Wi-Fi router TP-LINK WR842ND v2.0 pro Ufon modem Celot K300 Vyřešeno

Routery, modemy, Wifi AP, switche, kabely, konektory…

Moderátoři: Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

drajfus
nováček
Příspěvky: 12
Registrován: říjen 14
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Wi-Fi router TP-LINK WR842ND v2.0 pro Ufon modem Celot K300  Vyřešeno

Příspěvekod drajfus » 17 říj 2014 15:00

Mám dotaz zdali někdo také upgreadoval firmware Wi-Fi routeru TP-LINK WR842ND v2.0 podle: http://www.ufon.cz/cs/osobni/pro-zakazniky/technicka-podpora/25 a dělá mu to toto: Po odpojení z elektrické sítě a znovuzapojení se mi objeví defaultní název sítě OpenWrt_TP_LINK (to by mi snad ani nevadilo) ale Wi-Fi síť je nezabezpečená, ačkoliv předtím bylo zabezpečení nastaveno na WPA2 PSK (CCMP). Tohle jsou věci které by tam myslím měly zůstat a ne se ztratit s odpojením od sítě. V manuálu: Manual_TPLINK_WR842ND_2.0.pdf je tučný text - upozornění: U verze WR842ND v2.0 je nahrání OpenWrt firmware NEVRATNÝ PROCES. Přesto mi pracovník Ufona poradil, že firmware mohu několikrát přeprogramovat tím stejným firmware. (Nikoliv však tím původním). Tak nevím zdali si to můžu skutečně dovolit. Že prý přeprogramováním stejným firmware dojde k nápravě. Já tomu ale příliš nevěřím. Proto se tu ptám, zdali má někdo kdo toto dělal stejné poznatky jako já! Děkuji za odpovědi.
Naposledy upravil(a) drajfus dne 17 říj 2014 20:58, celkem upraveno 1 x.

Reklama
guest
Pohlaví: Nespecifikováno

Re: Wi-Fi router TP-LINK WR842ND v2.0 pro Ufon modem Celot K

Příspěvekod guest » 17 říj 2014 17:03

A co tam vlastně chybí? Chybí tam možnost to zabezpečení nastavit, nebo to jenom není nastavené. IMHO pokud přeprogramuješ firmware, pak musíš vše znovu nastavit.

drajfus
nováček
Příspěvky: 12
Registrován: říjen 14
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Wi-Fi router TP-LINK WR842ND v2.0 pro Ufon modem Celot K

Příspěvekod drajfus » 17 říj 2014 17:14

To je mi jasný že musím všechno nastavit. Jenže problém je v tom, že jak napájecí adaprér vytáhnu ze zásuvky 230V tak se některé věci které by tam měly zůstat nastavené v nějaké FLASH či EEPROM nastaví zpět na defaultní a pokud nechci provozovat Wi-Fi síť jako otevřenou tak ji prostě zase musím znova nastavit. A nastavená je do té doby, než to zase vytáhnu ze zásuvky. Nastavoval jsem to už asi 10x. Všude všem jméno sítě a zabezpečení sítě zůstane, jen mě se to vrátí na defaultní hodnoty!

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23603
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Wi-Fi router TP-LINK WR842ND v2.0 pro Ufon modem Celot K

Příspěvekod ITCrowd » 17 říj 2014 19:16

1. Když to fungovalo, pak je upgrade zbytečný (pokud nejde o bezpečnostní záplatu)
2. Obrať se na podporu ufona.
3. Pokud ti radí nové přehrání, klidně to zkus. Maximálně jim ten router hodíš na hlavu.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

drajfus
nováček
Příspěvky: 12
Registrován: říjen 14
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Wi-Fi router TP-LINK WR842ND v2.0 pro Ufon modem Celot K

Příspěvekod drajfus » 17 říj 2014 20:53

Router není koupenej od nich - od Ufona. Oni do něj pouze vyvinuli firmware pro jejich atypický 3G modem Celot K300. Tento firmware je ke stažení na jejich stránkách. S původním firmware TPLINK WR842ND by onen Celot K300 vůbec nefungoval protože co 3G modem to každý pes jiná ves. (Výrobci se nejsou schopní dohodnout na jednotném protokolu komunikace těchto 3G modemů).

http://www.mobilmania.cz/bleskovky/ufon-nabizi-router-ktery-umozni-bezdratove-sdileni-cdma-internetu/sc-4-a-1323428
http://www.ufon.cz/cs/osobni/pro-zakazniky/technicka-podpora/25
Naposledy upravil(a) drajfus dne 18 říj 2014 12:02, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23603
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Wi-Fi router TP-LINK WR842ND v2.0 pro Ufon modem Celot K

Příspěvekod ITCrowd » 17 říj 2014 22:11

To na věci nic nemění. Jestliže jsi dodržel postup operátora a to vedlo ke znefunkčnění, pak je vina na něm.
Výrobci se určitě dohodli a v dnešní době existuje spousta routerů, do kterých dáš 3G/4G modem bez problémů.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

drajfus
nováček
Příspěvky: 12
Registrován: říjen 14
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Wi-Fi router TP-LINK WR842ND v2.0 pro Ufon modem Celot K

Příspěvekod drajfus » 18 říj 2014 10:19

O znefunkčnění v pravém slova smyslu bych snad ani nemluvil. Akorát je nepříjemné, že se ty zadané údaje po vytažení napáječe ze zásuvky ztratí a je nutné je tam příště přes ethernetový kabel znovu zadat. Pokud je to trvale zapnuté tak to funguje tak jak má.

