Jak vlastně funguje System Update od Lenova? Vyřešeno

...

Moderátor: Mods_senior

Korialis
nováček
Příspěvky: 38
Registrován: únor 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Jak vlastně funguje System Update od Lenova?  Vyřešeno

Příspěvekod Korialis » 13 říj 2011 22:00

Ahoj, mám už asi měsíc a půl nový notebook od Lenova, ale pořád úplně nechápu System Update, a tak bych se rád na něco zeptal.

Měl jsem takovou teorii, že System Update ví, co tu používám za programy, a proto mi vždy nabídne aktualizace pouze používaných programů. Ovšem jistý si tím také nejsem... Jak to tedy je?

Dnes jsem objevil novou aktualizaci (ThinkPad Hotkey Features Integration Package Setup). Tento ovladač/program jsem už v minulosti aktualizoval a ta verze, kterou mi System Update nabízí, je někdy ze srpna. Tak proč se mi tu ukázala až teď a neaktualizovalo se to při prvním updatu, když už byla v té době nová verze na světě?

Když tuto aktualizaci nenainstaluju a nainstaluju až další verzi updatu, který mi tam (doufám) skočí, i když tuto třeba skryju nebo budu ignorovat, tak ten bude obsahovat i tuto verzi, že ano? Tudíž se instalaci nevyhnu a klidně to můžu naisntalovat už teď, i když mi nová verze nepřinese nic užitečného...

Jde mi o to, abych se dozvěděl, jestli mám jako doteď aktualizovat vše, co System Update nabízí, nebo jen něco. Nemůžu se totiž nijak rozhodnout, tak snad mi v tom pomůže pochopení programu. Rád bych se třeba i dozvěděl, jak používáte System Update vy.

Děkuji mnohokrát za opověď. :)

Reklama
Luboš
Tvůrce článků
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2038
Registrován: květen 05
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Jak vlastně funguje System Update od Lenova?

Příspěvekod Luboš » 14 říj 2011 10:28

Položil jsi moc specifické otázky. Zkus třeba kontaktovat odborníky z české pobočky Lenova - třeba zde.
Potřebujete jinou pomoc při řešení problému ve Windows 10? Stáhněte si soubor Win10-finty.


Korialis
nováček
Příspěvky: 38
Registrován: únor 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Jak vlastně funguje System Update od Lenova?

Příspěvekod Korialis » 14 říj 2011 13:14

Nemůžu si pomoci, ale nikde tam nemůžu najít jejich e-mail. Když kliknu na tu ikonku vpravo dole, nic se nestane. A navíc mám řadu ThinkPad.

Já chci především vědět to, jestli System Update nabízí pouze aktualizace programů a ovladačů, které já tady na svém notebooky používám a tudíž jestli instalovat vše, co mi nabídne.. Tohle by mohl vědět i nějaký uživatel Lenovo notebooku, co používá System Update. :)

Baron Prášil: ten článek, na který jsi odkazoval, jsem už četl a nic pro mě důležitého tam nevidím.

guest
Pohlaví: Nespecifikováno

Re: Jak vlastně funguje System Update od Lenova?

Příspěvekod guest » 14 říj 2011 13:21

Podle mne System update je aktualizace systému a Tvoje programy ho nezajímají ?

Korialis
nováček
Příspěvky: 38
Registrován: únor 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Jak vlastně funguje System Update od Lenova?

Příspěvekod Korialis » 14 říj 2011 13:55

Máš Lenovo a System Update, nebo se jen tak domníváš? :)

Rád bych odpověď od někoho, kdo si je úplně jistý. :)

guest
Pohlaví: Nespecifikováno

Re: Jak vlastně funguje System Update od Lenova?

Příspěvekod guest » 14 říj 2011 16:14

Jsem si skoro jistý :smile: System update = aktualizace systému, to je snad zcela vysvětlující. Navíc to vyplývá i z Blogu na který dal odkaz Baron Prášil. Ale je možné se zeptat přímo na podpoře, kam dal odkaz zase Luboš. V pravo nahoře je tel.číslo, sice je v závorce Idea, ale takovouto věc bude vědět každý technik.

Edit: Po rozkliknutí ThinkVantage System Update 4.01 na uvedeném blogu je tam odpověď

System Update downloads data updates for software, drivers and BIOS from a Lenovo server directly over the Internet without requiring specific user knowledge of where the package is located or if it is needed by the target system.

Korialis
nováček
Příspěvky: 38
Registrován: únor 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Jak vlastně funguje System Update od Lenova?

Příspěvekod Korialis » 14 říj 2011 16:44

Mohu poprosit o překlad?

V tom případě když teď nenainstaluju aktualizaci zmíněného ovladače Hotkey Features, ale nainstaluju až jeho další verzi, bude tam obsažena i tato, což znamená, že to tam budu mít stejně, chápu to dobře, že?

A jinak bych se chtěl ještě zeptat, jestli doporučujete stahovat a instalovat všechny aktualizace, co nabízí System Update...

Možná vám nějaké otázky přijdou blbé, ale já si to potřebuju potvrdit, jelikož si tím nejsem jistý a vůbec nevím, jak to dělat správně a co nejlépe.

guest
Pohlaví: Nespecifikováno

Re: Jak vlastně funguje System Update od Lenova?

Příspěvekod guest » 14 říj 2011 16:56

Aktualizace systému, stahování dat aktualizací software ovladačů a BIOSu ze serveru Lenovo přímo z Internetu, aniž by bylo nutné vyžadovat zvláštní uživatelskou znalost, kde se balíček nachází, - pokud je to nezbytné pro cílový systém.

Z toho pro mne vyplývá, že si to samo stahuje potřebné aktualizace systému, ovladačů a aplikacví které Lenovo obsahuje.

V tom případě když teď nenainstaluju aktualizaci zmíněného ovladače Hotkey Features, ale nainstaluju až jeho další verzi, bude tam obsažena i tato, což znamená, že to tam budu mít stejně, chápu to dobře, že?

Jak se to vezme, bude tam stará ale aktualizovaná /třeba i opravená/ verze - tudíž bude tam nová verze.

A jinak bych se chtěl ještě zeptat, jestli doporučujete stahovat a instalovat všechny aktualizace, co nabízí System Update..

To si nedovolím posuzovat protože nevím co Lenovo umí a neumí. Ale zcela obecně, pokud je tam nějaká aplikace-software, které nepoužívám, nebudu pro to stahovat aktualizace.

Korialis
nováček
Příspěvky: 38
Registrován: únor 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Jak vlastně funguje System Update od Lenova?

Příspěvekod Korialis » 14 říj 2011 17:57

Jak se to vezme, bude tam stará ale aktualizovaná /třeba i opravená/ verze - tudíž bude tam nová verze.

No to mě nenapadlo. Takže budu instalovat jen aktualizace programů a ovladačů, které používám a které mi přinesou něco užitečného (což se o tom na Hotkey Features říci nedá - ovladač/program to je užitečný, ale aktualizace nepřinese nic potřebného a důležitého). V tom případě mám už jedinou otázku, a to jestli se mi v System Update objeví další aktualizace tohoto ovladače/programu, když tuto nynější nebudu instalovat. A co když ji třeba skryju?

guest
Pohlaví: Nespecifikováno

Re: Jak vlastně funguje System Update od Lenova?

Příspěvekod guest » 14 říj 2011 18:04

Pokud je
Hotkey Features říci nedá - ovladač/program to je užitečný
pak jsou aktualizace důležité.

Pokud je nějaká aplikace anebo funkce používána, aktualizovt by se to mělo automaticky. Od toho tam te System update přece je.

Korialis
nováček
Příspěvky: 38
Registrován: únor 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Jak vlastně funguje System Update od Lenova?

Příspěvekod Korialis » 14 říj 2011 18:18

Počkat, teď ti moc nerozumím.

Hotkey Features, co jsem se dočetl, jsou indikátory hlasitosti, jasu apod. na obrazovce. Což znamená, že to používám, tudíž bych to měl aktualizovat, ale jelikož nová verze, co mi System Update nabízí, řeší pouze kompatibilitu s Win XP 64bit (nic víc), bude mi to k ničemu a raději počkám na další verzi, která už třeba bude užitečná. Z toho, co jsi psal, jsem pochopil, že kdybych nainstalovat teď zbytečně tuto aktualzaci, mohla by teoreticky být chybná, a proto je lepší si počkat na verzi, která mi bude k něčemu a nebudu to tudíž aktualizovat nadarmo a zbytečně pokoušet štěstí.

Pokud je nějaká aplikace anebo funkce používána, aktualizovt by se to mělo automaticky. Od toho tam te System update přece je.

Tím chceš říci, že pokud ten ovladač/program (nevím totiž, co to vlastně je) neaktualizuju na verzi, co mi teď nabízí System Update, ale počkám a za nějaký čas vyjde nová verze, zobrazí se mi i tak v System Update? Stane se to samé, pokud nynější aktualizaci skryju?


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • USB3 funguje ako USB2
    od AmatérRobert » 28 říj 2023 13:39 » v Problémy s hardwarem
    4
    1146
    od pcmaker Zobrazit poslední příspěvek
    29 říj 2023 12:22
  • Modem ZTE H267A funguje, ale Internet stále bliká
    od Milo » 08 led 2024 16:04 » v Sítě - hardware
    2
    973
    od Milo Zobrazit poslední příspěvek
    13 led 2024 18:15
  • Upgrade/update windows 10
    od shockwave » 13 bře 2024 10:12 » v Windows 11, 10, 8...
    1
    374
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    13 bře 2024 10:17
  • Windows Update - V zařízení chybí.... Příloha(y)
    od liborek » 21 pro 2023 19:03 » v Windows 11, 10, 8...
    9
    1303
    od liborek Zobrazit poslední příspěvek
    23 pro 2023 16:44
  • Velké změny před námi! Update fóra a přechod na nový server
    od Ltb » 15 dub 2024 12:23 » v PC-HELP -> NOVINKY
    0
    861
    od Ltb Zobrazit poslední příspěvek
    15 dub 2024 12:23

Zpět na “Vše ostatní (sw)”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google [Bot] a 9 hostů