SYNOLOGY NAS SERVER vychytavky-rady

Routery, modemy, Wifi AP, switche, kabely, konektory…

Moderátoři: Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Veroniqua
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 356
Registrován: prosinec 11
Pohlaví: Žena
Stav:
Offline

SYNOLOGY NAS SERVER vychytavky-rady

Příspěvekod Veroniqua » 04 črc 2014 15:55

Dobrý den,
konečně sem si pořidla NASKU Synology DS214 play.Me obavy,že by tam nešel nejaky HDD mimo seznam byly zbytecne Dala sem tam Samsung F3 3 GB a naprosta pohoda.....
Momentalne se motam v nastavováni skupin ,práv ,uživatelích apodd,což je jen o tom se do toho nezamotat:-)

Ale mám první problem a to je cloud statiton,Funguje perfektně....ale instaluje se mi jako home složka na PC na svazek C,systemový----což také by nebyl problém,ale ja tam mam jen cca 30 GB místa a chtěla bych cloud na alaspon 400 GB .Tolik mista mám na dalším disku nebo svazcích ,ale instalace aplikace Synoloogy cloud station mi neda možnost zvolit cestu kam chci nainstalovat aplikaci a samozžřžejmně si na disku C kam se nainstaluje vytvoři složku na soubory ( napriklad G-drive mi daval volbu) :(. Pokud chci přemistit složku Cloud Station na HDD D nebo E kde mam sppousta mista tak to samozřejmne nedovolí....


nevi prosím někdo zda se s tím něco dá dělat,nebo mi zbýva jen zvětšit prostor na C: z jineho diskoveho oddilu>???

diky

Reklama
Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23603
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: SYNOLOGY NAS SERVER vychytavky-rady

Příspěvekod ITCrowd » 04 črc 2014 16:11

Co zkusit dát do cloudu zástupce složky z jiného disku? Mohlo by to projít.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

Veroniqua
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 356
Registrován: prosinec 11
Pohlaví: Žena
Stav:
Offline

Re: SYNOLOGY NAS SERVER vychytavky-rady

Příspěvekod Veroniqua » 04 črc 2014 16:45

Jo dekuju,prošlo to:-)) Ted si říkám ,že mě to také mohlo napadnout.Každopadně velké dík....
Za chvíli mě čeka nastavovani trochu složitejších věcí jako je FTP a VPN a pod .Hlavne to nastavovani routeru na to sse fakt"tesim":-)

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23603
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: SYNOLOGY NAS SERVER vychytavky-rady

Příspěvekod ITCrowd » 04 črc 2014 16:54

Není zač. Klidně se zase na nás obrať.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

Veroniqua
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 356
Registrován: prosinec 11
Pohlaví: Žena
Stav:
Offline

Re: SYNOLOGY NAS SERVER vychytavky-rady

Příspěvekod Veroniqua » 04 črc 2014 20:25

Tak si představ ,že mi ta potvora sice odesila data na cloud station ze slozky zastupce na disku E: ,ale pote mi cloud Station cpe vsechna ta data nazpet na cecko do puvodni slozky:-) to je neuveritelne.... kdybych zakazala tu slozkun a C tak mi nepujde ani ten propojeny zastupce:-(

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23603
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: SYNOLOGY NAS SERVER vychytavky-rady

Příspěvekod ITCrowd » 05 črc 2014 13:17

Jak mám tomuhle rozumět? Kdy poté?
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

Veroniqua
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 356
Registrován: prosinec 11
Pohlaví: Žena
Stav:
Offline

Re: SYNOLOGY NAS SERVER vychytavky-rady

Příspěvekod Veroniqua » 05 črc 2014 14:04

no asi takhle:
Na disku E sem si vytvorila slozku fake cloud a zastupc hodila do slozky station cloud na Disku C:/ Data co vlozim do slozky fake cloud se mi sice v poradku odeslou na cloud...le cloud station mi je zpetne synchronizuje do puvodni slozky na C:
Prijde mi to celkem logicke je to defaultni slozka,ktera sosa vse co odeslu do cloudu ze slozky fake cloud propojenou zastupcem do slozky cloud station na C:
nezamotala sme te ted moc?:-)

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23603
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: SYNOLOGY NAS SERVER vychytavky-rady

Příspěvekod ITCrowd » 05 črc 2014 16:30

Tedy jako že soubory co máš v E:\fakecloud se objeví po synchronizaci v "C:\cloud". Co tu sysnchronizaci vyvolává?
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

Veroniqua
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 356
Registrován: prosinec 11
Pohlaví: Žena
Stav:
Offline

Re: SYNOLOGY NAS SERVER vychytavky-rady

Příspěvekod Veroniqua » 07 črc 2014 12:25

Omluvam se za casovou prodlevu v reakci.
Nakonec se mi to povedlo vyresit.A rikam si uplne zbytecne skolacka chyba,ale jako školačka si to mužu ještě dovolit:-)
Takže: žadné zastupce apod. v aplikaci synology cloud je nutne nejřivě odpojit a potvrdit sdílenou složku na C: kam se defaultně instaluje,pote mě to pustí do nastevení vzchozi složky v aplikaci cloud nainstalovane v pc a tu už sem si nastavila na E: takže pohoda ,blues:-)Bohužel sem si neuvědomila,že root složka pro cloud muže být v PC jen jedna připojena.do te pak uz je možne cpat miliony dalšich složek co v i vztvoříme,ale root jen jedna další neumožni aby to sznchronizovalo třeba do dvou současně

--- Doplnění předchozího příspěvku (07 Črc 2014 18:17) ---

Ted otazka na quick connect u Synology v prostredi DSM 5.0. Naska je nastavena tak aby se po 20 minutach ulozila ke spanku....Ale pote se neda z dalky probudit,jedine co ji probudi z dalky je ze nekde neco na pc jakkemkoliv nebo obilu pridam do cloudu.., dobre je probuzena,ale nedostanu se pres zadny z vytvorenych uctu pro jine osoby do prostredi DSM.Pise to zkontrolujte sprane adresu a nebo zda je disk station zapnuta a pripojena k internetu coz je.... Pomuze az restart disk station....
takze jedine co me napada je zcela vypnout na Disk station rezim spanku aby jela porad....,protoze nez usne tak jede ,ale pak po probuzeni uz nejde pripojit jine ucty pre quick connect...a nutny restart.... Ja jako admise na svem PC pripojim,ale jen na tom ktery je pripojen primo do routeru jako disk station ,,,,tam musim restartovat
Nejaka rad nebo postreh prosim?


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Synology DS214+
    od Ghoust23 » 11 dub 2024 12:26 » v Sítě - hardware
    1
    786
    od Martab Zobrazit poslední příspěvek
    11 dub 2024 12:50
  • Synology router RT2600ac nastavení VPN Příloha(y)
    od pebura » 08 led 2024 10:38 » v Sítě - hardware
    0
    619
    od pebura Zobrazit poslední příspěvek
    08 led 2024 10:38
  • Synology NAS přechod na nové PC*-prosím o radu!!
    od Ketty02 » 07 dub 2024 18:01 » v Sítě - hardware
    4
    366
    od Ketty02 Zobrazit poslední příspěvek
    07 dub 2024 18:34
  • Má smysl upgrade grafiky?Diky za rady
    od yardhik » 07 úno 2024 11:39 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    3
    463
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    07 úno 2024 12:20
  • Domaci server
    od diablo311 » 01 bře 2024 21:43 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    11
    1650
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    08 bře 2024 15:13

Zpět na “Sítě - hardware”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti