výměna HDD v noteboobku - ekvivalent

Nechte si poradit s výběrem jednotlivých komponent, s návrhem PC sestavy či s koupí notebooku

Moderátoři: Marfy, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Alan-K
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 307
Registrován: listopad 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

výměna HDD v noteboobku - ekvivalent

Příspěvekod Alan-K » 13 srp 2014 10:49

Ahoj, můžu nahradit nefunkční HDD :TOSHIBA MK5065GSX HDD2H82 B UL02 T - 500 GB 5400 RPM 8 MB
například tímto:

Kód: Vybrat vše

[code]http://www.alza.cz/seagate-momentus-fde-thin-500gb-d311591.htm[/code]

nebo poradíte, jde mi hlavně o to, aby mi tam potom fungoval (vím, že má větší CACHE, ale to by nemělo vadit :-) ) hlavně mi jde o kompaktibilitu...
Díky díky díky...

Reklama
Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23625
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: výměna HDD v noteboobku - ekvivalent

Příspěvekod ITCrowd » 13 srp 2014 11:01

Odkazy se nevkládají do code - nejsi na warezu.
Disk by měl jet. Není mi jasné to HW šifrování, ale pokud ho chceš... Jen pak zapomeň na obnovu dat.
Naposledy upravil(a) ITCrowd dne 13 srp 2014 11:02, celkem upraveno 1 x.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

Uživatelský avatar
wattmetr
Master Level 7.5
Master Level 7.5
Příspěvky: 5744
Registrován: duben 13
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: výměna HDD v noteboobku - ekvivalent

Příspěvekod wattmetr » 13 srp 2014 11:02

Jestli souhlasí rozměry (aby se Ti vešel do šachty), tak určitě.
V názvu HDD je thin, takže jestli není upevněn šroubky nebo jinak, možná bude třeba ho opatrně vypodložit např molitanem, aby nebyl v šachtě volný.
Trvalý BAN za trolling a dlouhodobé nerespektování pravidel fóra, duplicitní účty tohoto uživatele: satam, peyrac10, wattmetr, gracia (vydávání se za ženu), jamesbond, jamesbond1...

Alan-K
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 307
Registrován: listopad 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: výměna HDD v noteboobku - ekvivalent

Příspěvekod Alan-K » 13 srp 2014 11:13

Díky za odpovědi!!! A omlouvám se za linky do CODE, ale dlouho jsem tu nic nepsal a pokud si vzpomínám, tak se to dřív dělalo, tak ještě jednou sorry!!! Už se tomu vyvaruji!!!

Nevím jaké HW šifrování máš na myšli, ale jestli tu spoustu čísel a písmenek, tak je to jen kompletní označení na HDD, asi mic moc podstatného, jen asi když bych chtěl přímo originál HDD od Toshiby...to fakt nemusím :-)

A uchytit tam půjde, je uložen v "plechovém chladiči" a pak až se vkládá do toho prostoru pro HDD a v tom chladiči je uchycen na 4 šroubcích...

Děkuji za pomoc!!!!!!!!!

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23625
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: výměna HDD v noteboobku - ekvivalent

Příspěvekod ITCrowd » 13 srp 2014 11:15

Čteš si někdy něco o specifikacích?
Seagate Momentus FDE Thin 500GB
Rychlý, spolehlivý a výškově kompaktní pevný disk formátu 2,5" s kapacitou 500 GB, kterou je schopen zabezpečit hardwarovým šifrováním! Svými parametry je určený především pro rozměrově menší notebooky nebo jiná přenosná zařízení. Ideálně ho ocení zodpovědní pracovníci, kteří nepřipustí, aby při odcizení padla jejich kriticky důležitá data do nepovolaných rukou.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

Alan-K
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 307
Registrován: listopad 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: výměna HDD v noteboobku - ekvivalent

Příspěvekod Alan-K » 13 srp 2014 11:44

...tak koukám, že tady má někdo pocit, že se sem jdu ptát, protože všechno vím...ale kdybych všechno věděl a hned chápal, tak tady asi nejsem...opravdu počítače nejsou můj obor a už se tady raději nikdy na nic nezeptám, jen proto, že má někdo vyšší IQ nežli já, by se na mě vytahovat neměl, kdyby byl někdo více člověkem, tak by se asi choval jinak...ale i tak díky a klidně mi můj profil vymažte, když Vy víte vše a my blbci se blbě ptáme....ať žije arogance!!!!
Disk jsem si objednal HW šifrování řešit nebudu....protože si dělám zálohu na ext.HDD.....mějte se!!! :-(

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23625
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: výměna HDD v noteboobku - ekvivalent

Příspěvekod ITCrowd » 13 srp 2014 11:47

Nemusíš se hned urážet. Ptal jsi se na HW šifrování a ve specifikacích u disku je zmíněno, proto jsem tě na ně upozornil. Nic víc a nic míň. Předpokládal jsem, že když sis vybíral disk, tak sis o něm něco přečetl. Moje chyba.
Pokud bys totiž HW šifrování nepožadoval, měl by stačit levnější model: http://www.alza.cz/seagate-momentus-spi ... 374873.htm
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Výměna CPU v NTB
    od Seann_K » 06 srp 2023 16:14 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    2
    2122
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    06 srp 2023 17:47
  • Výměna procesoru v ntb
    od filipvysin » 27 dub 2024 10:19 » v Mobily, tablety a jiná přenosná zařízení
    1
    2714
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    27 dub 2024 10:27
  • Výměna chladiče CPU
    od goffy » 18 pro 2023 11:51 » v Problémy s hardwarem
    8
    2309
    od goffy Zobrazit poslední příspěvek
    19 pro 2023 06:41
  • Výmena grafickej karty
    od Misso » 13 lis 2023 16:06 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    2
    946
    od Misso Zobrazit poslední příspěvek
    13 lis 2023 16:40
  • Výměna ventilátoru ve zdroji
    od Zidy » 10 dub 2024 17:47 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    2
    1560
    od faraon Zobrazit poslední příspěvek
    10 dub 2024 22:07

Zpět na “Rady s výběrem hw a sestavením PC”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: FlanK3r a 73 hostů