Router Tenda - model W311R+

...

Moderátor: Mods_senior

Klisnic
nováček
Příspěvky: 33
Registrován: červenec 11
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Router Tenda - model W311R+

Příspěvekod Klisnic » 29 črc 2011 22:51

Dobrý den, právě jsem si pořídil router Tenda - model W311R+. Router funguje, ale z praktického důvodu mám pár dotazů.

1) K čemu slouží tlačítko na zadní straně routeru s názvem WPS? Několikrát jsem ho zmáčknul nebo podržel, ale vypadá to, že nic nedělá.

2) Na routeru je také tlačítko reset (schované pod plastem). Vzal jsem si tužku a zmáčkl jsem ho... ale nijak nereagovalo (možná z důvodu, že jsem ho nepodržel 10 sekund?). Zajímalo by mě tedy, jak úspěšně resetovat, jak dlouho musím tlačítko držet? A co se po restartu stane? V krátké příručce je napsáno RESET = SMAZÁNÍ DO TOVÁRNÍHO NASTAVENÍ. To znamená, že bych musel nastavovat vše znovu a router by nefungoval po restartu?

3) Nikde jsem nenašel klasické tlačítko pro vypnutí modemu, jako mají např. routery Netgear. Proto mě tedy zajímá to, jak modem vypnout přes noc? Já přišel pouze na způsob, že z něho vytáhnu kabel pro napájení. To je jediná možnost?


Snad Vás moc neotravuji těmito hloupými dotazy, ale jsem nezkušenej uživatel. Předem díky za odpovědi a rady. :)

Reklama
Uživatelský avatar
Žbeky
Moderátor
Guru Level 13
Guru Level 13
Příspěvky: 22288
Registrován: květen 08
Bydliště: Vsetín - Pardubice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Router Tenda - model W311R+

Příspěvekod Žbeky » 30 črc 2011 10:02

1) WPS je takový pomocník pro spojení nových zařízení. Stačí na straně routeru i zařízení toto tlačítko zmáčknout a oni se už sami spárujou bez nutnosti zadávat heslo atp. Víc na http://en.wikipedia.org/wiki/Wi-Fi_Protected_Setup
2) Pokud není důvod tak to nemačkej. Nevím teda co nechápeš na továrním nastavení - prostě by byl v takovém nastavení, v jakém sis ho donesl domů. K restartu je třeba ho držet několik sekund při zapojeném napájení
3) Ano, jediná. Věčné starty nejsou zrovna ideální řešení a tak nějak se počítá, že pojede 24/7
V SZ řeším jen záležitosti týkající se fóra. Na prosby a žádosti o technickou podporu nereaguji. Díky za pochopení.

HiJackThis + návod - HW Monitor - Jak označit příspěvek za vyřešený - Pravidla fóra


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Datový model - aktualizace po přidání dalšího sloupce do Access
    od MK_Vs » 27 črc 2023 12:05 » v Kancelářské balíky
    0
    1804
    od MK_Vs Zobrazit poslední příspěvek
    27 črc 2023 12:05
  • Je lepší před pomalý router dát switch 1Gbit/s, nebo pořídit dražší router 1Gbit/s?
    od atari » 27 zář 2023 11:15 » v Sítě - hardware
    3
    2542
    od ITCrowd Zobrazit poslední příspěvek
    27 zář 2023 14:06
  • Router 2.4 vs 5
    od ShadowWord:Pain » 30 črc 2023 18:45 » v Vše ostatní (hw)
    4
    1328
    od ShadowWord:Pain Zobrazit poslední příspěvek
    30 črc 2023 19:52
  • Router
    od Drifty » 02 kvě 2023 20:35 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    4
    1237
    od Drifty Zobrazit poslední příspěvek
    03 kvě 2023 19:45
  • Nefunkční router ? Příloha(y)
    od cline » 22 říj 2023 19:48 » v Sítě - hardware
    26
    4014
    od ITCrowd Zobrazit poslední příspěvek
    23 říj 2023 22:39

Zpět na “Vše ostatní (sw)”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti