nekomunikujici klienti 802.11g v síti 802.11n Vyřešeno

Routery, modemy, Wifi AP, switche, kabely, konektory…

Moderátoři: Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

stanikkk
nováček
Příspěvky: 3
Registrován: srpen 14
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

nekomunikujici klienti 802.11g v síti 802.11n  Vyřešeno

Příspěvekod stanikkk » 13 srp 2014 12:17

Zdravím,
potřeboval bych radu...dříve jsem využíval router ASUS WL500g(802.11b,g), anténu zazadu jsem odšrouboval a vyvedl kabelem externí, pro spojení s protěším rodinym domem (doma notasy standardu 802.11 b,g,n soused AP 802.11g client režim). Vše fungovalo několik let v pořadku, akorat vnitřní dosah wifi sitě byl poměrně malý, pár metru od routeru OK, ale dal už prušvih.
Nechtěl jsem pořizovat další AP a provozovat doma dva, ale rozhodnul jsem se koupit si novější, rychlejší, modernější router a s více antenami. Nyni mám ASUS RT-N18U. Jednu ze tří anten jsem vyměnil opět za externí pripojenou kabelem.
Doma vše v pohodě lepší dosah notebook se připoji všude (rychlost připojení se tedy hodně mění), ale u souseda problem. Přibylo více klientu a někteří se do sitě připoji a někteří ne. Prvni AP-client Airlive 200R (802.11 b,g,n) funguje v pohodě, ale druhý AP-client Airlive 5000AP (802.11b,g) nešlape. V routeru vidím že je připojen, ale internet za nim nejde.
Nový router jsem nastavil stejně jako starý...stejné SSID stejné zabezpečení, ale nic, PC pripojene k tomuto AP-clientovi nedostane ani IP.
došel jsem k sousedum připojil AP znovu na wifi (říkal jsem si možná bylo wifi připojeni svázáno se starou MAC routeru) připojil znovu a stále nic.
Zkoušel jsem vše možne : laborovat se zapnutím/vypnutím "b/g client protection" prepnout wifi mod routeru z auto na legacy (nabídka :auto,N-only,legacy) vyčel jsem že při nastavení legacy komunikuje pouze 54Mb/s ..a pořad nic.(to legacy bych stejně nerad...pak by postardal smysl 802.11n-router, notebok se k němu připoji v blízkem okolí přes 100Mb/s)
Co jsem četl zařízení 802.11n by měli byt kompatibilní s 802.11g a obraceně....chapu tedy jen by měli komunikovat s menší rychlosti něž dvě zařízení 802.11n.
Ale PC za klientem 802.11g si neškrtne....víte někdo v čem by mohl byt problém?Díky moc za rady.
Naposledy upravil(a) stanikkk dne 13 srp 2014 14:45, celkem upraveno 1 x.

Reklama
Uživatelský avatar
ondoubek
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 4324
Registrován: leden 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Klienti 802.11g v síti 802.11n

Příspěvekod ondoubek » 13 srp 2014 12:26

Jednu ze tří anten jsem vyměnil opět za externí pripojenou kabelem.

To právě že nesmíš... Pokud to takhle uděláš, nemůžeš už použít n a nebude fungovat MIMO. Antény musí být stejné a ideálně ve stejné vzdálenosti od sebe. Ty antény spolupracují, nejedou odděleně. Takhle si rozhasíš antenní systém routeru.

stanikkk
nováček
Příspěvky: 3
Registrován: srpen 14
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: nekomunikujici klienti 802.11g v síti 802.11n

Příspěvekod stanikkk » 13 srp 2014 18:31

To právě že nesmíš... Pokud to takhle uděláš, nemůžeš už použít n a nebude fungovat MIMO. Antény musí být stejné a ideálně ve stejné vzdálenosti od sebe. Ty antény spolupracují, nejedou odděleně. Takhle si rozhasíš antenní systém routeru.


no prodávají se routery 802.11n i pouze s jenou anténou a taky musí n fungovat jen funguji max 150Mb/s a ne více jako s více antenami a navíc píšu jeden client normálně funguje a i notebook, ktery když vemu ven mimo dosah interních anten, tak na tu vyvedenou ven také funguje.
Takže bych si spíš myslel že to omezí rychlost, než že by toto zpusobilo nefunkčnost pro některe klienty.......

stanikkk
nováček
Příspěvky: 3
Registrován: srpen 14
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: nekomunikujici klienti 802.11g v síti 802.11n

Příspěvekod stanikkk » 14 srp 2014 13:33

Tak problém vyřešen a samozřejmě zakopanej pes byl zcela jinde:-)
Při různém zkoumání jsem vypnul zabezpeceni wifi noveho routeru a problémový klient zacal nahle komunikovat. Starší AP-client umí pouze WEP a WPA ten druhy-novější má WPA/WPA2 a na routeru jsem nastavil WPA2. Bohužel ani když jsem nastavil pouze WPA router:WPA-auto-personal a klient: WPA-PSK (jine možnosti nebyly) tak spolu stejně nekomunikovali (oboji kodovaní AES). Fungovalo to jen bez zabezpečení.
No aspon odhalena příčina - jiny klient 802.11g podporující WPA2 v síti 802.11n funguje


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • dva poštovní klienti na jednom PC
    od sginfo » 01 úno 2024 22:35 » v Kancelářské balíky
    2
    626
    od sginfo Zobrazit poslední příspěvek
    02 úno 2024 09:29
  • Připojení k síti Eduroam
    od adobereader » 23 kvě 2023 22:30 » v Vše ostatní (sw)
    1
    1294
    od meda2016 Zobrazit poslední příspěvek
    24 kvě 2023 08:40
  • v nouzovém režimu se sítí nejde internet
    od DeNNI85 » 08 pro 2023 11:14 » v Windows 11, 10, 8...
    3
    1588
    od DeNNI85 Zobrazit poslední příspěvek
    11 pro 2023 10:55

Zpět na “Sítě - hardware”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti