Ovladače síťového adaptéru, NB, win 7

Routery, modemy, Wifi AP, switche, kabely, konektory…

Moderátoři: Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Uživatelský avatar
wattmetr
Master Level 7.5
Master Level 7.5
Příspěvky: 5744
Registrován: duben 13
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Ovladače síťového adaptéru, NB, win 7

Příspěvekod wattmetr » 17 črc 2014 15:06

Nainstaluj ten Chipset, ano, ten s datem 31 Mar 2012.
Až ho nainstaluješ, nainstaluj ovladač Wifi - najdi Networkong: Wireless LAN a zkus nainstalovat ten 1. v pořadí (Atheros). Kdyby Ti ntb hlásil, že nenašel příslušný HW nebo kdyby se instalace dokončila, ale wifi nepůjde, vrať se na stránku s drivery a zkus nainstalovat 4. v pořadí (Intel Wireless LAN Driver......). Jeden z těchhle dvou ovladačů by měl fungovat.
Tvůj ntb má také vypínač Wifi. Děje se tak softwarově stiskem a přidržením tlačítka Fn a současně stiskem F5. Někde tam bude kontrolka (vlevo na přední hraně ntb), musíš tedy zajistit, aby "wifina" byla zapnutá.

Až uděláš tyhle kroky a vše bude funkční, vlož sem nový screen ze Správce zařízení a budeme pokračovat. Když budeš mít nějaký problém, ozvi se, asi budu "na drátě" celé odpoledne ;)

Síťový adapter Ethernet můžeš rovnou nainstalovat, driver je tam jen jeden.

OPRAVA: Ten Atheros LAN Driver nemusíš vůbec zkoušet, instaluj rovnou ten Intel - 4. v pořadí těch driverů!
Trvalý BAN za trolling a dlouhodobé nerespektování pravidel fóra, duplicitní účty tohoto uživatele: satam, peyrac10, wattmetr, gracia (vydávání se za ženu), jamesbond, jamesbond1...

Reklama
BazzX
nováček
Příspěvky: 10
Registrován: červenec 14
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Ovladače síťového adaptéru, NB, win 7

Příspěvekod BazzX » 17 črc 2014 18:57

Takže problém vyřešen :) Pomohla mi rada co jsem dostal na jiném fóru. Stačil tento ovladač: http://www.driver-wireless.com/broadcom-43142-wireless-driver.html

Ještě jednou děkuju všem za pomoc, ochotu a trpělivost ;)

Uživatelský avatar
wattmetr
Master Level 7.5
Master Level 7.5
Příspěvky: 5744
Registrován: duben 13
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Ovladače síťového adaptéru, NB, win 7

Příspěvekod wattmetr » 17 črc 2014 19:16

Docela by mě také zajímalo, kolik Ti ve Správci zařízení zůstalo žlutých vykřičníků, protože dokud tam je byť jen jeden, není PC správně nainstalované.
Trvalý BAN za trolling a dlouhodobé nerespektování pravidel fóra, duplicitní účty tohoto uživatele: satam, peyrac10, wattmetr, gracia (vydávání se za ženu), jamesbond, jamesbond1...

BazzX
nováček
Příspěvky: 10
Registrován: červenec 14
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Ovladače síťového adaptéru, NB, win 7

Příspěvekod BazzX » 18 črc 2014 14:47

Celkem 7. Bude to mít velký vliv na funkci NB?

Momentálně mám ale problém s aktivací win. Vyzkoušel jsem minimálně 5 aktivátorů nebo přímo klíče z netu, ale nic. Přitom u mého NB
jsem rok zpátky stáhnul první z vyhledávače a šlo to, jenže už si nepamatuji jaký to byl. Mohl by prosím někdo poradit? Díky

guest
Pohlaví: Nespecifikováno

Re: Ovladače síťového adaptéru, NB, win 7

Příspěvekod guest » 18 črc 2014 14:52

Jasně že to bude mít vliv! A kde si vzal W7 že nemáš produkt key?

zeus
Elite Level 10.5
Elite Level 10.5
Příspěvky: 10920
Registrován: únor 12
Bydliště: Pankrac
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Ovladače síťového adaptéru, NB, win 7

Příspěvekod zeus » 18 črc 2014 16:19

BazzX píše:Momentálně mám ale problém s aktivací win. Vyzkoušel jsem minimálně 5 aktivátorů nebo přímo klíče z netu, ale nic. Přitom u mého NB
jsem rok zpátky stáhnul první z vyhledávače a šlo to, jenže už si nepamatuji jaký to byl. Mohl by prosím někdo poradit? Díky

Kdeze lonske snehy jsou! Ja bych pouzil tyto klice.
Prazaci jo ty se maj, az kdyz si me zavolaj..