Není pravda co tu píšete, že kdejaký 3G router podporuje každý 3G modem! Na vlastní kůži jsem se o tom totiž přesvědčil! Až teprve když vám v něm váš modem nefunguje zabýváte se tím proč ???

Tento router jsem prodejci vrátil, protože můj modem Celot K300 prostě nepodporuje! To mi sdělili na podpoře TP-LINK. Nikdy by mě nenapadlo že 3G router musí ještě navíc podporovat váš konkrétní 3G modem !!! http://www.alfacomp.cz/product.php?eid=1051400873LV000129Q

http://cz.tp-link.com/support/download/?model=TL-MR3220&version=V2#tbl_j Dočtete se tam že podporuje exotické modemy : Support Huawei E3331, MF820D, Huawei E3276, Huawei E3276s-210 for Russia.

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23603
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Wi-Fi router TP-LINK WR842ND v2.0 pro Ufon modem Celot K

Příspěvekod ITCrowd » 18 říj 2014 11:21

Není pravda co tu píšete, že kdejaký 3G router podporuje každý 3G modem! Na vlastní kůži jsem se o tom totiž přesvědčil! Až teprve když vám v něm váš modem nefunguje zabýváte se tím proč ???

Nic takového jsem nepsal. Jen tvrdím, že v dnešní době jsou routery, kde to funguje. Z mého hlediska - plečka router + neznámý atyp modem = nekompatibilita. To jsem tím chtěl říct.
Kromě toho lze koupit router s vestavěným modemem - pouze vložíš sim kartu.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

drajfus
nováček
Příspěvky: 12
Registrován: říjen 14
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Wi-Fi router TP-LINK WR842ND v2.0 pro Ufon modem Celot K

Příspěvekod drajfus » 18 říj 2014 11:58

Ani nevím jestli v modemu Celot K300 od Ufona nějaká SIM je. Asi ano. Připadalo mi to spíš, že je tam vložena nějaká plastová záslepka - nevím. Vůbec o ní totiž nevím a nikdy jsem ji na nic nepotřeboval - nevyjímal. Službu platím měsíčním INKASEM z účtu.

zeus
Elite Level 10.5
Elite Level 10.5
Příspěvky: 10913
Registrován: únor 12
Bydliště: Pankrac
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Wi-Fi router TP-LINK WR842ND v2.0 pro Ufon modem Celot K

Příspěvekod zeus » 20 říj 2014 12:19

UFON jede na CDMA, takze 3G neni spravne oznaceni a zadna SIM neni treba. Flesoval bych nejprve zpet na TP FW a pak aplikoval OpenWRT.
Prazaci jo ty se maj, az kdyz si me zavolaj..

drajfus
nováček
Příspěvky: 12
Registrován: říjen 14
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Wi-Fi router TP-LINK WR842ND v2.0 pro Ufon modem Celot K

Příspěvekod drajfus » 20 říj 2014 15:51

To právě ne !!! Zpět se prý vracet nesmí jinak se prý router znefunkční! Už mi to chodí !!! Dva lidi od Ufon mi nezávisle na sobě sdělili že ten firmware od Ufona musím zase přeprogramovat jen tím samým firmware od Ufona a toto skutečně pomohlo! V návodu (PDF) je upozornění že: U verze WR842ND v2.0 je nahrání OpenWrt firmware NEVRATNÝ PROCES čímž mě polekali a raději jsem si nechal 2x potvrdit že poslední firmware můžu přeprogramovávat do alelůja, ale zpět se nesmím vrátit! To by byl prý nedovolený Downgrade...

Píše mi:

Ano je možné přehrát firmware stejným firmwarem z našich webových stránek, pravděpodobně Vám to Vaše komplikace vyřeší.
Nevratným procesem je myšleno nemožnost přehrát firmware starším firmwarem s nižším číslem, tj. není možné provést Downgrade.

S přáním hezkého dne,
Jana Turková
Tým péče o zákazníky U:fon – Air Telecom, a.s.


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Router TP-LINK (tvrdý reset)
    od Odonn » 18 zář 2023 16:34 » v Administrace sítě
    8
    3895
    od zeus Zobrazit poslední příspěvek
    19 zář 2023 10:10
  • Je lepší před pomalý router dát switch 1Gbit/s, nebo pořídit dražší router 1Gbit/s?
    od atari » 27 zář 2023 11:15 » v Sítě - hardware
    3
    2494
    od ITCrowd Zobrazit poslední příspěvek
    27 zář 2023 14:06
  • Modem O2
    od slanecek » 11 srp 2023 22:07 » v Administrace sítě
    3
    2740
    od ITCrowd Zobrazit poslední příspěvek
    12 srp 2023 20:14
  • Modem ZTE H267A a bonding.
    od kasy » 02 led 2024 13:47 » v Sítě - hardware
    2
    937
    od kasy Zobrazit poslední příspěvek
    02 led 2024 15:18
  • o2 pevný internet ´´jaky modem´´?
    od Fantousek » 02 srp 2023 21:31 » v Sítě - hardware
    3
    1596
    od ITCrowd Zobrazit poslední příspěvek
    03 srp 2023 14:20

Zpět na “Sítě - hardware”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti