Výběr LED TV

Nechte si poradit s výběrem jednotlivých komponent, s návrhem PC sestavy či s koupí notebooku

Moderátoři: Marfy, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Nightingale
Level 1
Level 1
Příspěvky: 78
Registrován: únor 16
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Výběr LED TV

Příspěvekod Nightingale » 21 říj 2016 10:04

Ahoj, nejsem si uplne jisty zda to sem patri, pokud ne tak to se omlouvam a klidne tema smazte :) Pripadne jej zmenim na vyber monitoru, kde resim stejny problem :D

Premyslel jsem o nove televizi, idealne nejaka UHD, ale cenove prijatelna (max 20tis). Koukal jsem na nabidky a je jich strasne moc, navic s minimalnimy rozdily ve kterych se vubec nevyznam, proto me napadlo, ze by tu mohl byt nekdo chytrejsi :) Chtel bych aby to prehralo HD formaty (predesim mi jde o .mkv, idealne i HEVC), aby slo pripojit USB a HDMI (internetovy vstup take neni na skodu). Rikal jsem si, ze smart TV neni spatna vobla, ale zase se nevyznam jakej OS je lepsi (opet se to docela lisi). Cenove se dost lisi, ale nevim zda je ten priplatek adekvatni zvyseni kvality, tedy zda se vyplati investovat treba tech 20, nebo spis se spokojit s FHD, za polovicni cenu.

Co se znacek tyce, tak mam overene Panasonic, Sony, Phillips, ale co jsem koukal tak Samsung a LG je mnohem levnejsi, ovsem netusim, zda platim pouze za znacku nebo se vyplati priplatit (poruchovost, kvalita, zaruka atd).

Jinak take nevim jak to je s domacim kinem, mam (dnes jiz) starsi dvd prehravac 5+1 od sony, tak abych byl schopny jej s tv propojit (a aby bez problemu fungoval).

Reklama
Uživatelský avatar
StrakerCZ
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1429
Registrován: únor 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Výběr LED TV

Příspěvekod StrakerCZ » 21 říj 2016 10:54

Cau, dost záleží na co má TV sloužit.

Třeba takový philips značka není špatná. Má v sobě Android 5.1 ( hraní android her atd), technologie jako Ambilight, MicroDimming Pro, 4K atd
https://www.czc.cz/philips-43pus6501-10 ... 21/produkt

Podle mě, když koupíš jednu z jmenovaných značek Panasonic, Sony, Samsung, LG okolo 15-20 tisíc neuděláš chybu se žádnou.
Samozřejmě dost záleží co od toho čekáš. Pokud jen 4K a filmy, tak je to v podstatě jedno, jediné čemu bych se vyhnul jsou levné TV typu Gogen atd.

Pokud třeba chceš raději mega velkou TV a stačí ti Full HD
Kup https://www.czc.cz/sony-kdl-55w756c-139 ... 92/produkt
Procesor: I3 6100
Zakladní deska: ASROCK Z170 PRO4
Chlazení: NOCTUA NH-D15S
SSD: Kingston HyperX Savage SSD 120GB
HDD : 500GB Seagate
GPU: Zatím není.
RAM: Kingston HyperX Fury Black 8GB DDR4
ZROJ: EVGA 430W
CASE : In-Win 805C GOLD, zlatá

Nightingale
Level 1
Level 1
Příspěvky: 78
Registrován: únor 16
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Výběr LED TV

Příspěvekod Nightingale » 22 říj 2016 01:42

Ne, mega velkou nepotrebuju primarne mi jde o kvalitni filmy (u hororu to ocenim :)), sportovni prenosy (at vidim,kde ten puk je :D), dale je pro me dulezite abych pripojil flasku, kde vetsinu filmu mam, hdmi pro propojeni s pc/ntb, pripojeni k netu je pote takovej bonus, kterej je fajn, ale neni tak podstatne. Hry obcas zahrat taky muzu, ale jsem spis zvyklej na klasicke stolni pc. Ocenim taky nahravani filmu do flasky a moznost pretaceni tv poradu (preskocit reklamy, moci koukat film od zacatku, kdyz nestiham cas, kdy zacina apod.).

Vytaci me, ze neprehraju .mkv formaty a dalsi. Momentalne to resim, ze to pustim na ntb a pres hdmi to promitam, ale to ztraci dost audio i video kvality... Navic je to otravne :) par filmu mam i v HEVC, coz by bylo taky fajn rozjet. Takze ano, primarne na 4k(=kvalitnejsi) filmy. Ale je pro me podstatne abych s tou tv dokazal rozjet i moje stare domaci kino, kupovat kvuli tomu i nove dvd, veze, repraky,subwoofer by bylo naprd

Dodatečně přidáno po 1 minutě 10 vteřinách:
Jinak jak moc velkej je rozdil mezi FHD a UHD, je to poznat na prvni pohled? Zrovna u tech velkych tv by to zas tak patrne byt nemuselo ne?

Jinak moc dekuji za rady ;)

Uživatelský avatar
X
Elite Level 12.5
Elite Level 12.5
Příspěvky: 19360
Registrován: květen 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Výběr LED TV

Příspěvekod X » 22 říj 2016 01:48

Budeš na tom pouštět i SD?

Nightingale
Level 1
Level 1
Příspěvky: 78
Registrován: únor 16
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Výběr LED TV

Příspěvekod Nightingale » 22 říj 2016 14:39

X píše:Budeš na tom pouštět i SD?



Ted si nejsemjisty co tim myslis, jako SD kartu? Ne to je pro me zbytecne, USB bohate staci :)

Uživatelský avatar
StrakerCZ
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1429
Registrován: únor 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Výběr LED TV

Příspěvekod StrakerCZ » 22 říj 2016 16:06

Nightingale píše:
X píše:Budeš na tom pouštět i SD?



Ted si nejsemjisty co tim myslis, jako SD kartu? Ne to je pro me zbytecne, USB bohate staci :)



Zda se budeš dívat na filmy atd i ve standardním rozlišení
Procesor: I3 6100
Zakladní deska: ASROCK Z170 PRO4
Chlazení: NOCTUA NH-D15S
SSD: Kingston HyperX Savage SSD 120GB
HDD : 500GB Seagate
GPU: Zatím není.
RAM: Kingston HyperX Fury Black 8GB DDR4
ZROJ: EVGA 430W
CASE : In-Win 805C GOLD, zlatá

Nightingale
Level 1
Level 1
Příspěvky: 78
Registrován: únor 16
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Výběr LED TV

Příspěvekod Nightingale » 23 říj 2016 15:21

Jo to urcite:)

(dik za vysvetleni)

Uživatelský avatar
X
Elite Level 12.5
Elite Level 12.5
Příspěvky: 19360
Registrován: květen 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Výběr LED TV

Příspěvekod X » 23 říj 2016 18:01

V případě koupě UHD / 4K a současně sledování SD kvality budeš zvracet, můžeš si to zkusit sám v prodejně, požádej aby ti to předvedli (sám jsem to zkoušel). Prostě nevyhladíš SD rozlišení přes 2 formáty = SD > HD > 4K!
Naposledy upravil(a) X dne 23 říj 2016 18:15, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Marfy
Moderátor
Elite Level 10.5
Elite Level 10.5
Příspěvky: 11988
Registrován: září 06
Bydliště: Zlínský kraj
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Výběr LED TV

Příspěvekod Marfy » 23 říj 2016 18:14

JJ.To je pravda. Taky jsem po deseti dnech vyměnil 4K televizi za "jen FullHD" .Na filmy v horší kvalitě a nebo starší vysílané filmy se nehodilo dívat.A čím větší úhlopříčka-tak tím je to horší.Mám teď LG a jsem s ní spokojen.
Ohledně domácího kina,tak pokud nemá vstup/výstup HDMI,tak je to problém.Většina nových TV už SCART nemá.Pokud chceš jen přivést zvuk z TV do dom.kina,a kino má optický vstup,tak hledej TV s optickým zvukovým výstupem.
Intel Core i5 9400F + SilentiumPC Spartan Pro,ASUS Dual GTX 1660S 6GB,Kingston A2000 M2,DDR IV 16GB,Fortron Hyper S 600W
Intel Core i7 6700 + SilentiumPC Spartan,Sapphire RX 580 Nitro+ 8GB,SSD Kingston Now A400,DDR IV 16GB,Corsair RM 550x

Uživatelský avatar
X
Elite Level 12.5
Elite Level 12.5
Příspěvky: 19360
Registrován: květen 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Výběr LED TV

Příspěvekod X » 23 říj 2016 18:22

Já si vždy před koupí rád vyzkouším vše na vlastní oči, takže jsem minule i blbnul s měřícím pásmem (metrem) před TV a měřil kvalitu sledování na vzdálenost, lidi si mě v obchoďáku měřili podezíravě co blbnu :lol: Sledovací vzdálenost se s novými TV významně zkrátila, už ze 2 m je na 140 cm obraz perfektní (zkoušeno především s LG fullHD), dříve (2011) bylo na 107 cm nutné minimálně 3 m. Ale žádat vyhlazení SD > 4K je v dnešní době zázrak a vznikne jedině mazanice. Takže si přehodnoť priority ...

Nightingale
Level 1
Level 1
Příspěvky: 78
Registrován: únor 16
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Výběr LED TV

Příspěvekod Nightingale » 23 říj 2016 22:39

Diky moc za rady... no budu to muset promyslet no... Je nekolik filmu co bych v tom 4K formatu fakt rad videl, ale je pravda, ze vetsinu starsich filmu mam v SD... popravde me ani nenapaldo, ze by toto mohl byt problem, sem si rikal,ze se to max hodi do mensiho okna... No promyslim to... mozna primo vyzkousim nekde v obchode:)

richchie
Master Level 9.5
Master Level 9.5
Příspěvky: 8727
Registrován: listopad 06
Bydliště: ano
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Výběr LED TV

Příspěvekod richchie » 23 říj 2016 23:03

Vem flešku s filmem do krámu a vyzkoušej.Pro 4k stahuj-
http://www.elecard.com/en/download/videos.html
Před týdnem jsem pořídil-
http://televize.heureka.cz/samsung-ue40ku6172/
a nemůžu si stěžovat.Jediné u čeho byl obraz divný tak staré černobílé filmy,ale kolik jich asi uvidím.


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • výběr her
    od Mladkov204 » 03 kvě 2023 21:31 » v Hry
    9
    3097
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    15 bře 2024 10:16
  • Výběr SSD Příloha(y)
    od volvo1971 » 01 zář 2023 01:58 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    9
    1426
    od meda2016 Zobrazit poslední příspěvek
    01 zář 2023 13:31
  • Výběr MB AM5
    od sasshrek » 03 pro 2023 16:48 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    2
    925
    od sasshrek Zobrazit poslední příspěvek
    03 pro 2023 17:07
  • Výběr notebooku
    od Dusan96 » 29 srp 2023 14:14 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    0
    943
    od Dusan96 Zobrazit poslední příspěvek
    29 srp 2023 14:14
  • Výběr monitoru k PC
    od natasahribek » 13 zář 2023 13:09 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    0
    2065
    od natasahribek Zobrazit poslední příspěvek
    13 zář 2023 13:09

Zpět na “Rady s výběrem hw a sestavením PC”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 28 hostů