Zvýšení výkonu PC

Nechte si poradit s výběrem jednotlivých komponent, s návrhem PC sestavy či s koupí notebooku

Moderátoři: Marfy, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Voresak
nováček
Příspěvky: 14
Registrován: leden 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Zvýšení výkonu PC

Příspěvekod Voresak » 11 zář 2015 19:35

Tak jsem to všechno pořídil, začal instalovat do bedny, propojil monitor HDMI kabelem a spustil. Bohužel nenaskočil systém, jen mi počítač 5x zapípal a nezavedl se systém. Vše bylo zapojeno tak jak má být, tak nevím, kde je problém. Zkoušel jsem přidat jen pam. modul a ten sám bez nové graf. karty funguje bez problému. Poraďte prosím. Díky

Reklama
Uživatelský avatar
ondoubek
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 4324
Registrován: leden 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Zvýšení výkonu PC

Příspěvekod ondoubek » 11 zář 2015 19:55

Máš zapojené napájení grafické karty?

Voresak
nováček
Příspěvky: 14
Registrován: leden 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Zvýšení výkonu PC

Příspěvekod Voresak » 11 zář 2015 20:44

Ano napájení jsem zapojil.

Liqui
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 132
Registrován: leden 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Zvýšení výkonu PC

Příspěvekod Liqui » 12 zář 2015 14:29

Kupoval jsi ten zdroj co jsem ti doporučil? Máš možnost tu grafickou kartu vyzkoušet v jiném PC? Pokud ano zkus ji. Kdyby nefungovala ani tam je vadná --> reklamovat. Raději ale zkontroluj napájení jestli není povolené apod. Měl by být zapojen 1x 6 pin do grafické karty.

Voresak
nováček
Příspěvky: 14
Registrován: leden 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Zvýšení výkonu PC

Příspěvekod Voresak » 12 zář 2015 19:36

Zdroj jsem nekupoval, jelikož už to bylo 1,7 tisíce přes limit. Byl jsem se ještě ptát v autorizovaném servisu. Tam mi řekli, že by mi to měl ten starý utáhnout v pohodě, tak jsem ho tam nechal. A kartu nemám možnost zkusit v jiném pc. Když jsem ji zapojil tak se začal točit ventilátor.

Liqui
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 132
Registrován: leden 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Zvýšení výkonu PC

Příspěvekod Liqui » 13 zář 2015 01:30

Trochu jsem zjišťoval o tvém zdroji. Je to zdroj od nějaké pochybné značky což je děsivé. 7 let starý je ještě děsivější. Nejděsivější na tom ale je že jsem našel debatu o tvém zdroji na nějaké polské stránce. Vypsal svoji sestavu. Tvým zdrojem poháněl PC kde byl Pentium 4 3Ghz HT 2GB RAM DDR ATI Radeon HD 3450 2x Harddisk a 1x DVD mechanika. Dotazoval se co si myslí o sestavě a zdroji. Někdo mu odpověděl že Delty (značka tvého zdroje) byli dobré do starých PC kde byla zapotřebí silná 5V větev. Na této větvi podávali Delty dobrý výkon jenže moderní PC zatěžuje 12V větev (což je pravda) tak potřebuje novější zdroj. Pokud je to pravda tak to znamená že tvůj zdroj má slabou 12V větev tudíž nemá šanci tvoji grafickou kartu utáhnout. Ta GT 440 mu problém ještě nedělala ale tohle bylo zřejmě moc. Lepší bude když počkáš na někoho zkušeného kdo tohle potvrdí. Každopádně přikládám konverzaci pokud se chceš přesvědčit a luštit polštinu - http://forum.komputerswiat.pl/topic/104 ... 60db-460w/ . Pokud to není zdrojem tak netuším. Pokud to tak bude můžu já nebo někdo jiný navrhnout kvalitní 400W který bude levnější a tuhle sestavu také utáhne.

Uživatelský avatar
HackersCZ
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 260
Registrován: srpen 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Zvýšení výkonu PC

Příspěvekod HackersCZ » 13 zář 2015 07:36

ANo asi to bude potřeba jako říka tady kolega.. Myslím si že to nejspíš bude zdrojem přece jenom je starší už to nemá takové pořádné napájení, také si myslím že to bude zdrojem. Nejspíš budeš muset koupit nový zdroj 400-450W.
Grafická Karta: MSI GeForce 960GT 4G
Procesory:Intel Core i5
Síťový adaptér:NVIDIA nForce Networkink Controller
Monitor: BenQ 16:9
Herní myš: Logitech G700

Uživatelský avatar
korbisko
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 346
Registrován: květen 14
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Zvýšení výkonu PC

Příspěvekod korbisko » 13 zář 2015 07:52

Zdravim,

Jak uz to bylo receno nejspis to bude zdrojem. Dle meho to proste neutahne...bude to nejaky sunt s ucinosti 60% ne? Urcite bych zainvestoval do noveho zdroje nez aby mi odpalil pul pc.
MSI B85-G43 GAMING
Xeon E3-1246 v3
MSI GTX 970 4G GAMING
Be-Quiet! Power Zone 650W

Voresak
nováček
Příspěvky: 14
Registrován: leden 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Zvýšení výkonu PC

Příspěvekod Voresak » 13 zář 2015 11:32

Tak dnes u mě byl kamarád ajťák. Zkoušeli jsme přeistalovávat ovladače grafiky i celý BIOS ale bezúspěšně. Nevím, kdyby to bylo zdrojem tak by se ani ventilátor nezačal točit ne ? Je tu i možnost, že by to mohlo být základní deskou ? V servisu mi řekli, že ten zdroj by to měl utáhnout na pohodu. Tak proto jsem nový nekupoval. P.S. Našel jsem papíry od koupě, tak se 7 léty jsem to přehnal starý je přibližne 4 léta.

Uživatelský avatar
HackersCZ
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 260
Registrován: srpen 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Zvýšení výkonu PC

Příspěvekod HackersCZ » 14 zář 2015 14:04

Ano základní deskou by to také mohlo být, když říkáš te jste preinstalovavali ovladače a neponohlo to tak by to mohlo být MB.
PS: I zdroj který je 4 roky starý by mohl dělat problémi. Mas pravdu kdyby zdroj nefakcil tak by se ventilátor neroztočili
Grafická Karta: MSI GeForce 960GT 4G
Procesory:Intel Core i5
Síťový adaptér:NVIDIA nForce Networkink Controller
Monitor: BenQ 16:9
Herní myš: Logitech G700

Voresak
nováček
Příspěvky: 14
Registrován: leden 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Zvýšení výkonu PC

Příspěvekod Voresak » 17 zář 2015 20:33

Tak jsem PC odnesl do servisu a zkoušeli grafiku napojit na 750W zdroj ale karta stále nefunguje. Dále zkoušeli 750Ti a ta také nefungovala. Tak objednali ještě nějaké Radeonky a zítra se dozvím co a jak.
Karty prostě nefungují s MB.

Voresak
nováček
Příspěvky: 14
Registrován: leden 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Zvýšení výkonu PC

Příspěvekod Voresak » 18 zář 2015 20:43

Tak byl problém s MB, prostě není kompatibilní s kartami. Vyzkoušené karty: 960, 750TI.


Zpět na “Rady s výběrem hw a sestavením PC”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 24 hostů