BazzX
nováček
Příspěvky: 10
Registrován: červenec 14
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Ovladače síťového adaptéru, NB, win 7

Příspěvekod BazzX » 23 črc 2014 23:30

Vysvětlete mi, co máte proti (ne)legálním kopiím? Chcete mi říct, že když si koupíte PC nebo NB bez OS, tak si zaplatíte 2 300 Kč za windows 7 na Alza.cz, což je tam nejlevnější Win? Místo toho, aby jste ušetřili tyto peníze a koupili něco smysluplnějšího?

Já se nepovažuji za zloděje, nikdy jsem nic hmatatelného neukradl a snažím se být co nejpoctivější s vyjímkou softwaru,
protože co to je software? Nějaký "program" v PC na který si nemůžu šáhnout. Když si ho stáhnu, udělá mi někdo něco? Pochybuji.
Firmy na nich vydělávají i tak, kdyby ne, vymysleli by něco, co by se nedalo obejít. A nevěřím že by se něco takového vymyslet nedalo, dalo, jen je to nákladné a firmám by se to neoplatilo, takže radši ztratí pár % na nelegálních kopiích. Stahuji již léta a nejsem jediný. Lidé stahují vše, naprosto vše tak proč ne Windows?

Snad se dočkám nějakého smysluplného odůvodnění.

guest
Pohlaví: Nespecifikováno

Re: Ovladače síťového adaptéru, NB, win 7

Příspěvekod guest » 23 črc 2014 23:39

Ty to máš nějaký popletený. Píšeš, že firmy na tom vydělávají i tak. A jak asi když to každej ukradne protože to je nehmatatelné? Na tom rozhodně nevydělávají, musí to PRODAT. Bavit se o tom zda je to laciné či drahé nemá smysl.
Když budeš dělat sádrové trpaslíky, je jenom na tobě jako nastavíš cenu, jestli 30 nebo 300 kaček a to že to je nebo není hmatatelné na tom nic nemění.
On to totiž někdo naprogramoval, on se tím žíví a chce za to peníze.
Nelegální.JPG


A nestavěl bych svoji životní filozofii na tom, že když kradou jiní, můžu krást taky.

Uživatelský avatar
Rewqa
Moderátor
Master Level 9
Master Level 9
Příspěvky: 8114
Registrován: říjen 06
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Ovladače síťového adaptéru, NB, win 7

Příspěvekod Rewqa » 23 črc 2014 23:57

BazzX píše:Vysvětlete mi, co máte proti (ne)legálním kopiím? Chcete mi říct, že když si koupíte PC nebo NB bez OS, tak si zaplatíte 2 300 Kč za windows 7 na Alza.cz, což je tam nejlevnější Win? Místo toho, aby jste ušetřili tyto peníze a koupili něco smysluplnějšího?

Já se nepovažuji za zloděje, nikdy jsem nic hmatatelného neukradl a snažím se být co nejpoctivější s vyjímkou softwaru,
protože co to je software? Nějaký "program" v PC na který si nemůžu šáhnout. Když si ho stáhnu, udělá mi někdo něco? Pochybuji.
Firmy na nich vydělávají i tak, kdyby ne, vymysleli by něco, co by se nedalo obejít. A nevěřím že by se něco takového vymyslet nedalo, dalo, jen je to nákladné a firmám by se to neoplatilo, takže radši ztratí pár % na nelegálních kopiích. Stahuji již léta a nejsem jediný. Lidé stahují vše, naprosto vše tak proč ne Windows?

Snad se dočkám nějakého smysluplného odůvodnění.


Tvoje přemýšlení teda opravdu, slušně řečeno, nechápu. Stahuj si co chceš, třeba celej internet, je to tvoje věc, ale netahej nám to sem na fórum.
Pokud se ti nechce platit za "zbytečnosti", tak si nainstaluj Linux nebo jiný free OS.
To je jako by sis koupil auto, natankoval na benzínce plnou a pak odjel bez placení a řekl: "vždyť vás jedna plná nádrž nezabije, vyděláte i tak dost na jiných". Ostatní mají platit a ty nemusíš?

Každopádně zamykám. Nelegální software tu neřešíme.
ASUS TUF Gaming B550-PLUS | Ryzen 5 3600 | ASUS ROG Strix GTX 1070 OC | 16GB Crucial DDR4 | Be Quiet! Pure Power L8 500W | Corsair 230T Graphite Series
Pravidla PC-Help


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Jak nabijet notebook bez adapteru Příloha(y)
    od Mladkov204 » 13 říj 2023 19:27 » v Vše ostatní (hw)
    5
    1779
    od nixxis Zobrazit poslední příspěvek
    17 říj 2023 09:13
  • Nelze nainstalovat ovladače pro WiFi - stolní PC Příloha(y)
    od Zidy » 19 kvě 2023 14:36 » v Sítě - hardware
    4
    806
    od Zidy Zobrazit poslední příspěvek
    19 kvě 2023 15:07

Zpět na “Sítě - hardware”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů