Nejlepší volba HDD pro natáčení přes fraps

Nechte si poradit s výběrem jednotlivých komponent, s návrhem PC sestavy či s koupí notebooku

Moderátoři: Marfy, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

martanius
Level 2
Level 2
Příspěvky: 204
Registrován: duben 11
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Nejlepší volba HDD pro natáčení přes fraps

Příspěvekod martanius » 03 pro 2015 23:28

Zdravím. Mám v úmyslu natáčet hry přes fraps na fullhd rozlišení při 60 FPS.

Něco jsem četl o nějakém stylu rozpoložení HDD (či co :D) , čemu se říká RAID0, RAID2 atd... Z toho co jsem pochopil je to, že máte 2 stejné HDD/SSD a přes bios je dáte do RAID (zvolíte si jaký) a poté vidí systém tyto dva disky jako jeden, ale s kapacitou rovnající se součtu těch dvou co jste spojili.

Prý je na natáčení nejlepší RAID0 a prý to hodně navýší rychlost toho (těch) disku/ú.

Tak nevím, mám to chápat tak, že když vezmu 2 HDD a dám je do toho RAID0, tak budou rychlejší a lepší než mít normál 1 HDD ?

Potřeboval bych totiž vybrat nějaký HDD nejvhodnější na natáčení s frapsem. V PC mám momentálně:

SSD - systémový
HDD - data/hry/programy

Rád bych ještě jeden právě na ten záznam. Takže bych měl hru na jednom HDD a natáčel na druhý. Teď když se mě hra nevejde na SSD, tak mám pech (hra při natáčení nejede stabilně 60FPS).
A jestli není nutný ten RAID (čili 2 HDD), tak ještě jeden SSD jen na hry.

Přemýšlel jsem o nějakém to Seagate Barracuda (WD ne, prosím :)) se 7200 ot./m Kapacita co nejvyšší. Jen abych měl nějakou představu. Ještě je nějaký rozdíl mezi SATA 2 / Sata 3 zapojením. Podle manuály mé základovky podporují všechny mé sata konektory (mám jich 6) rychlost 6Gps (což je myslím ten Sata 3), takže potřebuji na to nějaký sata 3 kabel ? Aby HDD jel na plnou rychlost a nic ho nezdržovalo.

Děkuji.
Win 10 64x
MSI MAG B550 TOMAHAWK
RAM 32GB
AMD RYZEN 7 5800X
MSI GeForce RTX 3090 SUPRIM X 24G

Reklama
petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53614
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Online

Re: Nejlepší volba HDD pro natáčení přes fraps

Příspěvekod petr22 » 03 pro 2015 23:47

Proc pouzivas k nahravani Fraps, kdyz mas Geforce 980 ktera ma hardwarovy MPEG-4 enkoder, ktery nijak nezatezuje pri nahravani procesor ani grafiku?

Neni ani potreba resit rychlost disku, H264 video bude mit jen par GB.

martanius
Level 2
Level 2
Příspěvky: 204
Registrován: duben 11
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Nejlepší volba HDD pro natáčení přes fraps

Příspěvekod martanius » 03 pro 2015 23:57

Protoze ten enkoder stoji za prd. Sice to nejak nezatezuje, ale pri nahravani je nutne mit vyple v-sync, jinak to duplikuje snimky. A k naproste plynulosti videa by bylo nejlepsi, aby me ve hre jelo stabilne minimalne 120FPS. Coz u nejnovejsich her nejede.
Když mám vyplá v-sync, tak mě FPS lítají sem a tam, podle toho kde jsem, a FPS limiterem to omezit taky nemohu. Dělá to to samé co u zaplého v-sync.

Mám s tím přesně tento problém :

https://forums.geforce.com/default/topi ... esolution/

Tady máš i porovnání.

Fraps

https://www.youtube.com/watch?v=VZhZKttfHJo&feature=youtu.be

Shadowplay (nvidia enkoder)

https://www.youtube.com/watch?v=uU-CE7FBEGg&feature=youtu.be
Win 10 64x
MSI MAG B550 TOMAHAWK
RAM 32GB
AMD RYZEN 7 5800X
MSI GeForce RTX 3090 SUPRIM X 24G


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na “Rady s výběrem hw a sestavením PC”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 44 hostů