Homeplug

Routery, modemy, Wifi AP, switche, kabely, konektory…

Moderátoři: Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Pappardellaone
nováček
Příspěvky: 2
Registrován: srpen 14
Pohlaví: Žena
Stav:
Offline

Homeplug

Příspěvekod Pappardellaone » 04 srp 2014 19:14

Ahojte chalani, teda vlastne ..vacsinou chalani
Potrebujem poradit s kupou HOMEPLAGU. Prestahovala som sa do najomeho bytu v rodinom dome jednej jezibaby.
Ja byvam na prizemi, ona na 1.poschodi a dasli najonik na 2.poschodi. Ten ma vo svojom byte aj modem a wifi router.
U mna dole je velmi slaby signal na wifi a nepomaha ani zosilovac signalu. Okrem toho chcem si svoj stolny pc pripojit cez kabel, pretoze sa hram :D
Lenze ta Baba Jaga nechce dovolit vrtanie ani potiahnut kabel cez okno po vonkajsiej fasade domu. Kamarat mi poradil homeplag a co som citala tak by to sem asi mohlo ist. Lenze je ich tolko, ze som sa trochu stratila. Preto by som ocenila rady. Potrebujem 2 zariadenia, ktorych rychlost prenosu bude dostatocna, aby mi hra nelagovala. Posledny blog co som citala hovoril o AV2, ale to bolo v roku 2011. Takze pevne verim, ze sa technologia posunula este o kus dopredu. Tiez som si viac ako ista, ze si to budem musiet zacvakat sama a kedze tu nechcem ostat na veky, moj strop je cca 50e.
Dakujem :idea:

Reklama
Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23592
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Homeplug

Příspěvekod ITCrowd » 04 srp 2014 21:23

Myslím, že by ti mohlo vyhovovat něco takového: http://www.czc.cz/zyxel-powerline-kit-1 ... 982=d300.0 Kromě toho, že si můžeš PC připojit kabelem, funguje jeden kus jako WiFi AP. Tedy budeš mít i LAN, i WiFi.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

Pappardellaone
nováček
Příspěvky: 2
Registrován: srpen 14
Pohlaví: Žena
Stav:
Offline

Re: Homeplug

Příspěvekod Pappardellaone » 06 srp 2014 11:32

Dakujem za odpoved ;)
Vcera som bola u seseda pozriet ako to tam presne ma a zistila som, ze do elektrickej zasuvky ma zapojenu predlzovacku s roztrojkou, v ktorej ma router aj modem zapojeny. Odstranit predlzovacku nebude problem, ale vzhladom na to, ze je zasuvka len jedna, budem potrebovat homeplug s priechodkou (staci len na jednom zariadeni). Ten co si mi sem hodil, sa mi paci, nemohol by si mi prosim pozriet ci maju aj s priechodkou? Ja som nasla takyto, ktory by som v horsom pripade zobrala. Nie je sici wifi ale ma priechodky a vyrobca uvadza 500Mb/s rychlost. Ak by si mal cas pozri mi ho, ci to nebudu vyhodene peniaze. http://www.czc.cz/tp-link-tl-pa4010p-50 ... 43/produkt
Dakujem :)

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23592
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Homeplug

Příspěvekod ITCrowd » 06 srp 2014 20:34

Mělo by to vyhovovat. WiFi AP si můžeš koupit zvlášť.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router


Zpět na “Sítě - hardware”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů