Napájení 3,5" HDD

Nechte si poradit s výběrem jednotlivých komponent, s návrhem PC sestavy či s koupí notebooku

Moderátoři: Marfy, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

mistr moskva
Level 2
Level 2
Příspěvky: 170
Registrován: srpen 09
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Napájení 3,5" HDD

Příspěvekod mistr moskva » 23 dub 2015 15:07

Dobrý den,
mám doma Banana Pi a chci k ní připojit 1T 3,5" HDD. Bohužel si Banana neporadí s krmením tohoto disku - napájení je nedostačující.

Disk připojují takto: http://g01.s.alicdn.com/kf/HTB1G8QNFFXX ... XFXXXk.jpg

Napadlo mě, jestli bych mohl odpojit napájení od desky a přivést na něj napětí přímo z nabíječky, která byla součástí toto externího disku. (obrazně ucvikat konektory a napájet plus na plus a mínus na mínus)

Na disku mám uvedené dvě hodnoty napětí a proudu a to takto 12V - 5V, 0,5A 0,7A - předpokládám, že první hodnota je napájení potřebné pro chod motorku a druhá pro chod elektroniky disku (?).

Na nabíječce mám tyto paramtery: OUTPUT 12V 2A. Přípomínám, že je to nabíječka sloužila k napájení tohoto disku.

Pokud to takto udělám, zničím (spálím) ten disk? Je to moje laická představa.

----

Disk chci k Bananě určitě připojit přes SATA, ne přes USB, proto jej nemůžu použít v předešlém provedení - odstranil jsem z disku elektroniku, která redukovala SATA port na výstup USB a AC pro nabíjení.

Předem díky za všechny vaše rady :)

Reklama
Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23624
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Napájení 3,5" HDD

Příspěvekod ITCrowd » 23 dub 2015 15:28

Kup si třeba tohle: http://www.softcom.cz/eshop/napajeci-ad ... 33607.html
Nebo si k nabíječce doplň stabilizátor na 5V.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

mistr moskva
Level 2
Level 2
Příspěvky: 170
Registrován: srpen 09
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Napájení 3,5" HDD

Příspěvekod mistr moskva » 29 dub 2015 08:26

ITCrowd: Ahoj, já mám velice podobný zdroj, akorát je zakončen koncovkou AC - tímto zdrojem jsem ten disk napájel předtím než jsem odpojil ze SATA konektoru disku elektroniku šuplíku, která SATA port redukovala na napájení přes AC a ze vstupu "dělala" USB. (je možné, že tato redukce obsahovala tebou zmíněný stabilizátor napětí)

Mě ale vrtá hlavou, že z PC zdroje jde napájení do disku direct - vím, že je ten zdroj je asi odlišný, ale i přesto.

Když přivedu 12V a 2A na napájení 3,5" disku přímo, zničím jej? Podle mě by měl jet, ale nechci jít metodou pokus/omyl. :)

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53747
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Napájení 3,5" HDD

Příspěvekod petr22 » 29 dub 2015 08:29

Samozrejmne ze jde napajeni z PC zdrojhe direct, kdyz nej jde 12V i 5V soucasne.

Kdyz tam privedes jen 12V, tak ti tam prece bude chybet ten druhy drat co jde 5V.

mistr moskva
Level 2
Level 2
Příspěvky: 170
Registrován: srpen 09
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Napájení 3,5" HDD

Příspěvekod mistr moskva » 29 dub 2015 08:36

petr22: Aha tohle hodně vysvětluje. Podívej se prosím na obrázek v odkazu na hoře, já v tom kablíku mám jen dva napájecí dráty. Tuším, že ten kablík je asi pro 2,5" HDD, ty myslím nepotřebují 12V.

Díky moc všem za rady. :idea:


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Soundbar - napájení Příloha(y)
    od qayplmxc » 31 srp 2023 12:07 » v Vše ostatní (hw)
    1
    1411
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    31 srp 2023 12:20
  • Napájení grafické karty Příloha(y)
    od glajdowicz » 23 pro 2023 18:19 » v Problémy s hardwarem
    7
    1052
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    23 pro 2023 21:48
  • zapojení napájeni 1080ti
    od matesfox » 13 říj 2023 19:50 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    1
    802
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    13 říj 2023 22:28

Zpět na “Rady s výběrem hw a sestavením PC”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: schwarzenegger a 101 hostů