Kolísání připojení/rychlosti Vyřešeno

Routery, modemy, Wifi AP, switche, kabely, konektory…

Moderátoři: Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Uživatelský avatar
Mish.k.a
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 107
Registrován: srpen 14
Pohlaví: Žena
Stav:
Offline

Kolísání připojení/rychlosti  Vyřešeno

Příspěvekod Mish.k.a » 14 srp 2014 15:36

Dobrý den.
Už jednou jsem měla problém, že úroveň rychlosti připojení byla mizerná a rozkolísaná tak, že se nedalo stáhnout z internetu ani pár Mb. Download vždy o hodně horší než Upload. Kontrolovali jsem router a všechno, nakonec si zavolali technika z UPC, který akorát utáhnul kabel. Problém pak náhodou zmizel, takže jsme usoudili, že se jedná o něco ve spojení modemu s kabelem.

Dnes jsem koupila nový router, protože starý nepouštěl mobily a vůbec byl třeba pořád restartovat. Všechno jsem zapojila a zprovoznila a v pořádku. Test rychlosti taky vyšel krásně. Šla jsem od toho a zhruba za hodinu začaly problémy. Rychlost internetu klesla, spojení zase začalo být rozkolísané. Tak jsem usedla k modemu a povolovala, utahovala kabel, všechno narovnávala, zkoušela testy na dvou noteboocích -- všechno na nic. Občas to vyšlo pěkně, ale stačilo dát stahovat větší soubor a šlo to vidět (žádný se ani nedostahoval). Už si nevím rady, co bych mohla udělat. Nechci zase volat UPC, aby neinformovaný zaměstnanec udělal to samé co já. Máte nějaký nápad, čím to může být? Jsem skutečně bezradná.

Přikládám obrázek poslední výsledků testů rychlosti: http://oi61.tinypic.com/330e6ad.jpg

Test rychlosti na speedtest.net: http://oi57.tinypic.com/t7delv.jpg

Reklama
petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53596
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Kolísání připojení/rychlosti

Příspěvekod petr22 » 14 srp 2014 15:52

Utahovani a narovnavani kabelu nema na rychlost pripojeni zadny vliv. To, co nejspis pomohlo byl restart modemu - vytahnout kabelovy modem z elektriky, chvili pockat a zase ho zapnout.

Co to je presne za router? S lacinym nekvalitnim routerem se to muze chovat presne takhle.

Pro plne vyuziti UPC internetu to chce podobny router jako je tento:
http://www.alza.cz/tp-link-tl-wr1043nd-d515738.htm

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23603
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Kolísání připojení/rychlosti

Příspěvekod ITCrowd » 14 srp 2014 15:52

Počítač připoj rovnou k modemu. Pokud to s tou rychlostí přetrvá je to na poskytovateli.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

Uživatelský avatar
Mish.k.a
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 107
Registrován: srpen 14
Pohlaví: Žena
Stav:
Offline

Re: Kolísání připojení/rychlosti

Příspěvekod Mish.k.a » 14 srp 2014 15:58

Mám koupený router TL-WR841ND, se kterým rodiče mají dobré zkušenosti. Všechno jsem restartovala furt dokola. Jediné, co dělá rozdíly je to utahování kabelu, což je jediné, co technik posledně udělal.

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23603
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Kolísání připojení/rychlosti

Příspěvekod ITCrowd » 14 srp 2014 16:01

To je přesně ono. Není problém si měsíčně platit rychlý internet za nevím kolik a pak si jako router dát plečku. Pak se nediv.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53596
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Kolísání připojení/rychlosti

Příspěvekod petr22 » 14 srp 2014 16:04

To neni vodovod kdy tece vic vody kdyz se vic otoci kohoutkem - to je pevny spoj ktery se jednou zasroubuje a od te doby musi drzet.

Nedovedu si predstavit ze by se koaxialni kabel sam od sebe vysroubovaval z modemu.

Technik UPC kdyz kontroluje pripojeni kabelu tak modem vypina. Tudiz to co to opravilo byl restart modemu, kdy se modem spojil na jinych frekvencich.

To s tim routerem myslim vazne - lacine modemy za par korun nejsou stavene na takovouhle rychlost pripojeni a za par desitek minut se mohou prehrat a pak delaji presne popisovane problemy. Na jinem pripojeni nez od UPC ktere je 10x-20x pomalejsi samozrejmne budou fungovat spolehlive.

Uživatelský avatar
Mish.k.a
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 107
Registrován: srpen 14
Pohlaví: Žena
Stav:
Offline

Re: Kolísání připojení/rychlosti

Příspěvekod Mish.k.a » 14 srp 2014 16:11

Neplatíme si kdo ví jaky internet, ale s routerem nikdy nebyl problém a rozhodně je divné, když na dvou různých dělá připojení takovou paseku a právě hýbání kabelem to ovlivňuje.

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53596
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Kolísání připojení/rychlosti

Příspěvekod petr22 » 14 srp 2014 16:36

Hybani kabelem to muze ovlivnit pouze tak, ze se to rozpoji a pri spojeni se modem opet musi synchronizovat.

Utahnout nebo povolit sroub u koaxialniho kabelu nema zadny vliv, protoze minimalne pul centimetru toho dratu je zasunuto v konektoru.

Tomu pripojeni bych nerikal kdovi jaky internet, ale jedno z nejrychlejsich dostupnych pripojeni v republice - a mnoho routeru neni na tuhle rychlost staveno. Jaky router 100% funguje jsem daval odkaz.

Doporucuji odpojit router a zapojit modem primo do pocitace - predpokladam, ze nic padat nebude.

Uživatelský avatar
Mish.k.a
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 107
Registrován: srpen 14
Pohlaví: Žena
Stav:
Offline

Re: Kolísání připojení/rychlosti

Příspěvekod Mish.k.a » 14 srp 2014 16:39

Právě jsem připojená kabelem přímo k modemu - momentální rychlost stahování souboru 24,7 kB/s, ale samozřejmě to kolísá, jak jsem říkala. Chová se to úplně stejně, s routerem to prostě nemá nic společného. A než jsem to dopsala, rychlost klesla na 0.

spini11
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1125
Registrován: srpen 11
Bydliště: In PC case
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Kolísání připojení/rychlosti

Příspěvekod spini11 » 14 srp 2014 16:43

Tak to vypadá na chybu na straně UPC chtělo by to tam zavolat a popř. zažádat o výměnu modemu. Já měl podobné problémy akorát se stabilitou.
***** SZ nejsou soukromá poradna! Ptejte se na fóru, víc hlav, víc ví!*****(Blue Spirit)

Uživatelský avatar
Mish.k.a
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 107
Registrován: srpen 14
Pohlaví: Žena
Stav:
Offline

Re: Kolísání připojení/rychlosti

Příspěvekod Mish.k.a » 14 srp 2014 16:55

Dovolala jsem se do UPC. Sledovali připojení ve chvíli, kdy jsem měla notebook spojený kabelem přímo s modemem a nahlásili mi, že vidí ztrátu paketů a jakési výpadky, ale je to způsobené něčím tady. Zní to stejně jako minule, kdy technik jen utáhnul kabel, tak jsem zvědavá, protože mě ještě upozornila, že když to bude naše chyba, hezky si zaplatíme.... To bude radosti.

--- Doplnění předchozího příspěvku (14 Srp 2014 17:43) ---

Mě z toho trefí.... vyděšená z poplatku jsem po milionté vše restartovala, potíže trvaly, tak jsem opět poutáhla kabel a co se nestalo -- všechno zase krásně běží. Takže právě návštěvu technika ruším a prostě nechápu, že takové problémy byly.


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Problém s rychlostí internetu v RD
    od David79 » 17 zář 2023 16:51 » v Sítě - hardware
    7
    3830
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    28 zář 2023 09:53
  • Problém s rychlosti wifi
    od Mladkov204 » 20 led 2024 19:37 » v Sítě - hardware
    5
    891
    od ITCrowd Zobrazit poslední příspěvek
    20 led 2024 20:07
  • Reálná ztráta rychlosti přes WIFI
    od Micmen » 10 říj 2023 09:49 » v Sítě - hardware
    3
    2551
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    10 říj 2023 10:24
  • Bezdrátové připojení Příloha(y)
    od PaTroN » 30 pro 2023 20:48 » v Internet a internetové prohlížeče
    4
    1301
    od ITCrowd Zobrazit poslední příspěvek
    30 pro 2023 21:51
  • Siemens C70 - připojení k PC
    od pukasinek » 05 zář 2023 17:20 » v Mobily, tablety a jiná přenosná zařízení
    5
    1864
    od mmmartin Zobrazit poslední příspěvek
    05 zář 2023 20:05

Zpět na “Sítě - hardware”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti