3TB záložní HDD na filmy, fotky, hudbu, ...

Nechte si poradit s výběrem jednotlivých komponent, s návrhem PC sestavy či s koupí notebooku

Moderátoři: Marfy, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

AnonymousSovereign
Level 1
Level 1
Příspěvky: 54
Registrován: duben 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

3TB záložní HDD na filmy, fotky, hudbu, ...

Příspěvekod AnonymousSovereign » 16 říj 2016 13:44

Ahoj, za posledních pár měsíců se mi pěkně zaplnila většina mých disků a rád bych proto pořídil nový. Jako rozumné se mi zdá koupit HDD o kapacitě 3 TB. Mám ale problém s tím co vybrat. Vzhledem k čemu bude HDD používán tak nepotřebuji nějakou super rychlost, ale spíše spolehlivost. Vím, že tohle se nedá zaručit a jakékoliv HDD může z ničeho nic kleknout (proto bude tento nový disk sloužit jako záložní), ale stejně bych raději koupil něco, co by teoreticky mělo déle vydržet.

Mám ale problém hned na začátku. Co bych měl podle vás zvolit?

1) Externí disk
2) Interní disk - zapojen v PC
3) Interní disk + externí box = externí disk


Osobně bych nejraději zvolil interní disk a zapojil ho do PC, ale zase si říkám, že tak budu zbytečně snižovat životnost disku, protože mi PC jede nějakých 6 - 8 hodin denně a přitom budu tento disk potřebovat párkrát do týdne a kdo ví jestli... Jako alternativu bych tak bral externí disk, ale v poslední tobě jsem se setkal s hodně odpůrci, kteří vznesli pochybnosti o kvalitě takových disků (disků jako takových a potom i o USB řadičích, které kupříkladu u WD prý často odchází) a doporučují si raději externí disk sami "postavit"...


V případě externího disku jsem pokukoval po tomto: https://www.czc.cz/wd-elements-desktop-usb3-0-3tb/145889/produkt

Jinak by se mi líbil WD RED 3 TB - https://www.czc.cz/wd-red-3tb/112471/produkt + pro třetí možnost tento box: https://www.czc.cz/raidsonic-icy-box-ib-318stu3-b-usb-3-0/72715/produkt

A tady u tohoto disku (WD RED 3 TB) by mě zrovna zajímalo, jak moc by se na životnosti projevil běh 8 hodin denně, když je to disk pro NAS (tedy 24/7) - externí box totiž přeci jen zabírá místo na stole, není to tak pohodlné používat jako interní disk v PC a cena boxu také není moc nízká...

PS: Jinak se nebráním ani Seagate, ale více méně ušetřím pár stovek a z vlastní zkušenosti (+ různé testy na internetu) většinou vychází z hlediska spolehlivosti o chlup (a u některých modelů celkem o dost) lépe disky od WD...

Díky... :-)

Reklama
Uživatelský avatar
iDkcz
Level 5.5
Level 5.5
Příspěvky: 2533
Registrován: červenec 08
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: 3TB záložní HDD na filmy, fotky, hudbu, ...

Příspěvekod iDkcz » 16 říj 2016 13:53

Ty testy na spolehlivost WD disků bych rád viděl :D Jestli jim to přežilo hodinu v redakci na testování, dal bych jim korunku za snahu.

Osobně bych šel do exterňáku, pokud to bude spíš jako úložiště kam se čas od času něco přidá a zas odloží. Konkrétní typ Ti bohužel nedám, nejsem fanda těchto disků, proto je ani nesleduji.
Acer Predator G5-793 ( i7 6700HQ, GTX1060 6GB )

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53608
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: 3TB záložní HDD na filmy, fotky, hudbu, ...

Příspěvekod petr22 » 16 říj 2016 13:59

Pokud pocitame disky WD Green a Blue, tak pocet vadnych disku mame asi tak v pomeru 30:1 ve prospech Seagate. Nicmene za posledni rok jednoznacne vede HGST se 3-5 reklamacemi tydne (!).

V zadenm pripade nekupuj externi disk, ktery ma vestaveny USB prevodnik nebo dokonce sifruje pri zapisu data, takze pri zavade elektroniky data uz z disku nedostanes.

Z hlediska spohelivosti nam statisticky vychazi jedno nebo dvouplotnovy Seagate SV35, tzn 1TB a 2TB.


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Jaká je spolehlivost HDD na fotky ?
    od matesfox » 21 říj 2023 13:40 » v Vše ostatní (hw)
    3
    1468
    od popcorn Zobrazit poslední příspěvek
    21 říj 2023 14:19
  • Jak spolehlivě a pohodlně zálohovat fotky?
    od Jouda0 » 15 srp 2023 15:31 » v Vše ostatní (sw)
    6
    1800
    od RIKI22 Zobrazit poslední příspěvek
    15 srp 2023 17:28
  • Výběr monitoru na práci / fotky 27" Příloha(y)
    od Edom » 07 srp 2023 15:28 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    30
    2862
    od Edom Zobrazit poslední příspěvek
    17 srp 2023 16:00
  • vyvolani fotek online - starsi fotky nelze presunout do PC
    od p3v4x » 04 črc 2023 21:47 » v Vše ostatní (Off topic)
    1
    1774
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    11 črc 2023 13:12
  • Notebook na filmy
    od Alferi » 05 úno 2024 16:54 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    5
    467
    od Alferi Zobrazit poslední příspěvek
    06 úno 2024 07:48

Zpět na “Rady s výběrem hw a sestavením PC”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Vlada47 a 10 hostů