Rozdělení disku s Windows 7 pro nový oddíl XP

...

Moderátor: Mods_senior

Uživatelský avatar
jackm
Level 4.5
Level 4.5
Příspěvky: 1720
Registrován: srpen 08
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Rozdělení disku s Windows 7 pro nový oddíl XP

Příspěvekod jackm » 06 srp 2011 12:57

Ahoj,
mám netbook s pevným diskem o kapacitě 120GB.
Teď mám na jednom oddílu Windows 7. Na druhém oddílu (oddíl OEM), mám instalaci Windows XP.
Lze nějakým programem, co dám na usb flash disk, rozdělit disk ještě na jeden oddíl o kapacitě 40GB, aniž bych porušil nynější Windows 7? Asi by to šlo rovnou při instalaci, ale není to standartní instalace Windows XP, je to upravené pro výrobce, takže tam nelze disk rozdělit, maximálně vybrat oddíl. Pak by mě zajímalo, jestli by ta instalace XP neporušila nijak bootování aktuálních 7, možnost výběru mezi OS bych řešil úpravou boot.ini asi v XP, byly-li by jako aktuální boot OS. Ikdyž vlastně Windows 7 má ještě jeden asi 100MB oddíl, kde jsou věci ohledně bootování, tak bych to musel upravit asi tam, ale nevím, jak je to s tím, když bych nainstaloval XP a předtím již měl nainstalované 7. Vzpomínam, že to bylo nějak rozlišené, například(netvrdím, že jsem to napsal zrovna, je to jen příkald abyste věděli, co myslím) XP a pak 7 šlo, ale opačně ne jeden OS se pak porušil(boot)..
Dík :D

Reklama
Uživatelský avatar
Marfy
Moderátor
Elite Level 10.5
Elite Level 10.5
Příspěvky: 11988
Registrován: září 06
Bydliště: Zlínský kraj
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Rozdělení disku s Windows 7 pro nový oddíl XP

Příspěvekod Marfy » 06 srp 2011 13:04

Tohle umí Paragon Partition Manager .Ovšem není zdarma a demo to neumí.Ale jistě se najde i free alternativa.Ostatní možná vědí.Já používám ten Paragon P.M.
Zkus třeba tenhle http://www.stahuj.centrum.cz/utility_a_ ... rector-10/
Intel Core i5 9400F + SilentiumPC Spartan Pro,ASUS Dual GTX 1660S 6GB,Kingston A2000 M2,DDR IV 16GB,Fortron Hyper S 600W
Intel Core i7 6700 + SilentiumPC Spartan,Sapphire RX 580 Nitro+ 8GB,SSD Kingston Now A400,DDR IV 16GB,Corsair RM 550x

Uživatelský avatar
jackm
Level 4.5
Level 4.5
Příspěvky: 1720
Registrován: srpen 08
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Rozdělení disku s Windows 7 pro nový oddíl XP

Příspěvekod jackm » 06 srp 2011 13:33

Dík ten Acronis je super. Teď ještě potřebuji získat odpovědi k té instalaci.
Aha, tak většina věcí co jsem napsal je špatně, jelikož Windows 7 už nemá boot.ini, ale BCD.
Tady je většina na co jsem se ptal, takže ještě si stáhnu rescue boot cd (dám na usb flashku) a mělo by to jít. Anebo to udělám na XP pomocí programu EasyBCD a bude.


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na “Vše ostatní (sw)”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Majestic-12 [Bot] a 4 hosti