Poladění RouterBoardu 411, OS v6.7

Routery, modemy, Wifi AP, switche, kabely, konektory…

Moderátoři: Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Mousty
Level 2
Level 2
Příspěvky: 156
Registrován: prosinec 09
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Poladění RouterBoardu 411, OS v6.7

Příspěvekod Mousty » 20 led 2014 22:53

Hojte...
Potřeboval bych pomoci s nastavením RouterBoardu 411 (MikroTik) s verzí OS 6.7.

Vzal jsem si ho s sebou na loď abych ho mohl používat v přístavech jako bridge klienta pro připojování se na vzdálenější AP. První co jsem udělal, tak jsem ho obnovil do továrního nastavení a upgradoval jsem OS na verzi 6.7.

Mám ho umístěný v okně, kde je výhled na přístav a vždy když se snažím skenovat sítě, tak mám podobné výsledky z různých míst. Např.: teď jsem od AP na cca 200 metrů a mám stav viz screenshoty v příloze.

Před pár hodinami jsem byl na jiném místě v přístavu a měl jsem výhled na AP z cca 1 km, ale výsledek (tj. síla signálu a stabilita připojení) byl stejný. Signál hodně kolísá (např.: každou sekundu se mění Tx/Rx CCQ: 10%, 13%, 8% a Signal: 22 dB, 19 dB, 20 dB, 16 dB, atd.) a stává se, že pořád za sebou připojení úplně vypadává a RB se snaží spojení obnovit. Měl jsem možnost se zkusit připojit z několika různých míst, ale vždy jsem se nedostal se sílou signálu nad 25% a to i v místech, kde ten port dokonce viděl i telefon nebo NTB.

Nejsem úplně znalý v oboru abych si troufl v RB něco nastavit pro lepší zisk signálu a stabilní připojení.

Předem díky za případnou pomoc 8-)
Přílohy
RB411_wifi-status.png
RB411_quick-set-info.png
RB411_scaner.png

Reklama

Zpět na “Sítě - hardware”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti