nedochází a vše funguje naprosto O.K. Všechny údaje zůstávají nastaveny i po vypnutí. Dalším přeprogramováním tím samým obsahem došlo k nápravě !!! ??? Nyní mám Wi-Fi síť po celém bytě a mohu se na ni připojit jakýmkoliv zařízením bez nutnosti tahat jakékoliv dráty. (Přes klasický RJ45 to ovšem jde také, neboť router má 4 linky tak jako ostatně i jiné routery).

Ještě stojí za zmínku to, že není dobré zasunout modem Celot K300 přímo do konektoru USB vzadu na routeru (ovlivňování přístrojů - rušení) nýbrž přes prodlužovací 50cm USB kablík.

Zajímalo by mě jestli tyto trampoty potkaly/potkají i někoho jiného, nebo zdali to byl jen můj (náhodný) problém a už vůbec si nedokážu vysvětlit proč jsem to tam musel nasypat 2x. Přitom v návodu PDF nikde takovýto pokyn nenajdete.

Byl bych rád kdyby ostatní kteří toto dělali také zde popsali své poznatky.
Naposledy upravil(a) drajfus dne 24 říj 2014 12:21, celkem upraveno 3 x.

Reklama
zeus
Elite Level 10.5
Elite Level 10.5
Příspěvky: 10929
Registrován: únor 12
Bydliště: Pankrac
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Ufonův modem Celot K300+Wi-Fi router TP-Link WR842ND

Příspěvekod zeus » 21 říj 2014 09:45

1. Stalo ti to za usetrenych 200 Kc?
2. Downgrade (resp. vraceni origo TP-link FW) je mozny.
3. Re-flash (ci dead flash v pripade vetsich problemu) se pouziva bezne.
Prazaci jo ty se maj, az kdyz si me zavolaj..

drajfus
nováček
Příspěvky: 12
Registrován: říjen 14
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Ufonův modem Celot K300+Wi-Fi router TP-Link WR842ND

Příspěvekod drajfus » 21 říj 2014 12:06

Stálo mi to za to! Jsem technik - kutil. A dalo by se říct že rád bádám a šťourám a u věcí jdu do hloubky. Zkušenosti jsou k nezaplacení a dobrý pocit že jsem nakonec zvítězil a zkušenosti taky nejsou k zahození. Nejsem jeden z těch kteří vedou konzumní způsob života a nechají si svým okolím podstrčit to jedině "správné" jen aby to prodejcům vyneslo, v duchu hesla: Nejde vám u vašeho BMW stěrač? Nevadí kupte si nový BMW! Prvně jsem v něčem vyměňoval firmvare a vidím, že se tam používají pojmy které jsem před tím ani netušil že existují, jako např. Downgread a že to asi není tak jako při programování jednočipů, kdy se to buď naprogramuje správně a nebo vůbec ne. Tady jak vidím, si to snad vybírá soft, či to funguje dvouprůchodově. Zařízení se podle toho co se mu "naservíruje" zařídí, zda se v zařízení firmware vymění, nebo ne, či se snad zařízení dokonce vyřadí trvale z provozu. Je to holt kapitalizmus. Svůj firmware si může udělat pravděpodobně jen ten, kdo výrobci zaplatil, nikoliv kde kdo, kdo umí a má do zadnice díru. Jít do hloubky v Linuxových záležitostech je na dlouhé zimní večery, navíc s nejistým výsledkem!
Naposledy upravil(a) drajfus dne 23 říj 2014 11:39, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23610
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Ufonův modem Celot K300+Wi-Fi router TP-Link WR842ND

Příspěvekod ITCrowd » 21 říj 2014 13:15

Tohle téma už tu jednou bylo: viewtopic.php?f=41&t=142010&hilit=+celot a dokonce od toho samého tazatele. Duplikace témat je v rozporu z pravidly fóra.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

drajfus
nováček
Příspěvky: 12
Registrován: říjen 14
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Ufonův modem Celot K300+Wi-Fi router TP-Link WR842ND

Příspěvekod drajfus » 21 říj 2014 22:12

Chybí mi tady prvek zrušit téma. Nechal bych pouze toto - druhé a to předešlé bych smazal, pokud se někomu zdá toto téma tak stejné...

drajfus
nováček
Příspěvky: 12
Registrován: říjen 14
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Ufonův modem Celot K300+Wi-Fi router TP-Link WR842ND

Příspěvekod drajfus » 23 říj 2014 11:47

Pane zeus není mi jasné co jste chtěl říci tím bodem 3 o Re-Flash (Dead Flash) Nejsem v této problematice nikterak kovaný tak že si nechám rád poradit. Rozveďte to prosím!


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Router TP-LINK (tvrdý reset)
    od Odonn » 18 zář 2023 16:34 » v Administrace sítě
    8
    4111
    od zeus Zobrazit poslední příspěvek
    19 zář 2023 10:10
  • Je lepší před pomalý router dát switch 1Gbit/s, nebo pořídit dražší router 1Gbit/s?
    od atari » 27 zář 2023 11:15 » v Sítě - hardware
    3
    3065
    od ITCrowd Zobrazit poslední příspěvek
    27 zář 2023 14:06
  • Modem O2
    od slanecek » 11 srp 2023 22:07 » v Administrace sítě
    3
    2930
    od ITCrowd Zobrazit poslední příspěvek
    12 srp 2023 20:14
  • Modem ZTE H267A a bonding.
    od kasy » 02 led 2024 13:47 » v Sítě - hardware
    2
    1094
    od kasy Zobrazit poslední příspěvek
    02 led 2024 15:18
  • o2 pevný internet ´´jaky modem´´?
    od Fantousek » 02 srp 2023 21:31 » v Sítě - hardware
    3
    1698
    od ITCrowd Zobrazit poslední příspěvek
    03 srp 2023 14:20

Zpět na “Sítě - hardware”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů