Zesílení antény??

Routery, modemy, Wifi AP, switche, kabely, konektory…

Moderátoři: Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

jan l
Level 2
Level 2
Příspěvky: 183
Registrován: prosinec 07
Bydliště: Cheb
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Zesílení antény??

Příspěvekod jan l » 03 srp 2013 17:24

Dobrý den.
Mám router TP-link 1043. A nemožnost jinak rozšířit signál než anténou. Proto jsem si objednal anténu 12db.Se stojanem, abych jí mohl dát dál od Routeru. Ale nějak blbla (chrastilo v ní), tak mi prodejce poslal ještě jednu. Jenže výkon oproti anténkám co jsou přímo k routeru skoro nepatrný. A to možná jí fandím. Možná je to klump, nebo to prostě víc neumí a je to jen komerční záležitost. Dokonce, když to dám na stojan, tak je to slabší než co byla k routeru. Anténa mám 34 cm. Snad nedělám něco špatně. Prostě jen jí připojím a hotovo. V routeru mám nastavenou sílu na nejvíc.
Nebo dá se s tím něco dělat - nějak jí zesíli? Například, když dám za ní alobal, tak to nasměruji a je to silnější, ale nic víc mi nenapadá.

Reklama
Wordstar14
Level 3
Level 3
Příspěvky: 461
Registrován: září 12
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Zesílení antény??

Příspěvekod Wordstar14 » 03 srp 2013 17:38

Nepises aku antenu si to kupil. 34cm vsesmerova antena nema zisk vacsi ako 5-6dBi a moze byt na nej napisane trebars aj 18dBi. Aj taku som videl predavat na aukru, mala ovsem skoro 50cm. Z tych 6dBi si odcitaj utlm na kabli a konektore a zisk oproti tej na routri moze byt tak 1-2dB. To ani nezbadas, pretoze ak pouzivas palickovy indikator tak o jednu palicku navyse to poskoci az vtedy, ak je signal vacsi ako 6dBm. Ten alobal je vhodnejsia volba.

jan l
Level 2
Level 2
Příspěvky: 183
Registrován: prosinec 07
Bydliště: Cheb
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Zesílení antény??

Příspěvekod jan l » 03 srp 2013 17:44

:-) Tak nějak jsem si to myslel. Prodejce " na Aukru" :-) psal 12 db. Taky tomu nevěřím, ale je jich tam 90 % s 12 db na celém aukru, jako, když je to normální standart. :-) Na anténě není napsané nic, je všesměrová.

jan l
Level 2
Level 2
Příspěvky: 183
Registrován: prosinec 07
Bydliště: Cheb
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Zesílení antény??

Příspěvekod jan l » 04 srp 2013 17:43

Tak jsem si vzpomněl, že mám ještě starý D-link DWL 900. A tak jsem začal zkoušet, že ho zapnu jako repeat.
Ten router co mám připojený k modemu od UPC je TP-link. Takže ten D-Link jsem použil jako repeat. Ale nešlo mi to. Mám stejný kanál, Lan mám statickou IP adresu, DHPC server vypnutý, u možnosti repeat jsem vložil mac adresu Routeru TP-link. Jen jsem nenastavil na něm stejné zabezpečení, protože ho D-LINK nemá. To by mohlo vadit?
Výsledek je ten, že se naladí další stejná wifi (stejné jméno) jako je TP-link. Ale nejede pod ním internet. Když se na to připojím, tak jakoby pořád načítá ip adresu.
Co dělám špatně?


Zpět na “Sítě - hardware”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů