Novy SSD disk, pomoc s instalaci systemu

Nechte si poradit s výběrem jednotlivých komponent, s návrhem PC sestavy či s koupí notebooku

Moderátoři: Marfy, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Uživatelský avatar
MachrCZ
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 741
Registrován: červenec 09
Bydliště: Praha 6
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Novy SSD disk, pomoc s instalaci systemu

Příspěvekod MachrCZ » 28 říj 2016 12:54

Ahoj, takze disk jsem zapojil do PC, predem bych chtel napsat, ze jsem nevedel, ze u disku neni zadna kabelaz, nastesti jsem nasel nakej starej kabel na HDD a zapojil to tedy do noveho SSD, tak ani nevim zda to bude fungovat.. na zakladni desce jsem nasel SATA dirky s napisem 6Gb/s takze do ni jsem zapojil novy SSD disk a zaroven ten druhej kabel na kterem bylo napsano 6G, takze snad to bude fungovat tak jak ma... Jak ted uvest SSD do provozu? Kdyz dam tento pocitac, tak ten disk nevidim, vidim ho jen ve sprave disku a je tam napsano neinicializovano a neprirazeno.. Primo od vyrobce disku je na strankach software na "system clone" predpokladam ze je to ta migrace OS? Zkusim to tedy, zda to pujde...

Jinak prikladam fotky, jsem v tom amater, tak prosim o kontrolu, zda je to vse spravne zapojeno, dekuji moc. viz: viewtopic.php?f=40&t=180511&start=36

Tak pres ten program od vyrobce mi to nejde migrovat.. nemuzu vybrat disk, tvrdi to ze windows je vetsi nez je kapacita disku, coz je ale hovadina, takze zabugovane.. zkusim migraci pres clanek co jste mi sem hazeli..

Uz pres 9 hodin se to snazim zprovoznit a stale marne.. migrace se mi nepovedla, pise mi to ze muj WIN je vetsi jak kapacita disku (coz je naprostej nesmysl) a kdyz tam nainstaluju novy OS, tak mi nejak nejde tam dostat aktualni drivery, hlavne na grafiku, takze nepouzitelne.. fakt se z toho zblaznim :( Nevim kam zmizely drivery na amd R9 280x z ofiko stranek, ale proste tam nejsou, stahl jsem drivery na R9 270 a pak jen cerny monitor.. takze fakt nevim co mam delat.. zasekl jsem se a tezko se takhle dostanu dal :(

Nehlede na to ze v novem systemu nemam vubec nic, prohlizec, programy dokonce ani antivir..

Stale mi vyskakuje tato hlaska na obou systemech.. je to od zapojeni SSD.. znamena to ze jsem neco spatne zapojil?
WP_20161028_03_21_35_Pro.jpg
Díky za veškeré rady :)

Reklama
Uživatelský avatar
Petr Škorec
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 920
Registrován: březen 04
Bydliště: Jílové
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Novy SSD disk, pomoc s instalaci systemu

Příspěvekod Petr Škorec » 28 říj 2016 13:03

Pokud máš na starém HDD více dat než je kapacita nového SSD tak to tak jednoduše nepůjde. Já bych postupoval tak že bych starého HDD přesunul důležitá data na externí disk a nechal tam jen složky jako Windows, Program Files, Dokumenty. Potom ti to dovolí naklonovat obsah disku.
PC1: Intel i5 4460 Haswell, 16 GB RAM, 240GB SSD, 2TB HDD, GTX 960 4GB GDDR5.
PC2: Intel i5 11400F Rocket Lake-S, 16GB RAM, 256GB SSD M2, 1TB SSD M2, GTX 1660 6GB GDDR6
Notebook: Lenovo B590, i3, 4GB ram, 500 GB HDD
Notebook: Dell C610, Pentium III 1,1ghz, 256MB ram, 20GB HDD

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53621
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Novy SSD disk, pomoc s instalaci systemu

Příspěvekod petr22 » 28 říj 2016 13:08

Soucasti baleni disku nebyly kabely nikdy, ty jsou soucasti bud baleni zakladni desky nebo se kupuji samostatne. Je potreba pouze datovy kabel, napajeci je primo soucasti zdroje.

Pripojeni SSD disku na 6G port zakladni desky je spravne.

Jaka je velikost SSD disku a jaka je velikost disku, na kterem jsou nainstalovany Windows? To, ze plotnovy disk ktery chces klonovat je vetsi nez velikost SSD je hodne pravdepodobne - pozor, klonujes cely disk, ne pouze slozku Windows.

Co se tyce ovladace graficke karty, ovladac je pouze jediny - je tedy uplne jedno jakou kartu vyberes, stahnes vzdy ten samy soubor. http://support.amd.com/en-us/kb-article ... ivers.aspx

Uživatelský avatar
MachrCZ
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 741
Registrován: červenec 09
Bydliště: Praha 6
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Novy SSD disk, pomoc s instalaci systemu

Příspěvekod MachrCZ » 28 říj 2016 14:15

Zkusim novou instalaci windows, tahle se proste nejak nepovedla.. jinak HDD ma 1TB velikost, myslel jsem, ze se tam pretahne jen OS particion, jak je napsano v programu od vyrobce, ale i tak mi to pise, ze je to vetsi jak SSD.. takze zkousim pres novou instalaci.. Spis se bojim zda neni neco spatne zapojeneho a proto furt ta chyma s OpenGL a treba i kvuli tomu mi to nebere zadny graficky ovladac..

Dodatečně přidáno po 33 minutách 39 vteřinách:
Mohu se zeptat, kde nejlepe sehnat vsechny zakladni ovladace co potrebuji na cerstvy system? Nainstaloval jsem ovladac na sit a ted instaluji na GK (doufam ze uz konecne pujde, jinak je to konecna) kde vzit dalsi potrebne ovladace? Funguje nejakej ten driver genius nebo slim driver jak to samo hleda aktualizace? Bohuzel nemam CD od zakladni desky, kde byly vsechny zakladni ovladace :(

Dodatečně přidáno po 40 minutách 32 vteřinách:
Takze i na asi popáté ta samá situace...

Nainstaluji nový systém na nový SSD, stáhnu ovladac na grafickou kartu, nainstaluji, restartuji a zní jen zvuk úvodní obrazovky a monitor zůstane černý...

Prosím co mám dělat? Já už jsem naprosto v koncích, dělám na tom 2. den a nemůžu se přes toto dostat.. Kde je proboha problém? :(
Díky za veškeré rady :)

RIKI22
Master Level 8
Master Level 8
Příspěvky: 6477
Registrován: únor 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Novy SSD disk, pomoc s instalaci systemu

Příspěvekod RIKI22 » 28 říj 2016 15:09

Aký OS inštaluješ ? Je to PC alebo NTB ? Ak NTB , tak aký ? Ak PC doska je ?

Uživatelský avatar
MachrCZ
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 741
Registrován: červenec 09
Bydliště: Praha 6
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Novy SSD disk, pomoc s instalaci systemu

Příspěvekod MachrCZ » 28 říj 2016 15:13

Je to stolní PC, sestava tato:

OS: Win 7 ultimate 64bit
CPU: Intel Core i5-4460
GPU: GIGABYTE R928XOC-3GD - Radeon R9 280X
Základní deska: MSI B85-G43 - Intel B85
RAM: Kingston HyperX Fury Blue 4GB DDR3 1600, + HyperX Fury 4GB 1866MHz DDR3 CL10 White
HDD: SAMSUNG HD501LJ ATA Device (500 GB, 7200 RPM, SATA-II)
2. HDD: ST1000DM003-1ER162 ATA Device (931 GB, IDE) (Seagate Barracuda 7200.14 - 1TB)
Zdroj: EVGA 600B Bronze Power Supply 600W
SSD: Transcend SSD370S - 256GB

Dodatečně přidáno po 26 vteřinách:
Instaloval jsem Win 7 ultimate 64bit a ted jsem zkusil Win 7 proffesional 64bit, u obou stejny problem po instalaci grafickeho ovladace..
Díky za veškeré rady :)

RIKI22
Master Level 8
Master Level 8
Příspěvky: 6477
Registrován: únor 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Novy SSD disk, pomoc s instalaci systemu

Příspěvekod RIKI22 » 28 říj 2016 15:15

V Správcovi zariadení je všetko v poriadku a problém je iba ovládač na grafiku ?

Uživatelský avatar
MachrCZ
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 741
Registrován: červenec 09
Bydliště: Praha 6
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Novy SSD disk, pomoc s instalaci systemu

Příspěvekod MachrCZ » 28 říj 2016 15:23

nedostanu se uz do spravce zarizeni, kdyz nejde spustit windows, respektive jde, ale je tam cerna obrazovka.. (po slepu se da treba prihlasit, jen proste nejede monitor..) ale ve spravci zarizeni tam je VGA karta pro zobrazeni, ci tak neco, zkratka default win driver na grafiku a pak uz netusim..
Díky za veškeré rady :)

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53621
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Novy SSD disk, pomoc s instalaci systemu

Příspěvekod petr22 » 28 říj 2016 15:24

Skus live CD linuxu jestli bude fungovat graficka karta spravne.

Vubec by ne neprekvapilo, kdyby tak poruchova karta jako je Radeon 2xx byla vadna. Chtelo by ji to skusit i v jinem PC.

Vyndej ten Radeon x pocitace a skus jen integrovanou grafickou kartu v procesoru.

Uživatelský avatar
MachrCZ
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 741
Registrován: červenec 09
Bydliště: Praha 6
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Novy SSD disk, pomoc s instalaci systemu

Příspěvekod MachrCZ » 28 říj 2016 15:25

tak karta snad funguje, ted jsem na OS z druheho HDD a jede v pohode (jde hrat hry, vse funguje tak jak má..)

Dodatečně přidáno po 1 minutě 16 vteřinách:
Ten Radeon uz mi drive hazel modrou smrt u urcitych her, ale uz hodne dlouho se to nestalo.. (a to hraju x hodin denne.. ale ta modra smrt byla jen u urcite hry viz: viewtopic.php?f=118&t=174467&p=1380483#p1380483)
Díky za veškeré rady :)

RIKI22
Master Level 8
Master Level 8
Příspěvky: 6477
Registrován: únor 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Novy SSD disk, pomoc s instalaci systemu

Příspěvekod RIKI22 » 28 říj 2016 15:28

Skús ,či funguje Núdzový režim.Po zapnutí PC F8 a odinštaluj driver pre grafiku.Ak to pôjde a je to táto grafika, tak skús ovládač zo stránky výrobcu karty.
http://www.gigabyte.com/products/product-page.aspx?pid=4793#dl
Ak sa nebude dať nič robiť , tak skús ešte raz novú inštaláciu a spojazdni iba net, nič iné a môžem sa Ti na to pozrieť večer cez Team, ak sa to nevyrieši.Ináč ,ak grafika funguje bez ovládača a problém je až po nainštalovaní ovládača, tak zvykne byť aj chybná grafika.Skús vybrať grafiku ,ako bolo spomenuté a zapni PC na iGPU.

Uživatelský avatar
MachrCZ
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 741
Registrován: červenec 09
Bydliště: Praha 6
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Novy SSD disk, pomoc s instalaci systemu

Příspěvekod MachrCZ » 28 říj 2016 15:47

nouzovy rezim jde, to uz jsem zkousel vcera v noci.. zkusim teda tento ovladac..

Dodatečně přidáno po 7 minutách 29 vteřinách:
A co zjistim tim ze zapnu jiny OS bez GK, kdyz GK bezi v pohode na OS na HDD? To by prece nemohla jit ani na jednom, kdyby byl vadny hardware.. nehlede na to ze problem zpusobuje graficky ovladac na RADEON kartu, takze i kdyz to zapnu bez ni, nezjistim pricinu toho problemu, pac na integrovanou grafiku zadny ovladac nepotrebuji,..

Dodatečně přidáno po 7 minutách 39 vteřinách:
Jdu zkusit ten gigabyte ovladac

Dodatečně přidáno po 20 minutách :
Výstřižek.PNG


Tak v nouzovem rezimu jsem odstranil ovladac na grafiku pres spravce zarizeni (bylo tam ze mam Radeon R9 200 series) a pak zkusil nainstalovat ten ze stranek vyrobce a tato hlaska.. Ted jsem na OS na SSD, jede, ale bez grafickeho ovladace.. (ale mam kupodivu FULL HD rozliseni alespon..)

Dodatečně přidáno po 22 minutách 19 vteřinách:
Výstřižek.PNG
Opet
opet tato hlaska na novem OS

Dodatečně přidáno po 59 minutách 36 vteřinách:
Může být vadný ten SSD disk? Nevím už kde může být chyba a upřímně, po skoro 20ti hodinách řešení tohoto problému toho mám plné zuby.. :(

Dodatečně přidáno po 1 hodině 11 minutách 52 vteřinách:
Pokud bych chtel zkusit primo pretahnout windows co mam na HDD na SSD disk, normal pres prohlizec souboru, tak ktere slozky je treba pretahnout? Users, Windows, Program Files? A pak by nabehl system na tom SSD i s ovladaci a s registry atd?
Díky za veškeré rady :)


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na “Rady s výběrem hw a sestavením PC”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 40 hostů