Wi-fi router TP-LINK TLWR741 ND-problém s připojením

Routery, modemy, Wifi AP, switche, kabely, konektory…

Moderátoři: Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

jerryjj
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: leden 13
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Wi-fi router TP-LINK TLWR741 ND-problém s připojením

Příspěvekod jerryjj » 31 led 2013 23:14

Zdravím,koupil jsem nový wi-fi router TP-LINK TLWR741 ND a mám následující problém:router jsem normálně zprovoznil podle návodu-kabel od provozovatele do routeru a z routeru kabel do PC,routeru jsem nastavil IP adresu od provozovatel a v PC nastavil IP adresu na automaticky. Na notebooku,který pro který jsem potřeboval wi-fi jsem nastavil IP adresu taky na automaticky a ted můj problém:pokud je syn na PC a já na notebooku a oba jsme na netu,tak je vše vpořádku,ale pokud syn vypne PC tak i na notebooku se vypne internet a já musím vypnout a zapnout router,aby internet znovu fungoval na notebooku.Zkoušel jsem nejdřív zapnout router a potom PC a notebook,nebo nejdřív notebook a PC a potom router a a problém je pořád stejný.Pokud se nejdřív vypne PC internet na notebooku přestane fungovat do vypnutí a zapnutí routeru.
Můžete mi prosím někdo poradit jak vyřešit tento problém.
Dík.

Reklama
Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23605
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Wi-fi router TP-LINK TLWR741 ND-problém s připojením

Příspěvekod ITCrowd » 31 led 2013 23:23

Vítej na PC-HELP!
A když je ntb připojen kabelem, tak internet funguje?
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

jerryjj
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: leden 13
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Wi-fi router TP-LINK TLWR741 ND-problém s připojením

Příspěvekod jerryjj » 31 led 2013 23:32

Ahoj to jsem nezkoušel,nejdřív jsem si říkal,že se to podaří vyřešit nějak bez káblu,pokud to nepůjde vyzkouším.

--- Doplnění předchozího příspěvku (31 Led 2013 23:43) ---

Káblem to zkusím propojit zítra,dnes už to asi nedám.

jerryjj
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: leden 13
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Wi-fi router TP-LINK TLWR741 ND-problém s připojením

Příspěvekod jerryjj » 01 úno 2013 19:29

Ahoj všem,tak jsem vyzkoušel propojit káblem router a ntb a následně vypnout PC a net fungoval.Potom jsem odpojil kábl z ntb a skusil jet jen na wi-fi a net funguje dál.Restartoval jsem ntb a net pořád funguje.Absolutně nechápu jak je to možný,nic jsem nikde nenastavoval ani neresetoval router jen jsem zapoji kábl do ntb a následně ho odpojil.
Máte někdo nějakou radu jak je to možný?

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23605
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Wi-fi router TP-LINK TLWR741 ND-problém s připojením

Příspěvekod ITCrowd » 01 úno 2013 23:31

Zajímavé. Nemáš nějakého zlého ducha? No, něco zkusíme...
1. Ověř, že po vypnutí PC jede WiFi - zkus se připojit mobilem.
2. Ověř, že ntb má stále nastavenou IP adresu. Dále že funguje ping na router.
3. Zkus manuálně vynout na ntb WiFi a pak ji znovu zapnout a připojit se.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

jerryjj
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: leden 13
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Wi-fi router TP-LINK TLWR741 ND-problém s připojením

Příspěvekod jerryjj » 02 úno 2013 06:37

Internet na mobilu je OK -syn vyzkoušel několikrát.Ping na router je taky vpořádku.Manuální vypnutí a zapnutí wifi je taky bez problémů.

jerryjj
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: leden 13
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Wi-fi router TP-LINK TLWR741 ND-problém s připojením

Příspěvekod jerryjj » 02 úno 2013 18:44

To ITCrowd:net normálně funguje-nechápu kde byl problém,ale asi se to opravilo uležením, jen se chci zeptat jestli je možný,aby rychlost připojení přes wifi klesla asi o 40 Mbit/s. Od poskytovatele mám garantovanou rychlost download 55 a upload 10 Mbit/s. Přes kábl těchto rychlostí standardně dosahuji,ale jak jsem na ntb připojen přes wifi tak klesne rychlost downloadu asi na 10-15 Mbit/s, rychlost uploadu se nemění.Nevíš kde by mohl být problém? chápu,že rychlost klesne, ale o tolik? Router je v jednom pokoji a ntb v jiném, signál jde přes dvě panelákové zdi.
Dík.

--- Doplnění předchozího příspěvku (03 Úno 2013 00:14) ---

Dnes jsem zjistil další problém s wifi:když najedu do sítového nastavení a dám podrobnosti tak tam je začátek zapůjčení IP adresy a konec zapůjčení IP adresy a je to nastaveno na 2 hodiny,po těch dvou hodinách se mi vypnet wifi. Když jsem zadal do prohlížeče adresu routeru 192.168.0.1 a v záložce DHCP_DHCP Settings je v řádku Address Lease Time:120 minutes (1~2880 minutes, the default value is 120).
Je možný,aby mi toto nastavení vypnulo wifi a nebyla automaticky přidělena další adresa? Nicméně jsem nastavil čas na co nejdelší dobu.

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23605
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Wi-fi router TP-LINK TLWR741 ND-problém s připojením

Příspěvekod ITCrowd » 03 úno 2013 22:16

Ad první část: Ano možné to je. 1. máš tam překážky. 2. připojeno (možná) více zařízení. 3. kolem se motá více sítí. Těch 150Mbps uváděných u routeru je teoretická a v praxi nedosažitelná rychlost a to i v laboratorních podmínkách.
Po vypršení platnosti by se IP měla načítat znovu. Pokud se tak neděje, s tím maximálním nastavením souhlasím.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

sanscullot
nováček
Příspěvky: 1
Registrován: červen 14
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Wi-fi router TP-LINK TLWR741 ND-problém s připojením

Příspěvekod sanscullot » 30 čer 2014 22:31

Ahoj, resim podobny problem. Router zakoupen dnes, uspesna instalace (pevna IP, nicmene zadal jsem hodnoty ktere mi poskytovatel nadiktoval pro nastaveni primo v pocitaci, kdy je kabel primo zapojeny do pocitace - nevim, muze to byt problem?)
Internet jede jen kdyz je kabel z LAN4 zapojeny do pocitace, (zadna jna zdirka nefunguje) stejne tak i WiFi. Kdyz kabel odpojim, prestane fungovat i WiFi. Co s tim?

Uživatelský avatar
wattmetr
Master Level 7.5
Master Level 7.5
Příspěvky: 5744
Registrován: duben 13
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Wi-fi router TP-LINK TLWR741 ND-problém s připojením

Příspěvekod wattmetr » 01 črc 2014 10:02

Vítej na PC-help!

Tak si dobře přečti Pravidla Fóra, založ si vlastní téma a nepiš do tématu rok a půl starého, které notabene nemusí s Tvým problémem vůbec souviset!
Trvalý BAN za trolling a dlouhodobé nerespektování pravidel fóra, duplicitní účty tohoto uživatele: satam, peyrac10, wattmetr, gracia (vydávání se za ženu), jamesbond, jamesbond1...


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Router TP-LINK (tvrdý reset)
    od Odonn » 18 zář 2023 16:34 » v Administrace sítě
    8
    3930
    od zeus Zobrazit poslední příspěvek
    19 zář 2023 10:10
  • Problem s připojením Příloha(y)
    od Fantousek » 04 zář 2023 11:10 » v Internet a internetové prohlížeče
    8
    1831
    od Fantousek Zobrazit poslední příspěvek
    04 zář 2023 16:23
  • Problém s připojením na wifi síť při změně PC Příloha(y)
    od Baader » 09 srp 2023 10:38 » v Sítě - hardware
    18
    3086
    od Baader Zobrazit poslední příspěvek
    10 srp 2023 14:16
  • Je lepší před pomalý router dát switch 1Gbit/s, nebo pořídit dražší router 1Gbit/s?
    od atari » 27 zář 2023 11:15 » v Sítě - hardware
    3
    2551
    od ITCrowd Zobrazit poslední příspěvek
    27 zář 2023 14:06
  • Router
    od Drifty » 02 kvě 2023 20:35 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    4
    1241
    od Drifty Zobrazit poslední příspěvek
    03 kvě 2023 19:45

Zpět na “Sítě - hardware”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů