Vypadává mi internet - chyba DNS

Routery, modemy, Wifi AP, switche, kabely, konektory…

Moderátoři: Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

ArnyCZ
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: červen 14
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Vypadává mi internet - chyba DNS

Příspěvekod ArnyCZ » 01 čer 2014 21:22

Ahoj,chtel bych se zeptat ohledne meho problemu s wifi. Mame internet od T-Systems 60/60 a ja jsem k tomu koupil wifi router TP-LINK TL-WR841ND ver 8.2. Mam problem s tim,že nekdy internet spadne s chybou neco jako chybna adresa DNS serveru,az se to stane priste udelam screen,ale hlavni problem je ztrata prenosu. Pri mereni ma pres wifi max kolem 25 Mbit. Otazka prvni,je to mozne brat jako zavadu a reklamovat u prodejce a otazka druha,co poridit jineho,aby to pres wifi nemelo takove ztraty? Diky za rady.

Reklama
Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23603
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Vypadává mi internet - chyba DNS

Příspěvekod ITCrowd » 02 čer 2014 07:44

Až se to stane, tak spusť příkazový řádek a do něj zadej příkaz

Kód: Vybrat vše

ipconfig /all
Screen dej sem. Pokud jde skutečně o chybu DNS, pak zkus do prohlížeče místo www.seznam.cz napsat 77.75.72.3 Měla by naskočit stránka seznamu.
Dále přes příkaz ipconfig /all zkontroluj zda je DNS přiřazeno v pořádku. Mělo by být DNS poskytovatele, nikoli routeru. Kromě toho můžeš zkusit DNS googlu (8.8.8.8).
WiFi - zařízení, které se připojuje a WiFi musí podporovat protokol 802.11n. Pokud máš kódování WPA2/PSK, pak je pravděpodobné, že spojení přejde na 802.11g, což znamená max, teoretickou rychlost 54Mbps, tudíž těch 25Mbps je zcela v pořádku.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

ArnyCZ
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: červen 14
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Vypadává mi internet - chyba DNS

Příspěvekod ArnyCZ » 04 čer 2014 22:24

Tak problem se od te doby zatim neprojevil,takze furt cekam. Ohledne te wifi,je teda nejaky reseni jak se dostat na vetsi rychlost? Myslim teda krome prehozeni na kabel. :D Ale k tomu prehozeni mam taky dotaz. Je mozny,aby odesla sitova karta,ale zaroven byla videt ve spravci? Kdyz se totiz pripojim na kabel,tak mi to hlasi neznamou sit.DNS i IP je nastavena na automatiku,diagnostika nic neopravila.Ovladac sitovky pres spravce hlasi,ze ovladac je aktualni.Akorat mi prijde divny,ze kdyz dam podrobnosti adapteru,tak tam vidim pridelenou IP a DNS,ale fyzicka adresa je porad 00:00:00:00. Druhy NTB po pripojeni kabelu naskoci hned.

Edit: Pred casem mi odesla wifi,takze pouzivam externi a ted mi doslo,ze wifi je spojena se sitovkou,takze to bude mit asi urcite spojitost,ze kabel nejde,ale proc ji system vidi a dokonce hlasi,ze pracuje spravne?
Naposledy upravil(a) ArnyCZ dne 04 čer 2014 22:52, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23603
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Vypadává mi internet - chyba DNS

Příspěvekod ITCrowd » 04 čer 2014 22:29

ipconfig /all a screen dej sem. Nevím co kde hledáš.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

ArnyCZ
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: červen 14
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Vypadává mi internet - chyba DNS

Příspěvekod ArnyCZ » 06 čer 2014 13:14

Vzdyt si mi napsal,ze ten prikaz mam zadat az se to stane,ale ona se ta chyba s DNS zatim znova nestala. Je to jak kdy. Tak mezitim resim,jak se dostat na vyssi rychlost pres wifi a napadlo me rovnou zkusit pripojit se pres kabel a zjistil jsem,ze mi to pres kabel nechce naskocit. Furt to pise neznama sit a nic nejde nakonfigurovat.

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23603
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Vypadává mi internet - chyba DNS

Příspěvekod ITCrowd » 08 čer 2014 12:13

No, vzhledem k tomu, co popisuješ bych řekl, že máš nabořený systém. MAC 00:00:00:00 je samozřejmě blbost.
Nejjednodušší ověření je stáhnout a vypálit live distribuci linuxu. Když ji nabootuješ a naběhne i se síťovou kartou a připojí se, pak je jasně chyba ve woknech.
WiFi rychlost nezvýšíš, pokud kompletně nepřekopeš prvky. Tedy bys musel vyměnit nejen routery, ale i WiFi karty v ntb, popřípadě jim koupit jiné do USB.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

ArnyCZ
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: červen 14
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Vypadává mi internet - chyba DNS

Příspěvekod ArnyCZ » 15 čer 2014 19:52

Tak jsem zkusil live cd a nejede to stejne. Ja myslim,ze je v haji RJ45 pripojka.

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23603
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Vypadává mi internet - chyba DNS

Příspěvekod ITCrowd » 16 čer 2014 15:37

V tom případě je to buď router, nebo je chyba u poskytovatele. Pokud jde ten kabel do WAN, pak by to mohl být i on. Můžeš začít výměnou kabelu, pak zkusit internet bez routeru napřímo. Pokud se závada objeví, pak je to na poskytovatele.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • chyba 0xc0000142
    od Culter » 24 říj 2023 21:59 » v Windows 11, 10, 8...
    1
    1827
    od Roman Tyčka Zobrazit poslední příspěvek
    25 pro 2023 18:41
  • chyba na webu
    od teichmann.ondrej » 04 zář 2023 15:45 » v Programování a tvorba webu
    1
    1962
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    04 zář 2023 16:09
  • Chyba - nelze spustit Příloha(y)
    od Jonáš Brožek » 04 říj 2023 08:32 » v Kancelářské balíky
    1
    2942
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    04 říj 2023 09:25
  • Nvidia 1060 chyba 43
    od Brasi » 18 čer 2023 10:42 » v Problémy s hardwarem
    2
    786
    od Alferi Zobrazit poslední příspěvek
    18 čer 2023 15:40
  • Chyba po zapnutí notebooku. Příloha(y)
    od paolov » 17 říj 2023 10:52 » v Problémy s hardwarem
    9
    1724
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    21 říj 2023 13:29

Zpět na “Sítě - hardware”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google [Bot], harris a 5 hostů