2 monitory na různých místech + propojení

Nechte si poradit s výběrem jednotlivých komponent, s návrhem PC sestavy či s koupí notebooku

Moderátoři: Marfy, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Asanoth
Level 1
Level 1
Příspěvky: 86
Registrován: červenec 13
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

2 monitory na různých místech + propojení

Příspěvekod Asanoth » 04 bře 2024 11:25

Ahoj,
chci si pořídit monitor k pověšení nad ditální piano. Jediným účelem je čtení not, nějaké video analýzy (typicky s notami) a jeho umístění tak, abych nemusel koukat bokem na 15" notebook. Nechtěl bych TFT, ale jinak to nic umět nemusí. Klidně by to mohlo být černobílý.
Při hledání jsem ale narazil na poměrně levný Dell P2222/P2422, který má 99% sRGB a protože se věnuju i focení, a všechno dělám ne 15" notebooku, napadlo mě pojmout to pořádně a pořídit tenhle monitor na(d) stůl, nějaký další (levnější) nad piano a všechno to nějak popropojovat.

Všechno jsou to jen hobby věci, takže to není něco, do čeho bych chtěl dávat moc peněz: základní varianta je pořízení levného LCD nad piano a hdmi kabelu.

Mám Dell Precision 7510 4K IGZO, GeForce M1000M, 1 thunderbolt port (ale nenabíjí, i když by údajně dle fór měl, mám ale jen 65 W USB nabíječku)
a starý spodní dokovací port. Adaptér k tomuhle notebooku má 180 W.
Mám trvale zapojenou zvukovou kartu přes USB a výstup (repro nebo sluchátka) jde z ní, jinak nic.

Podrobnosti:
LCD nad piano
Jak je uvedeno výše, stačí základní IPS monitor. Ode zdi jsem asi 70 cm, takže by asi neměl být moc velký. Předpokládám pověšení přímo na zeď. Polohování není potřeba, spíš aby to bylo té zdi co nejblíž.
Původně jsem zvažoval dotykový, ale ty jsou hodně drahé a dává tak asi smysl spíš použití bezdrátové myši, případně i klávesnice. Počítám s repasem, konkrétní typ asi nehraje roli.
Vzdálenost prostředku monitoru od prostředku stolu je někde mezi 1,5-2 m.

LCD nad počítač (foto proces)
Zvažoval bych pouze, kdybych našel nějaký levný monitor s dobrými barvami (haha). Jak je na tom ten Dell P22/24 22 ?
Od zdi sedím asi 80 cm, takže FHD monitor 24 už by asi působil zrnitě a 22 dost možná také?
Předpokládám uchycení ke stolu pomocí držáku, stůl je z dřevotřísky.
Klidně bych pořídil repas.
Oba monitory nejsou v moc světlé místnosti, nejsou proti oknu, takže svítivost nehraje až tak zásadní roli.

Dok/USB Hub
Kdybych kupoval oba monitory, chtěl bych to propojit nějak rozumně a trvale, tj. bych si pořídil nějakou cihličku.
Ideální by bylo, aby cihlička uměla i nabíjet (180W) notebook, ale to by pak stála 5x víc než cihlička, která to neumí, takže se smířím s nabíjením zvlášť.
Monitory nepoběží nikdy oba naráz.
Zachytil jsem možnost, že některé monitory jde napájet přes USB-C, ale předpokládám, že do levnější cihličky se nevejde tolik wattů, takže k alespoň jednomu monitoru budu muset mít zvláštní kabel. Nicméně přes USB jde přenášet i obraz: Má vůbec smysl zabývat se ještě dneska HDMI?
Byť jsem říkal, že bych rád držel náklady nízko, tady nechci šetřit za každou cenu, protože chci něco, co bude spolehlivě fungovat. Ale zas pokud to má stát víc než monitory, tak to radši budu dál koukat do notebooku.
Teoreticky bych mohl pořídit i starší Dell dok, ale zas počítač může někdy kleknout, přeci jen je to starší kus, tak bych rád měl něco univerzálního. Ale vyloženě bych to nevylučoval, kdyby to z nějakého důvodu dávalo smysl.

Měli byste pro mě prosím nějaké tipy, jak to celé pojmout?
Znovu říkám, že jsou to hobby věci, kdybych se živil focením, přistupoval bych k tomu jinak, ale tak tomu není.
Díky!

Reklama
petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53627
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: 2 monitory na různých místech + propojení

Příspěvekod petr22 » 04 bře 2024 11:37

Jako prvni over, zda notebook skutecne podporuje obraz pres USB-C. Nase stejne stare notebooky jineho typu ne.

Pozna se to tak, ze pripojis USB-C zarizeni a Windows oznami, ze je problem se zobrazenim, bude fungovat vsecko
krome obrazu - mysi, klavesnice, nabijeni, tiskarny, flashky.

Mas k tomu original Thunderbolt dokovaci stanici od Dellu? Stoji pouzita par korun a vyrazne by zjednodusila zapojeni.

Asanoth
Level 1
Level 1
Příspěvky: 86
Registrován: červenec 13
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: 2 monitory na různých místech + propojení

Příspěvekod Asanoth » 08 bře 2024 09:16

Díky: Zkusil jsem zapojit do HP USB-C doku co mám v práci (HSN-IX02, G5) a fungovalo všechno. Ale nevím, jestli je to dostatečné ověření. Každopádně, pokud bych pořizoval oba monitory, nechtěl bych při každém přenášení počítače vypojoval 3 kabely, proto bych si k tomu spíš pořídil nějaký dok: např. ten co zmiňuješ.

Asanoth
Level 1
Level 1
Příspěvky: 86
Registrován: červenec 13
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: 2 monitory na různých místech + propojení

Příspěvekod Asanoth » 18 bře 2024 11:19

Neměl bys tip na nějaký konkrétní monitor nad to piano? Abych nekoupil něco vyloženě kazového... asi nějakou 27?


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Jak na joystitku předefinovat tlačítka a jak ho zprovoznit v různých hrách
    od Speed_dead » 24 bře 2024 11:25 » v Vše ostatní (hw)
    3
    895
    od meda2016 Zobrazit poslední příspěvek
    25 bře 2024 07:15
  • Kancelářské PC pro 3 monitory
    od Hangli » 03 srp 2023 21:24 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    12
    1377
    od Zivan Zobrazit poslední příspěvek
    05 srp 2023 08:13
  • Studiové monitory KRK Rokit 5G4 a co vše k nim?
    od DifiCZ » 03 lis 2023 02:29 » v Vše ostatní (hw)
    1
    1093
    od DifiCZ Zobrazit poslední příspěvek
    03 lis 2023 16:34
  • Zvuková lišta pro 2 monitory
    od tominaxx » 30 črc 2023 20:20 » v Problémy s hardwarem
    2
    840
    od tominaxx Zobrazit poslední příspěvek
    30 črc 2023 22:23
  • Propojení tabletu se 2 zařízeními
    od zicomp » 24 kvě 2023 15:40 » v Mobily, tablety a jiná přenosná zařízení
    0
    1525
    od zicomp Zobrazit poslední příspěvek
    24 kvě 2023 15:40

Zpět na “Rady s výběrem hw a sestavením PC”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 99 hostů