Domácí síť - nedostatečný router?

Routery, modemy, Wifi AP, switche, kabely, konektory…

Moderátoři: Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Uživatelský avatar
Mefisto
Level 3
Level 3
Příspěvky: 410
Registrován: duben 07
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Domácí síť - nedostatečný router?

Příspěvekod Mefisto » 08 zář 2014 10:17

Dobrý den,
uvedu vás do obrazu.
Máme domácí síť, kde je připojení adsl do jednoho domu, a odtud wifi anténou poslanou do druhého domu, u antény která signál posílá je jako acces point router d-link di-524 .. dále doma je zase příjimací anténa a další jiný acces point který signál vede do routeru od tp link
Někdy se stane že se internet doma hodně zpomalí nebo úplně zastaví, když se toto stane, tak vždy přes konzoli zadám příkaz ping a zkouším pingnout jednotlivé routery a AP .. a když dojde na AP od d-link, je problém, packety buď vůbec nedorazí, nebo to trvá strašně dlouho, takže je vždy nutné tam zajít a restartovat ho vysunutím ze zásuvky.
Vím že je to vcelku levný router a napadlo mě, že kvalitnější router by tento problém odstranil a "nazahlcoval" by se.

Je můj předpoklad správný?

Reklama
dejw_cfg
nováček
Příspěvky: 10
Registrován: září 14
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Domácí síť - nedostatečný router?

Příspěvekod dejw_cfg » 11 zář 2014 19:57

Dobrý den,
možná by bylo dobré grafické znázornění ;) nicméně řekl bych že to vážně zavání zahlcením daného zařízení, které vzniká velice často dočasným špatným signálem wifi, newím však zda je to váš případ...

Uživatelský avatar
ondoubek
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 4324
Registrován: leden 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Domácí síť - nedostatečný router?

Příspěvekod ondoubek » 11 zář 2014 19:59

DI-524 je velice slabý router, když jsem ho měl a byl zapojený 2x pc přes LAN a 2x PC přes WiFi, tak se sekl a musel jsem ho restartovat.


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na “Sítě - hardware”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti