.VOB-Soubory Vyřešeno

...

Moderátor: Mods_senior

Milda60
nováček
Příspěvky: 41
Registrován: březen 11
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

.VOB-Soubory  Vyřešeno

Příspěvekod Milda60 » 31 črc 2011 12:05

Možná, že už se to tady probíralo, ale nic nemohu najít. Můj problém: mám stažený film a ten obsahuje mimo jiné 5 souborů:
VTS_01_1.VOB....až VTS_01_5.VOB. Pokud tento film pomocí ConvertXtoDVD převedu na DVD a vypálím, vše jede v přehrávači bez problémů.
Jenomže já ten film nechci vypálit, ale chci ho koukat z externího HDD v televizi. Můj BlueRay přehrávač, do kterého zapojuji HDD pomocí HDMI filmy ve veškerých formátech přehraje, jen tyto soubory ne. Je možné tyto .VOB soubory převést do jiného formátu, aby to šlo přímo z HDD přes můj přehrávač přehrát? A když ano, jakým programem toto vyřešit?
Moc děkuji za pomoc..

Reklama
guest
Pohlaví: Nespecifikováno

Re: .VOB-Soubory

Příspěvekod guest » 31 črc 2011 12:07

Můžeš to převést třeba do WMV pomocí http://www.slunecnice.cz/sw/format-factory/

Uživatelský avatar
Funstorm007
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2015
Registrován: říjen 08
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: .VOB-Soubory

Příspěvekod Funstorm007 » 31 črc 2011 12:10

Jí vesměs na vše také používám Format Factory. Můžeš s ním konvertovat hudbu, video i obrázky takže to mám vše po ruce. Jinak, já to s DVD formátem pořešil tak, že ty soubory vypálím na DVD RW a takhle to můžu dělat donekonečna...

Milda60
nováček
Příspěvky: 41
Registrován: březen 11
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: .VOB-Soubory

Příspěvekod Milda60 » 01 srp 2011 16:27

Jo tak doposud dobrý, převedl jsem 4 .VOB soubory do 4 souborů.avi, ale sloučit je do jednoho souboru se mi za boha nedaří. Nebyl by návod pro blbce? Už se s tím škrtím od oběda :evil:

Uživatelský avatar
Funstorm007
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2015
Registrován: říjen 08
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: .VOB-Soubory

Příspěvekod Funstorm007 » 01 srp 2011 17:37

Dole, jak si vybíráš zda chceš konvertovat audio, video či obrázky tak je tam ještě karta "pokročilé" a tam je Video sloučení. Není to ono?

richchie
Master Level 9.5
Master Level 9.5
Příspěvky: 8726
Registrován: listopad 06
Bydliště: ano
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: .VOB-Soubory

Příspěvekod richchie » 01 srp 2011 17:50

Ne,že bych rejpal,ale to co popisuješ je struktura dvd a tak nějak nechápu,proč to protahuješ convertem a ještě chceš měnit formát.Určitě ty soubory jsou ve složce VIDEO_TS a když je načteš přímo v přehrávači tak ti bude fungovat.

guest
Pohlaví: Nespecifikováno

Re: .VOB-Soubory

Příspěvekod guest » 01 srp 2011 17:52

richchie je třeba číst od začátku. :wink:

richchie
Master Level 9.5
Master Level 9.5
Příspěvky: 8726
Registrován: listopad 06
Bydliště: ano
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: .VOB-Soubory

Příspěvekod richchie » 01 srp 2011 18:01

Proč od začátku?Jestli to jen rozbalil (má je samostatně)a nevrazil to do složky VIDEO_TS a tu třeba do složky s názvem filmu tak mu to nějaký přehrávač těžko vezme.

mederi
Level 2
Level 2
Příspěvky: 164
Registrován: únor 11
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: .VOB-Soubory

Příspěvekod mederi » 01 srp 2011 21:42

Ak máš skopírovanú celú DVD štruktúru, môžeš skúsiť použiť MakeMKV, či bude fungovať aj so súbormi skopírovanými na harddisk. Na zálohu priamo z DVD funguje skvelo.
Vo FormatFactory zvoľ "DVD To Video File" a zvoľ príslušný adresár na harddisku. VOB súbory musia byť v podadresári "VIDEO_TS" presne ako to býva na DVD. Ak chceš zachovať originál kvalitu a nechceš dlho čakať, použi pre video aj audio stopu "COPY" metódu, teda priame skpírovanie bez prekódovania. Neviem, či to AVI kontajner zvládne, tak zvoľ radšej MKV (Matroška), ak ho v tom FormatFactory nájdeš.
Ak chceš konvertovať do AVI, možno použiť aj VirtualDub. Video bude treba prekonvertovať napríklad do Xvid. Pre nové verzie VirtualDubu sa zvlášť sťahuje MPEG-2 plugin na podporu DVD. Potom v menu zvoľ "Open video file..." + zašrtni "Ask for extended option", alebo možno to zvládne automaticky aj "Automatically load linked segments".
Je tu ešte nástroj s výstižným názvom VOBMerge, ktorým spojíš tie súbory do jedného veľkého. Ten už potom nie je problém ďalej spracovať. Teraz môžeš skúsiť pre zmenu napríklad Mediacoder, zvoliť COPY metódu pre audio aj video, kontajner napríklad ten MKV alebo tie stopy hoci aj konvertovať do iných formátov.
Niekde v tých programoch býva potom aj na výber, ktoré audio stopy, titulky, kapitoly sa majú použiť. Preto je vhodný práve ten MKV kontajner, ktorý to všetko znesie.

Tak snáď si niečo z toho vyberieš, čo ti pomôže a potom daj vedieť, ako si na tom.

Milda60
nováček
Příspěvky: 41
Registrován: březen 11
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: .VOB-Soubory

Příspěvekod Milda60 » 01 srp 2011 22:21

Děkuji všem, zadařilo se. Jen mně zmátlo, že ten převod do .avi tak dlouho trval. Už jsem myslel, že to Format Factory vzdal :P
Při příštím převodu to zkusím dle návodu @meredi, snad to zvládnu a doufám, že to nebude tak dlouho trvat.
Myslím, že je můj problém vyřešen...


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Jak kopírovat soubory z hostitele do VirtualBoxu? Příloha(y)
    od atari » 26 črc 2023 16:36 » v Windows 11, 10, 8...
    5
    1441
    od atari Zobrazit poslední příspěvek
    27 črc 2023 11:30
  • Jak zobrazit soubory z ostatních disků Příloha(y)
    od xDwery » 24 kvě 2023 14:57 » v Problémy s hardwarem
    2
    604
    od xDwery Zobrazit poslední příspěvek
    24 kvě 2023 20:09
  • Jak zobrazit soubory z ostatních disků.
    od xDwery » 24 kvě 2023 06:05 » v Problémy s hardwarem
    1
    497
    od ITCrowd Zobrazit poslední příspěvek
    24 kvě 2023 06:26
  • W11-Otvírají se všechny text soubory
    od supfor » 06 bře 2024 20:24 » v Windows 11, 10, 8...
    4
    647
    od supfor Zobrazit poslední příspěvek
    15 bře 2024 20:41
  • Extérní SSD disk nejdou vidět soubory
    od Dexolus » 13 pro 2023 16:18 » v Problémy s hardwarem
    4
    982
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    14 pro 2023 07:58

Zpět na “Vše ostatní (sw)”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google [Bot] a 6 hostů