na stolním PC nejde internet, na ntoebooku jo

Routery, modemy, Wifi AP, switche, kabely, konektory…

Moderátoři: Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

ACzeMiky
nováček
Příspěvky: 46
Registrován: leden 14
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

na stolním PC nejde internet, na ntoebooku jo

Příspěvekod ACzeMiky » 26 led 2014 20:58

Zdravim, mám už delší dobu jeden problém. Psal jsem už na hodně stránek, ale nikde mi nikdo nedovedl poradit. Jde o to, že mi na stolním PC nejde internet. I když mám v dolnim pravym rohu ikonu, že jsem k síti normálně připojený, tak mi internet stejně nejde. Tahle ikona se po chvilce zas mění, že připojení k internetu není k dispozici. Když lan kabel přepojím k notebooku, tak jede internet tak jak má, takže to musí být něco s počítačem. Problém nejdřív začínal jako postupné zpomalování internetu, až se najednou stránky načítali třeba 3 minuty a po sléze už se přestali načítat úplně. Už jsem nevěděl jak dál, tak jsem přeinstaloval windows. Jenže i po nainstalování síťového adaptéru a dalších ovladačů, problém přetrvává. Ať zadám jakoukoliv stránku, napíše mi to "Aplikace Internet Explorer nemůže zobrazit tuto webovou stránku.". Diagnostiku ve windows i program winsockfix už jsem zkoušel. Taky jsem zkoušel podle moderátorů z fora viry.cz vyčistit PC od virů, až bylo nakonec údajně čisté ale problém stejně pořád přetrvává. Mám Windows 7 64 bit a modem od O2 Zyxel prestige 660ru-t3. Žádný bod obnovy bohužel nemám, jen nějaký automatický ze dne, kdy už byl ten problém na světě. Jen podotknu, že na připojení nejsem expert, tak bych byl rád za podrobnější postupy, tak udělat konkrétně tu a tu věc, kdyby se tu případně nějaký nápad našel. Díky moc :).

Reklama
Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23606
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: na stolním PC nejde internet, na ntoebooku jo

Příspěvekod ITCrowd » 26 led 2014 21:02

Vítej na PC-HELP!
Předpokládám, že nastavení sítě máš u obou PC stejné a pokud je to skutečně tak, jak popisuješ, zkus jinou síťovku.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

Uživatelský avatar
Pic
Moderátor
Guru Level 13
Guru Level 13
Příspěvky: 23292
Registrován: září 06
Bydliště: Východní Čechy
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: na stolním PC nejde internet, na ntoebooku jo

Příspěvekod Pic » 26 led 2014 21:10

Asi nejvhodnější řešení. Nejlevnější karta stojí kolem 100 Kč.
Přečti si pravidla tohoto fóra! Přečetl jsi si nejprve manuál? Piš tak, abychom Ti rozuměli! Na SZ neodpovídám na požadavky řešení Vašich problémů s PC!
Nic není dokonalé, ani člověk!

ACzeMiky
nováček
Příspěvky: 46
Registrován: leden 14
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: na stolním PC nejde internet, na ntoebooku jo

Příspěvekod ACzeMiky » 26 led 2014 21:36

Díky za vaše rady. Jste si jistí, že nová síťová karta pomůže? Protože kdyby to bylo tím, tak by se mi ukázalo že nejsem k sít připojený vůbec ne? Lan kabel po připojení bliká. Jinak moje základní deska je m2a-vm/hdmi. Nejsem si jsitý, jak je to u síťových karet s kompatibilitou. Mohli by jste mi vybrat nějakou, která by mi na mojí základní desku 100% pasovala?

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23606
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: na stolním PC nejde internet, na ntoebooku jo

Příspěvekod ITCrowd » 26 led 2014 21:43

Jistí si samozřejmě nejsme. jen to vypadá pravděpodobně. Křišťálové koule nefasujeme. takže nemůžeme vědět, jako máš základovku. Nicméně klidně otevři PC, podívej se na počet volných slotů PCI, případně PCIe a kup si síťovku, kde máš volný slot.
Při instalaci postupuj následovně:
- ve správci zařízení odeber starou síťovku.
- vypni počítač
- namontuj novou síťovku
- zapni počítač
- mačkáním DEL (F2) vstup do BIOSu
- vypni integrovanou síťovku
- nastartuj systém a nainstaluj ovladače pro novou síťovku.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

ACzeMiky
nováček
Příspěvky: 46
Registrován: leden 14
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: na stolním PC nejde internet, na ntoebooku jo

Příspěvekod ACzeMiky » 26 led 2014 21:57

Však jsem psal, že moje základní deska je m2a-vm/hdmi. Každopádně díky za radu. Zítra se na to podívám :).

Uživatelský avatar
Pic
Moderátor
Guru Level 13
Guru Level 13
Příspěvky: 23292
Registrován: září 06
Bydliště: Východní Čechy
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: na stolním PC nejde internet, na ntoebooku jo

Příspěvekod Pic » 26 led 2014 22:01

Na základní desce je integrovaná Gb síťová karta. Modem máš asi od O2 a ten má určitě více výstupů na kabel k propojení s PC. Zkoušel jsi jiný výstup? Pokud je popis postupného odpojování od netu po kabelu správný, je pravděpodobně závada buď v modemu, nebo v síťové kartě. Protože uvádíš, že na ntb je vše OK, je pravděpodobně problém v GK.
Přečti si pravidla tohoto fóra! Přečetl jsi si nejprve manuál? Piš tak, abychom Ti rozuměli! Na SZ neodpovídám na požadavky řešení Vašich problémů s PC!
Nic není dokonalé, ani člověk!

ACzeMiky
nováček
Příspěvky: 46
Registrován: leden 14
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: na stolním PC nejde internet, na ntoebooku jo

Příspěvekod ACzeMiky » 27 led 2014 18:38

To spíš no :). A jen pro upřesnění, aby jste mě chápali správně. Mě se střídavě neodpojuje internet ve stylu, že by jednou šel a pak dole na liště naběhnula ta červeně přeškrtnutá ikona, že nejsem připojen vůbec, ale střídá se mi ikona sítě se žlutým vykřičníkem (jsem připojen k síti, ale internet není k dispozici) s ikonou, že připojen normálně jsem. Ale i když je tam ikona, že jsem připojen, tak se mi pořád nechce načíst žádná stránka. Místo toho mi furt v prohlížeči vyskakuje hláška "aplikace internet explorer nemůže zobrazit tuto webovou stránku". To jen tak pro upřesnění.

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23606
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: na stolním PC nejde internet, na ntoebooku jo

Příspěvekod ITCrowd » 27 led 2014 20:29

sr71: založ si své vlastní téma - viz. pravidla fóra.

//reakce na příspěvek uživatele sr71, který byl vložen do běžícího tématu v rozporu s Pravidly a proto odstraněn.

//mmmartin
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

ACzeMiky
nováček
Příspěvky: 46
Registrován: leden 14
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: na stolním PC nejde internet, na ntoebooku jo

Příspěvekod ACzeMiky » 04 úno 2014 17:05

Díky moc všem za rady. Internet už frčí jak má. :)


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • o2 internet + o2 smart box 2
    od Glicker » 22 zář 2023 20:28 » v Vše ostatní (inet)
    4
    5425
    od Glicker Zobrazit poslední příspěvek
    25 zář 2023 16:03
  • Nejde internet na W7
    od Zeppelin » 08 srp 2023 07:51 » v Windows 11, 10, 8...
    14
    2417
    od Zeppelin Zobrazit poslední příspěvek
    08 srp 2023 21:35
  • Super rychlý internet
    od Stenatko » 21 črc 2023 14:01 » v Internet a internetové prohlížeče
    15
    3066
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    22 črc 2023 15:42
  • zásuvka internet natipování Příloha(y)
    od souky5 » 06 lis 2023 15:34 » v Vše ostatní (inet)
    2
    1214
    od souky5 Zobrazit poslední příspěvek
    06 lis 2023 16:00
  • Jeden internet - dva byty
    od Myerina » 08 zář 2023 10:58 » v Sítě - hardware
    14
    2586
    od Myerina Zobrazit poslední příspěvek
    08 zář 2023 13:16

Zpět na “Sítě - hardware”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů