Rozšíření rozsahu wifi pomocí dalšího AP

Routery, modemy, Wifi AP, switche, kabely, konektory…

Moderátoři: Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Uživatelský avatar
tuningrob
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 306
Registrován: listopad 12
Bydliště: Příbor-> Prchalov
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Rozšíření rozsahu wifi pomocí dalšího AP

Příspěvekod tuningrob » 18 črc 2013 00:44

Ahojte, nejspíš už tady někdo předemnou toto řešil, ale je tolik různých případů a kombinaci že se v tom nevyzam, tak udělam nové téma.

Mam bezdrat, z přijimače na střeše mi vede kabel do routeru, z routeru do PC a wifi signal po domě. Sehnal sem si adsl modem hauwei echolife hg520 zadarmo a chtěl bych tímto zlepšit dosah wifi i do garaže a celkově dál, kam muj Tp link nedosáhne.

Aktuálně jsem to zkoušel zapojit tak že sem hauwei nastavil na wifi, kabel z náhodného portu TP-linku natahl do lan1 hauwei a vznikla mi 2. wifi sít. Aby nebyl zmatek v sítích, jde to nastavit aby ten hauwei fungoval jako kopie toho tp- linku ? Prostě naklonovat TP link, když se venku budu chtit připojit, tak at mi to nevyhleda 2 sitě ale jen 1. tu jednu kterou chytnu na Tp link.

Snad sem to vyjádřil dostatečně. Tp link je wr340gd
PC - MB ASRock G41M-VS3, CPU IC2 Q9400, RAM DDR3 2x4GB (SK Hynix), GPU GTX 750 Ti,
HDD SGT SV35 1TB, P/S Blue Storm 500W, LCD AOC i2470SWQ', Sys W7 64bit, CS Zalman Z1

Reklama
als
Level 3
Level 3
Příspěvky: 434
Registrován: červen 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Rozšíření rozsahu wifi pomocí dalšího AP

Příspěvekod als » 18 črc 2013 09:38

ten hauwei je asdl modem s wifi ..pokud nemas asdl od O2 je ti na nic .. k rozsireni signalu k wifi routeru potrebujes opakovač
router ktery mas wr340gd je hodne pomali a slaby
opakovac funguje normalne bez vypadku jen se o par milisekund zvysi ping ..repeater umi prijimat i zaroven vysilat umi i vytvorit druhou sit jako pristupovy bod atd ...umi toho vice nez si myslis ...mam sam dva ..vzhledem ke srotu routeru ktery je pomali a tim padem internet pojede jak snek.. a neodpovezene otazce ...neni co resit
Naposledy upravil(a) als dne 20 črc 2013 17:57, celkem upraveno 3 x.

Uživatelský avatar
tuningrob
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 306
Registrován: listopad 12
Bydliště: Příbor-> Prchalov
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Rozšíření rozsahu wifi pomocí dalšího AP

Příspěvekod tuningrob » 18 črc 2013 22:06

Na nic mi není, když si natahnu kabel kde chci a připojím router tak mam další oblast pokrytou wifi. Ale vznikle mi tak druhá sit. Takže sem zase skončil u repeatru. Nikdo mi není schopný říci jak se to připojení chová ve skutečnosti, když repeater neumí vysílat a zároveň přijímat. To budou co 10 sekund výpadky wifi nebo načítání a stahování bude o 50% pomalejší ?
Muj router 340GD je dobrý, sem snim spokojen, bez problemu. Jelikož mam všude kolem poctivé zdi tak toho venku stejně moc nechytnu...
PC - MB ASRock G41M-VS3, CPU IC2 Q9400, RAM DDR3 2x4GB (SK Hynix), GPU GTX 750 Ti,
HDD SGT SV35 1TB, P/S Blue Storm 500W, LCD AOC i2470SWQ', Sys W7 64bit, CS Zalman Z1

zeus
Elite Level 10.5
Elite Level 10.5
Příspěvky: 10922
Registrován: únor 12
Bydliště: Pankrac
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Rozšíření rozsahu wifi pomocí dalšího AP

Příspěvekod zeus » 19 črc 2013 11:56

Je mozne zapojeni routeru v rezimu AP (vypnuty DHCP server, NAT, firewall), nastaveni stejneho SSID a jineho kanalu, ale nejsem si jisty, zda to Huawei umi.
Repeater ma v lepsim pripade 50% propustnost, 'vypadky' nepostrehnes.
Prazaci jo ty se maj, az kdyz si me zavolaj..

Uživatelský avatar
tuningrob
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 306
Registrován: listopad 12
Bydliště: Příbor-> Prchalov
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Rozšíření rozsahu wifi pomocí dalšího AP

Příspěvekod tuningrob » 24 črc 2013 09:58

Mužeš prosím více rozepsat tu propustnost ? googloval sem ale nevím co se bude dít ?


Druhá otázka : nikde jsem nenašel, jak dlouhy UTP kabel mohu použít do routeru,aniž bych přišel o nějake ztráty vlivem vzálenosti ? 50m po kabelu by stačilo nad hlavu, to se hned nasbíra jak ho natáhnu kdejakým zatočením podle zdi, schováním v rozích atd...
PC - MB ASRock G41M-VS3, CPU IC2 Q9400, RAM DDR3 2x4GB (SK Hynix), GPU GTX 750 Ti,
HDD SGT SV35 1TB, P/S Blue Storm 500W, LCD AOC i2470SWQ', Sys W7 64bit, CS Zalman Z1

zeus
Elite Level 10.5
Elite Level 10.5
Příspěvky: 10922
Registrován: únor 12
Bydliště: Pankrac
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Rozšíření rozsahu wifi pomocí dalšího AP

Příspěvekod zeus » 24 črc 2013 10:10

Repeater prijme signal a dale ho rozesle. Jelikoz ma jen jedno radio, nemuze delat oboje najednou. Prijem/vysilani se stridaji a proto je to max. 50%

UTP kabel muze mit dle normy 100 metru, ale casto to chodi i na delsi vzdalenost. Polomer zatoceni je tusim 1 palec (cili nelamat do praveho uhlu apod.).
Prazaci jo ty se maj, az kdyz si me zavolaj..


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na “Sítě - hardware”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů